Jump to content
Prelude98

Смяна на оригинален циферблат с плазмен

Recommended Posts

Колеги, трябва ми малко помощ! Наскоро си поръчах плазмен циферблат за Прелюда. Всичко е ок, само дето не мога да намеря човек, който да се наеме и да го сложи успешно. Проблема е със свалянето на стрелките, че ако излязат с оста и таблото става само за боклука. Имам указанията, които са в сайта на колегата xtuners, който се занимава с това, но не ми се ходи до София, че ще ми излезе златен километража. Мисълта ми е някой познава ли човек с опит от Варна, който да може да свърши успешно работата и да не прецака таблото? На прелюд 5 ген. във Варна надали някой е сменял километраж, но на сивик твърде вероятно е да има такива? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0889668266 Дидо.Пробвай тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста писано по въпроса. Ако са ебейските циферблати - просто ги огъваш и нахлузваш на стрелките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ибейски и е твърд, според указанията трябва да се смъкнат стрелките, но ще пробвам така, пък ще видим. Дидо доколкото знам не се занимава с електричарски работи, а този циферблат се свързва по сспециална схема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свързването не е проблем. проблема е както каза колегата че се махат стрелките и трябва калибриране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата Mariqnov, който помогна с ценни съвети успях да сложа километража без да свалям стрелките. Понеже самия циферблат не се огъваше, шашмата беше отворите да се вкарат под капачето на стрелките /където има малка хлабина/ и след това да се вкара задния край на стрелката, за да може същата да мине през отвора. Както и да е, ето крайния резултат сниман от телефон:Visit My WebsiteНа живо изглежда доста по-добре. Тъй като обаче махнах лампите по тъблото се оказа, че стрелките не се виждат много добре в тъмното. Затова се замислих дали да не си взема от фосфорициращата боя за стрелки, която провават в ktuning. Не знам как ще изглежда и какъв ще бъде ефекта. Някой пробвал ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

истината за стрелките... needle kit :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата Mariqnov, който помогна с ценни съвети успях да сложа километража без да свалям стрелките. Понеже самия циферблат не се огъваше, шашмата беше отворите да се вкарат под капачето на стрелките /където има малка хлабина/ и след това да се вкара задния край на стрелката, за да може същата да мине през отвора. Както и да е, ето крайния резултат сниман от телефон:Visit My WebsiteНа живо изглежда доста по-добре. Тъй като обаче махнах лампите по тъблото се оказа, че стрелките не се виждат много добре в тъмното. Затова се замислих дали да не си взема от фосфорициращата боя за стрелки, която провават в ktuning. Не знам как ще изглежда и какъв ще бъде ефекта. Някой пробвал ли е?

Браво колега...радвам се че успях да помогна.Циферблатите са страхотни,честито !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

истината за стрелките... needle kit :)

manniakk...Обясни повече,ако може

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами xtuners продават тия комплекти. представляват едни пръстенчета с мини диоди които директно осветяват стрелките. виж им на сайта, има снимки на такива в прелюд :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. И точно те се слагат като се махат стрелките, което ме обърка при смяната на циферблата, тъй като не разбирам много добре английски. Колегата xtuners може да каже най-добре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...