Jump to content
elsama

при тръгване колата чука

Recommended Posts

здравейте колеги,имам следния проблем. при тръгване на 1 или смяна на скоростите се чува чукане,но това е ако карам бавно.според вас какво може да е горе долу колко ще струва. :D мерси предварително и успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е от преден тампон по двигателя-всмисал да ти е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай повече инфо къде чука при тръгване

чува се някъде отпред,незнам точно ,но вчера взех заплата и мисля утре да ида да видя какво става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ти е изхабен съединителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го забелязах наскоро този проблем, но освен при тръгване с лека скорост, въпросното чукане (което идва отпред някъде, не мога да определя откъде точно) се чува и при преминаване през дупчици или павета отново само при лека скорост, което ме навява на мисълта, че може да е нещо от окачването ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съединителя е ок,не е от него .по скоро по окачването ще е или "може да е от преден тампон по двигателя-всмисал да ти е за смяна".майстора утре ще каже :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобно чукане и излезе фтулка на носача - около 30 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на мен преден тампон на двигателя,и на мен така чукаше като тръгвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чукането понякога се появява и при въртене на волана отново при ниска скорост .. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чукането понякога се появява и при въртене на волана отново при ниска скорост .. ;)

при мен поне няма такова ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в завой при подаване на гас ти трака, значи е външно каре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мене го има и е нещо носач или тампон неразбрах и аз :bg: по ходовата част е:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чукане през ситни дупки(чука често и леко на волана)може да е от тампони на стабилизираща щанга или накраиници и шарнири.карето щрака,не чука наи вече при завои.при прецакан тампон на мотора се появява по скоро тресене при потегляне,все едно дубиш обороти да речем,отколкото да чука.наситно чукат и фтулки на носачите.преглед на канал с 2ма човека и всичко си проличава,единия клати колата,другия отдоло гледа един по един детаилите по ходовата част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,днес оставих колата на майстор ,но все още не се е обадил .като има отговор ще пиша.успех на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега при мен се беше появило едно силно чукане при тръгване и при лека скорост което изчезваше при натискане на спирачка. Оказа се че някой ми е харесал джантите и ми бяха развити всички болтове на гумите почти до край.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги!Имам абсолютно същия проблем при ниска скорост, без газ, се чува някакво цъкане ли щракане ли е и аз не знам. Понеже ми се беше скъсала шпилка и ми се наложи да свалям джанта, реших да пробвам дали ако хвана с ръце главината и я мърдам на ляво и на дясно, ще се чуе нещо. И за моя изненада се чу от там. Изглеждаше все едно има празен ход полуоската и после зацепва и в този момент се чува шума. Възможно ли е? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваи на майсотор,и си попълни профила,да се знае от каде си! ;) п.п к'во стана сега, на който му чука да пише тука ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...