Jump to content
Barito

Километраж Д15б2

Recommended Posts

Смених лампичките с диоди след което,поради неподходящо избрани кабели имаше кьсосьединение.Сега не ми работи никои от уредите на таблото,проверих на "око" бушоните няма прекьснали.Някакви идеи,5 генерация хеч 93. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се че е бушон за моя радост. Сега преди да сьм направил следващата глупост,да попитам какви диоди да използвам.Има едни с фасунга с сьпротивление напражо се монтират или такива квадратни които допалнително се поставя сьпротивление. отвьтре мисля да го облепя с една хартия която се използвала за холограмите,мисля че ще отразява до добре от фолио.Не пренебрегваите НОВАЦИТЕ като мен вьпреки глупостите които правят.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъп Ъп :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Светодиодът е замислен така че да няма нужда от отражател, самата му предна част представлява малка фокусирана лупичка. Ако искаш да осветиш прибори с диоди, най-добре си купи разфокусирани...продават се доста такива, отпред неса заоблени а скосени...почти плоски. светлината им се разпръсква много равномерно без точка. Можеш и ти да си ги направиш като зашкуриш и отнемеш умерено върха на обикновенните диоди с финна шкурка. Също така , ако имаш възможност, прибави оризова хартия под приборите-тя разпръсква светлината много равномерно. Какви точно диоди да си вземеш ти си реши, но ако не са предназначени за автомобилна инсталация, трябва да им прибавиш съпротивление на всеки от тях...по около 800-1000 (1 К Ом )Ома всяко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги . Само че 6 лампички на осветлението за уредите не са достатьчни ,идеи как да пусна допьлнителни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единия вариант е да правиш допълнителни дупки в таблото,за което не те съветвам,другия е да сложиш по силни крушки-и за тва не те съветвам да го правиш,че ще ти стопят таблото.наи умесния вариант е диоди,много от тях светят доста по силно от крупките на таблото,но отделят много по малка топлина.не прибавяи към крушките,а ги замени изцяло с диоди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова табло ще ми вземе здравето .Стрелката на бензина отива в горно положение но резержоара няма как да е пьлен до горе .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стрелката на бензина постояно е в горно положение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

объркал си нещо и от някъде идват 12волта на веригата на бензиномера. затова ти седи на макс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се прекьсната жичка на уредчето колегата Аксел помогна но, ако не се справим ще трябва ново уредче някои да му се намира .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои знае ли дали уредчето от 6 генерация става за 5 генерация.Уредчето което показва нивото на бензина и температурата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЛИ ПАК ОТ 1.3 5 ГЕНЕРАЦИЯ НА 1.5 ПАК 5 ГЕНЕРАЦИЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...