Jump to content
MrProfit^

Зимен разход

Recommended Posts

Привет колеги реших да се консултирам с вас по един въпрос нормален ли е е зимен градски разход от 11 литра бензин за 90 километра на сивик хеч 4г д15б2 или може би имам някакъв проблем? Ше помоля хората с подобни автомобили за мнение по въпроса благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София, разхода си е напълно нормален, няма бензинова кола която да е 1.4 и нагоре и да гори под 10 градско в тези задръствания, моята е автоматик бензин и гори 13-14 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в кюстендил сам колега и не карам по задрустваня ако бях по задрустваня нямасхе да ме у4уди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София, разхода си е напълно нормален, няма бензинова кола която да е 1.4 и нагоре и да гори под 10 градско в тези задръствания, моята е автоматик бензин и гори 13-14 :)

Не бъди съвсем сигурен - въпреки , че е сравнително студена - тръгвам при 40 градуса температура на охлаждащата течност с подгряване около 2 минути и съм основно на късо разтояние 2 до 3 км.- тоест на автоматичен смукач - разхода по всяко време /замерено по инфоборда и проверявано на бензиностанциите всеки път - до 1% e при мен грешката като разлика в показанията / ми се движи от 7.2 до 9.2 литра на ......час / отчитайки и седенето на едно място в задръстванията - средна скорост около 6-10 км. в час/ , но при моят стил/начин на шофиране ;)

От аватара - сивик 1.4 is - автоматик бензин ;)

По темата - да , нормално е за тези температури. Като се стопли времето - рязко ще падне с поне 1 до 2 литра на 100 км. , а ако се научиш да караш икономично - до 4 литра ти ги гарантирам ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,5 16V (vtec-e) и зимния разход флуктуира около 10/100 в големите студове и с голяма мъка стигна до 9,6 в по-топлото време преди седмица-две. Предполагам лятото ще скочи малко, защото ще се кара по-бързо. Карам само в София и основно в задръствания - лампата на икономиката няма шанс да светне. Всички филтри, масла и свещи са ми нови и предполагам това оказва някакво положително влияние на разхода.Според мен твоя разход щеше да е ненормален ако караш в безумните задръствания, но при твойто положение сигурно има нещо, което не е в ред. Диагностика?

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям е разхода, стопля ли ти се двигателя...така че да духа много топло парното? Ако "НЕ" - може би си за смяна на термостат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ще е голям бе колега, стига сте писали глупости 7.2 , 8.4 .9.1 - градско зимата , карам акорд ф18 а3 в перфектно сьстояние мотор , филтри масла- е тьжната истина зимата е -14-16 -бензин , 16-19 газ е те тва е...............как дане е нормално за д15б2 11 литра-колега разхода ти е перфектен!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре пак ти, перфектен му бил разхода,че тя гори колкото прелюда ми,кое му е нормалното ? ;) По темата:Сменял ли си въздушен филтър скоро + това ако не ти загрява до оптималната температура(както спомена колегата доло) и си готов с разхода!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Не знам някой да има акорд с ф18 и да му гори под 14,ама ти си знаеш :D Нормалният разход според мен на голегата е 9 на 100(градско)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

омрьзнаха ми митовете че ф18 едва ли не горял в пьти повече от ф20 - който му е интересно нека провери заводските данни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегиМай малко се повтарям, но ето при мен как стоят нещата през тази (2008- 2009г.) зима:На кратки разстояния (3-4 км) с около 5-15 мин подгряване до 40- 50 градуса (по 2-3 пъти подгряване на ден), разхода варира от 14-16 л/100 км. градско. Колата загрява най- много до 70 градуса, и дори се охлажда до 60 градуса, докато стигна работата.Най- големия разход ми е 20л/100км градско в най- големите студове.Извънградския разход (през тази зима) обаче е около 7- 8 л/100 км.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) :) :) претенциите ми са само и единствено за градски цикьл.................а колегата кара д14 :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ще е голям бе колега, стига сте писали глупости 7.2 , 8.4 .9.1 - градско зимата , карам акорд ф18 а3 в перфектно сьстояние мотор , филтри масла- е тьжната истина зимата е -14-16 -бензин , 16-19 газ е те тва е...............как дане е нормално за д15б2 11 литра-колега разхода ти е перфектен!!!!!!!!!!!!!!!

