Jump to content
zdravko79

англйски сивик

Recommended Posts

колеги дали е нормално резервоара да прави вакум,при отваряне на капачката се чува щум

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нормално е. :)П.П. Правилно е вакуум, но това не е главно.

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в повечето случаи вакума се получава поради липсата на гориво в резервоара,така че ако в дадения момент колата е била на 0 няма как да не се получи сссссссссссссс при отваряне на капачката,при мен се получава всеки път поради липсата на средства!!!!Хпълно нормално е да имаш вакум :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като зареждам вски път се чува същото нещо !!! Свиква се :П

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги попитах,защото на предишната ми кола пак така правеше и резервоара от 65л.стана на 27л.беше се сганал буквално,и се оказа че одушника на зезервоаза(една метална трабичка)се беше запушила,поплавака и помпата сащо бяха се изкривили.Но стом и другите хонди са така :D

Редактирано от zdravko79

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е бил пластмасов може да се е сгънал но инче не вярвам а относно вакума и 3 те ми хонди го правеха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега резервоара си го пазя незнам как се качват снимки за да ти го покажа,свит е от горната страна кадето е отвора за помпата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с английски сивик и моя резорвоар прави така като отворя капачката и аз взех да се замислям да не се изкриви ама явно на всичките е така ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да има клапа от която да си поема въздух когато горивото намалява, но често тая клапа запича, особено при по-старите коли и затова се получава тоя вакуум. Ефекта е е не само в това "ссссс", но и по-тромаво се държи, понеже се затруднява горивната помпа. На предишната ми кола ми се е случвало така и като отвора резервоара да си поеме въздух, тръгва като звяр, а преди това съвсем осезаемо нямаше мощност.Не знам обаче какво да се направи, може би трябва тази клапа да се смени или смаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз карам Англичанка ми стана интересно каде се намира тая клапа ? и трябва ли да се разглабя нещо за да се почисти ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моя сивик е на 45 000км не вярвам клапата (одушника)да е запушена,но все пак ако някои знае как да се оправи нека помага. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

наистина каде е тази клапа :) че и аз съм с англичанкадобре де ако разпробия капачката да и направя 1 отвор или да я сменя с капачка която има отвор :? няма ли да стане вместо да тарся тази клапа ... пак и гледам на самия отвор при махането на капачката си има такава клапа да не излиза горивото ако забравиш да сложиш капачката :dry:

Редактирано от SH3M37A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина каде е тази клапа :D че и аз съм с англичанкадобре де ако разпробия капачката да и направя 1 отвор или да я сменя с капачка която има отвор :? няма ли да стане вместо да тарся тази клапа ... пак и гледам на самия отвор при махането на капачката си има такава клапа да не излиза горивото ако забравиш да сложиш капачката :huh:

добре ще я разпробиеш ама чувал ли си че бензина се изпаряватака ще пуснеш парите в атмосферата и после хондата дига разхода според мен не е никакъв проблем с тоя вакуум дето се образуваа чак да оправи бързината мисля че не все пак помпата е силна засмуква яко и нагнетява Нормално е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...