Jump to content
jordand

Цени за ремонт

Recommended Posts

Здравейте,не зная дали тук е подходящото място, но ходих скоро на преглед и ми намериха 1000 проблема по колата и искам да попитам колко евентуално би ми струвало частите плюс труда за да ги поправя. Проблемите са следните:-Смяна на предни дискове и накладки-смяна на задно ляво цилиндърче и накладки-обстоен преглед на предното окачване. Имаше напукан маншон и няколко уплатнителя.-на задно окачване двата тампона на носачите откъм купето и оглед на останалите тампони.Благодаря ви предварителноПС. Колата ми е Хонда Сивик 97 година, с английското купе. Четири врати 1,4 двигател.

Редактирано от jordand

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

не зная дали тук е подходящото място, но ходих скоро на преглед и ми намериха 1000 проблема по колата и искам да попитам колко евентуално би ми струвало частите плюс труда за да ги поправя. Проблемите са следните:

 

-Смяна на предни дискове и накладки - 60.00лв - дискове, 35.00лв. - накладки

-смяна на задно ляво цилиндърче и накладки - същото като горе + някакво не кой знае колко голямо доплащане за цилиндърчето - 20-30лв.

-обстоен преглед на предното окачване. Имаше напукан маншон и няколко уплатнителя. - маншон и уплътнения оригинални японски можеш да си намериш по около 15-20лв.

-на задно окачване двата тампона на носачите откъм купето и оглед на останалите тампони. - тампоните са ти около 20-ина лв парчето - читави японски

 

Благодаря ви предварително

 

ПС. Колата ми е Хонда Сивик 97 година, с английското купе. Четири врати 1,4 двигател.

Ако си вземеш не-оригинални части - например турски или немски, може и по-тънко да ти излезе. В повечето случаи се оказват не по-лоши от японските.

Труда зависи изцяло от сервиза, в който ще се озовеш... ама има колеги от форума, които имат сервизи, така че ако си в близост до някой от тях - действай няма да сбъркаш. Поне ще ти пипат колата съвестно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги тез цени при това на читави части???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където пазаруват "голфаджиите" ;) Не си осакатявайте колите ;) Ефтиното излиза скъпо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто за това ни плюят колите ,че били "кошове",защото си ги съсипваме сами. ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло всичко идва от това че българина не иска да плаща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро (преди 6 месеца) сменях дискове с накладки на моята англичанка 1.6 преди фейслифта - дискове Brembo MAX + накладки Pagit - 263 лв. (това са дилърски цени), и още 60 лв. за труд...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм забелязал следното, евтините чаркове (турски, тайвански и пр.) се скапват в доста по-бързо и съответно трябва да ги сменяш два-три пъти по-често, съответно плащаш няколко пъти за работата на майстора, следователно японски части (по-скъпички) и по-малко срещи с майсторите (не че не са пичове, ама айде нема нужда... :D )Равносметка: общо взето същите кинти, но по-малко ядове!

Редактирано от kitu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се обърках още повече. Не можах да добия представа в основни линии какъв ще бъде моя разход за сравнително добри части. Мисля да я карам при Омбре колата. Някой знае ли той с какви части работи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се обърках още повече. Не можах да добия представа в основни линии какъв ще бъде моя разход за сравнително добри части. Мисля да я карам при Омбре колата. Някой знае ли той с какви части работи?

Питай го!Ombre is watching you.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омбре, ще дадеш ли някакъв коментар за цени? Предварително благодаря. Сервиза работи ли в събота?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...