Jump to content
EAGLE EYE

автомобилни гуми за ЦРВ

Recommended Posts

Имам запитване към колегите с ЦРВ-та !?!?!? Налага ми се да сменя гуми на моето ЦРВ и нещо се чудя какви да взема! Всички гумаджии ми казват да си взема за джип т.е подсилени гуми ,а не автомобилни! Аз пък си мисля ,че не е нужно да си взимам подсилени при положение ,че ЦРВ-то 1. Не е тежко като голям джип, тежи колкото един голям лек автомобил, 2. Няма да го карам през някъкви реки и каманаци,Нека кажат колегите с какви гуми карат !информативно ! Црв-то го дават заводско 205/70/15, а аз си взех 16-ки джанти ! Сега търся гуми и по точно какъв размер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Джипа си е джип и си иска своето...което за жалост не е евтино :) Преди скоростният индекс на всяка гума (отбелязан с буква...примерно Т) има товарен индекс състоящ се от 2 цифри...примерно 82. Този индекс показва по заводски данни колко килограма товар може да поеме всяка гума по отделно. Тази цифра примерно 82 се сверява в специална таблица и се вижда на какви килограми отговаря. Дано съм бил полезен :dry:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега погледни тука в този сайт там има калколатор за гуми пишеш стрария и новия размер http://avtogumi.com/ .На стар размер 205/70/15 дава за нови 215/60/16 -4 мм разлика в диаметрите и 1 км/ч повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...