Аз харесвам Акорда...но не си взех такъв точно заради разхода му (дълго време карах подобно Ауди) , колегата търсеше съвет от хора със същият двигател като неговия. Моят разход сега в тоя студ е средно около 7.5 л/100, като градско не качвам над 9...а 11л/90км ми се видя множко та за това се обадих :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не забелязвате е 11 литра за 90 км . Според мен (лично мнение) тоя разход си е доста от където и да го погледнеш. Това прави 12,2 на 100 :) :)

 

 

п.п. Аз тая зима бях на 8.5 на 100 като си я дрифтя редовно.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам и д14а 6ген. разхода ти е голям-търси причина не е нормално!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята d15b2 (5та ген.) разхода не ми пада под 10 бенз градско (от Пловдив съм), двигателят е в перфектно състояние. движи се между 10-12. това разбира се е разход с много тежък крак от моя страна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

омрьзнаха ми митовете че ф18 едва ли не горял в пьти повече от ф20 - който му е интересно нека провери заводските данни ;)

Абе незнам какъв е тоя мит, колеги,обаче аз съм с F20 и ми гори в момента около 13-14 гадско ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пролет,лято,есен зима 10л моита зима д16а9 ЦРХ 2г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града разхода се мери в л/ч а извън града е л/100кмАко имаш съмнения че гори много дай си колата на някой колега за 1-2 седмици и го питай дали забелязва нещо нередно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разхода е 10/100 или малко над, говорим за София и не се придвижвам на кратки разстояния - обикновено минавам по 15-17 км в едната посока. Опитвам се да избегна задръстванията и си мисля, че успявам до известна степен - приключвам работа в 17:00 и тръгвам малко преди тоталното задръстване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Моята хонда 2.0 автоматик сутринта показа на бордовия 15, и не виждам нищо обезпокояващо като се има предвид качеството на горивата и километричните задръствания...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега карам акорд 1.8 116 коня и разхода зимата е 15/100 при нормално каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите колеги има доста мнения и доста разли4ни за това мисля да засека оше един път и ак пак покаже нещо толкова безбожно като разход да я водя на чичо доктор благодаря за менниата и РЕСПЕКТ за всички ХОНДА фенове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното засичане ми даде 8.5/100 градско София. В повечето случай карам нормално, но понякога кракът ми натежава. Колата е икономик 5-та генерация, със проблемна ламдба и свещи за смяна :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята ЦР-В е на бензин 12.5 -13.5 а на газ колкото и да ми е чудно 10 - 11 а и съм афтоматик и се движа се на малки растояния до 7 -8 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода ти колега е висок, и в това няма спор, ако не си го объркал нещо - колегите може да им харчи много, но истината е че съм имал 4 хонди до сега и разходите им са следните (леко каране, но на къси разстояние - до работата 3.5 км, само задръстване сутрин, по-разредено вечер, зима лято разлика най-много 0.5 отгоре зимата) - ето ги разходите на моито хондели: цивик англичанка 1.4 90 коня автоматик 96г 170000 км - 10 до 10.5 най-много, акорд 2.0 133 коня 95 г. 140 000 км - 10.5 до 11, легенд 2.5v6 153 коня 180 000 км 87 г - 12 до 14 на ръчка, сега отскоро сивик 1.4ис 90 коня 97 130 000 км хеч като твойта - 8.7 - при това въздушния ми филтър е супер черен и твърд, ще го сменям в най-скоро време. Досега две засичания дадоха този разход.В момента един мой колега кара същата като моята 98г на 130 000км и му дава 9 също на сходни маршрути като моя, друг колега има пак тоя двигател но англичанка 99г. под 100 000 км и твърди че над 8,5 не му качва.. Засичам пълно пълно на една и съща колонка, винаги аз си сипвам бензина. И още един ориентир - обикновено това което дава производителят по каталог за колата отговаря- поне при мен винаги е било така не само за хондите а и за много други марки които съм карал - явно моя маниер и степен на задръстване ме вкарват в нормите от производителите.. лошото е че специално за 1.4ис хеч не съм намерил заводския разход за чисто градско, дават 7.7 мисля но беше комбиниран.. за другите хонди които съм карал преди, съм намирал три разхода, градско, извънградско и комбинирано и си ми отговаряха не само на градско и на извънградско, но тази последната я имам отскоро и не съм ровил сигурно го има някъде и за чисто градско, но като гледам комбинирания сигурно чистото градско ще е около 8.5-9 и пак ще си отговаря..За сравнение доскоро имах бмв компакт 1.6 което ми даваше на същото каране в студовете 11 и 10.5 лятото - заводско градско му даваха 10.6 мисля или нещо такова. Сигурен съм че високия ти разход има причина - колегите дадоха идеи - термостат, възд. филтър, а аз ще добавя ламбда сонда също - на диагностика ще излезе ако е тя, но отзад почва да дими черно и мирише на безниз понеже не регулира сместа.. бмв-то ми качи до 14 лятото като му изгоря ламбдата - иначе си вървеше както преди и по нищо друго не даваше вид освен по разхода и по пушенето- а когато смених ламбдата дори без да ходя на диагностика и колата си върна 10.5 разход на градско и изчисти ауспуха. Ако разхода ти е бил нормален, и се е качил изведнъж в рамките на дори 100км, най-вероятно да излезе сондата ( стига да не са две сонди, че май нещо такова ми се върти в главата за нашите коли)..Успех и като оправиш проблема пиши какво е било..

