Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,От няколко дни забелязвам теч от хидравличната помпа точно където е хваната шайбата. Може ли докато е свалена и се ремонтира, да се кара колата? Продава ли се някакъв ремонтен комплект? И дали си струва да се прави, ли да търся да закупя друга втора употреба? Ако някои е правел подобен ремонт нека сподели. Двигателя е D16Z9. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурното колега,е че няма да можеш да си караш колата без хидравлична помпа щото ще съсипеш нещо. А иначе за ремонта немога да ти помогна, но най вероятно ще ти се наложи да я смениш. Е дано минеш по безбилезнено. Поздрави и успех с ремонта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни забелязвам теч от хидравличната помпа точно където е хваната шайбата. Може ли докато е свалена и се ремонтира, да се кара колата?

Колата може да се кара, но волана ти ще е много тежък.......Втора употреба си е риск, защото може да те кара дълго, а може и след някой месец да те остави....Ремонтът на твоята помпа е 80/100 лв. така че ти си прецени кое е по добре.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си вземеш читава помпа втора употреба и си караш колата с хидравлично масло каквото трябва да бъде , защото хидравличното масло за хонда не се продава по бензиностанцийте а е по специално , няма да имаш никакви проблеми и ще си я караш с години.Аз в момента имам 3 лични хонди и никога съм нямал проблем с помпата на хидравлика но си ги карам с оригинално хидравлично масло Хонда , което можеш да закупиш от представитество на Хонда .Мисля че беше около 30лв. литъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата може да се кара, но волана ти ще е много тежък....... Абе колега няма ли да се скапе рейката по този начин без масло :) Не съм сигурен за това обаче според мене не е редно. А иначе да си сигурен че ползваш правилното масло отиваш в Бултракко и си купуваш 1 литър Хидравлично масло. То там си е оригинално Хонда и е спецялно за тези хидравлични системи. До колкото си спомням 28 левчета :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох доста разногласия относно това дали колата може да се кара без хидравлична помпа известно време. В крайна сметка не разбрах дали може или не може. Ще помоля някой който е правил подобна интервенция да даде акъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

хммммм не вярвам колега някои да го е правил, но естествено може и да греша. Само гледаи после да няма тема ааа Ремонт на ходравличната рейка :cool: Това в кръга на шегата естествено колицата си е твоя ти и решаваш съдбата Поздрави.

Редактирано от zeetz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откачаш помпата, снаждаш някакси маркучите за да не губи масло, или ги запушваш и си караш... да не би ако ви дърпат (с загасен мотор) и се скапва рейката.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разграничаваи двете неща бе колега. 1 е да те дръпнат да си прибереш колата до вкъщи или сервиза друго е да си джиткаш. И маркучи ще снаждаш и ще става всичко в масло абе некви яко излишни работи. Не вярвам да са толко назор работите и да няма с какво друго да се придвижи чковека :cool: Извинявам се, че цапам темата ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи протекла ли е за смяна или ремонт ремонта ще ти излезе по евтино ако не знаеш каде аз мога да те опътя кам един сервиз кото се занимава само с помпи и рейки и дават гаранция пичовете са точни и няма да има проблем си мисля а дали можеш да я караш без помпа. ДА можеш но някак си трябва да суединиш маркучите иначе лошо да се излее 30лева литъра на земята ти решаваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НА предишните две правих само че рейката смея да твърдя че това е слаба част на хонда ЗА СЪЖАЛЕНИЕ. В софия в Жизет срещу окръжна болница ги правят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...