Jump to content
paio

4wd и минаването на стенд за спирачки ?

Recommended Posts

Здравейте , искам да попитам колегите с 4WD как минават преглед , защото аз минах някакси но не ми изглеждаше нормално да ми се гаврят с колата така /попаднах на място в което не знаеха какво е 4WD и как работи и му беше любопитно защо има товар ..... и почна да ми обяснява че ми задържали цилиндърчетата и темподобни глупости / мястото е в Пловдив на Рогошко шосе в началото след моста на Адата в ляво , а и имам съмнения че не ми работи от тогава 4WD -то нормално ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , искам да попитам колегите с 4WD как минават преглед , защото аз минах някакси но не ми изглеждаше нормално да ми се гаврят с колата така /попаднах на място в което не знаеха какво е 4WD и как работи и му беше любопитно защо има товар ..... и почна да ми обяснява че ми задържали цилиндърчетата и темподобни глупости / мястото е в Пловдив на Рогошко шосе в началото след моста на Адата в ляво , а и имам съмнения че не ми работи от тогава 4WD -то нормално ....

Брат,че ти ходиш ли на такива прегледи :) Хем те мотат,хем както всички са забелязали повечето са немарливци!Аз лично не се занимавам да ходя,че не ми бачка клаксона и няма да мина :) Затова само минавам да ми дадат талончето :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли колеги с 4ВД-та , или всички не ходите на преглед ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходя на преглед само ако съм болен !!! иначе загубено време :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да изключиш 4wd-то преди прегледа.... иначе не знам къде можеш да минеш колата по стандартната процедура.Аз поне не съм виждал стенд на който всички те ти колела да се въртят. Ако питаш мен, давай им някой лев и минавай преглед без да си тествал спирачките.... Не подкрепям рушветите, просто рискуваш да счупиш нещо така особено като знам колко лесно се чупят раздатките на шътълите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да изключиш 4wd-то преди прегледа.... иначе не знам къде можеш да минеш колата по стандартната процедура.Аз поне не съм виждал стенд на който всички те ти колела да се въртят. Ако питаш мен, давай им някой лев и минавай преглед без да си тествал спирачките.... Не подкрепям рушветите, просто рискуваш да счупиш нещо така особено като знам колко лесно се чупят раздатките на шътълите.

Е съмнявам се чак толкова лесно да се чупят ако всичко се прави като хората.Иначе ако някой се "изхитри" да кара с различни гуми като мен тогава наистина става неприятно :lol::lol: !!! :lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , искам да попитам колегите с 4WD как минават преглед , защото аз минах някакси но не ми изглеждаше нормално да ми се гаврят с колата така /попаднах на място в което не знаеха какво е 4WD и как работи и му беше любопитно защо има товар ..... и почна да ми обяснява че ми задържали цилиндърчетата и темподобни глупости / мястото е в Пловдив на Рогошко шосе в началото след моста на Адата в ляво , а и имам съмнения че не ми работи от тогава 4WD -то нормално ....

Здравей колега.Аз 9 години карам моят Шатъл и винаги си минавам нормално на преглед.Двойното се включва с копче,то от валците не може да ти се развали.Нормално е да имат колелата известен товар,заради диференциала.За това и преглеждащият винаги пита "с двойно ли е?",явно го взимат в предвит и си настройват машината...Не вярвам да караш двойното непрекъснато включено ,щото след няколко завоя на сух асфалт и то ще се счупи.На мокро в Софията винаги карам на двойно,щото асфалта е пързалка.Кой знае,на какви "майстори" си попаднал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята няма копче , само си зацепва задното като превъртят предните колела ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно пък да счупиш раздадка на шатъл????Колега едва ли има нещо по здраво от шатълската кутия и раздадка!!!Не се ли сещаш че по късно при изданията CRV и HRV нещата са същите но с лека промяна!Не съм чувал още някой да успее да строши подобна кутия-освен да е источил маслото и да я е покарал доста километри така! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Напълно си прав колега-Няма Шатъл с копче!!!Колегата явно е имал предвид копче на машината с валовете :lol: Аз имах Honda Shuttle Beaglle 1996г. пълна версия с абсолютно всички екстри и когато съм минавал на преглед след като стъпя на валовете на онези им стана ясно че съм 4WD-понеже колата беше още на свободна преди да съм натиснал спирачка им дава съпротивление на валовете и само ми казаха Оооооооооооо тя 4х4 ли е яяяяяяяяяяя дадай давай.Просто се изисква нужен стенд за такъв тип коли а в Търново в КАТ нямат.Има такъв стенд в Габрово срещу Пожарната доколкото са ми казвали.Така че иди на друго място или мини с документи някъде и не се занимавай с идиоти! :lol:

Редактирано от buleka vti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля че е счупена , но имам чуството 4е работи когато си иска ....а всъщност как в деиствителност трябва да работи ? кога трябва да се включи и изключва ли при определена скорост или обороти ..... тук май вече станах за друга тема.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви на една поляна-както е мокро и един да гледа като тръгнеш рязко дали ше ти превъртят и задните.А всъщност ако е доста мокро ти сам ще усетиш как ти въртят само предните и буксуваш като кола само с предно предаване.Включването си става автоматично ти неможеш да го разбереш.В момента в който само си помисли да превърти някое предно колело веднага задните помагат! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно си прав колега-Няма Шатъл с копче!!!Колегата явно е имал предвид копче на машината с валовете ;) Аз имах Honda Shuttle Beaglle 1996г. пълна версия с абсолютно всички екстри и когато съм минавал на преглед след като стъпя на валовете на онези им стана ясно че съм 4WD-понеже колата беше още на свободна преди да съм натиснал спирачка им дава съпротивление на валовете и само ми казаха Оооооооооооо тя 4х4 ли е яяяяяяяяяяя дадай давай.Просто се изисква нужен стенд за такъв тип коли а в Търново в КАТ нямат.Има такъв стенд в Габрово срещу Пожарната доколкото са ми казвали.Така че иди на друго място или мини с документи някъде и не се занимавай с идиоти! ;)

Колега и аз се сдобих със същия модел"Honda Shuttle Beaglle 1996г" и даже утре ще минавам през кат да я регистрирам,сигурно и мен ще ме пратят бързо бързо,надявам се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Напълно си прав колега-Няма Шатъл с копче!!!

Що говорите глупости,моята си е с копче и си включвам двойното когато си поискам :ranting:http://www.vbox7.com/play:7eb63111 Редактирано от toniemi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toniemi ако не си обърнал внимание твоята е друга генерация :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...