Редактирано от asentchernaev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така направих още един опит за да видя как е хавата и този пут като се позатопли малко разхода които получих е около 10.5 литра което мисля че поносоимо но се замислям да слагам гориво за котлони както спомен един колега освен това няколко пути я оставям за по 20 мин на празн ход зашто седя в нея :) другот което забелязах че и свештите маи плачат за смяна и като е на празен ход леко припуква та ште сменя свешите и свешите и ше видим тогава какъв ще е резултата :) освен това леко ми мазни и главата и яжно и гарнитурките плачат за смяна :D така така с буиния живот на моя сивик но колкото повече си се занимавам с него толкова пове4е си го заобичвам и сам решем до краи да го правя и да го карам до като държи приятен ден колеги :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ти почти си стигнал до отговора щом свещите са за смяна не си писал дали си сменял скоро въздушен филтър и ако се окаже че и термостата ти прави номера нищо чудно съвкупноста от тези неща да дава отражение на разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филтъра е сменен скоро за термостата нямам на идея а свещичките скоро го разбрах това и ще видим какъв ще е резултата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да добавя още нещо че ми светва чека напос;ледка и колата за малко не иска да запали махам клемата на акомултора и след малко пали това е новия сериал :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свещите ако са ти за смяна би трябвало да усетиш по вървежа първо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d14a4 (1400 кубика) - 8.5 на 100 км зимния период. Лятото 7-8 на пуснат климатик. Това е само в градски условия. Извънградско е доста по-икономична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е сега преди малко пак ми направи номерация хубавицата не беше палена от вчера подкарах я за 5-6 км и няма палене 15 минути страннна работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотор F20Z1 (ръчна скоростна кутия)Грацко 12-13 (София)Извънграцко на магистрала скорост 130-160, разход 9,2л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотор F20Z1 (ръчна скоростна кутия)Грацко 12-13 (София)Извънграцко на магистрала скорост 130-160, разход 9,2л

Колега аз съм с този мотор и извънградско от пловдив до стара загора ми заби на 8,5 при същите стоиности на скорост, а в града преди ми даваше 13-14 (в пловдив) откакто сложих карера 100 ми даде на 2 пъти 10,3.Може би се дължи и на това че се постопли времето ,незнам но като направих пълно пълно направо чинето ми падна до земята.От както съм я купил не е давала по нисък расход от 11,5 в града и то лятото на не много задръствания и по инерция здраво.Обяснявам си го че мотора е голям и си иска по голямо октаново число и затова дава расход близък до заводския.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...