Jump to content
Dulgia

Помощ колеги !

Recommended Posts

Здравейте колеги,въпроса ми е за сивик англичанка 98г. 4/5 врати.Двигателя се води 1.5 втек (икономичният) на капака на главата трябва ли да пише втек,защото въпросния е само с надпис хонда на капака на главата.Не съм сиг някъде във форума май имаше подобна тама,но нз как беше озаглавена.Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ Трябва :D Vtec-E пише на D15Z1 и D15Z3 , на по-новите като D15Z6 и нагоре не пише :Pп.п. Може и да има но все още не съм виждал :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега,и аз съм на това мнение че не пише.Мс още веднъж.Ако трее ще отвирим главата то ше си покаже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):D Няма нужда да отваряте главата. Достатъчно е да отвориш капачката на маслото. Там се виждат 2-та всмукателни клапана на 1-ви цилиндър. На празен ход ако най-крайния се движи (отваря), а другия до него НЕ (едвам едвам мърда) => че е икономика :P

Също така е достатъчно да погледнеш да ли има в-тек клапан ....... Също така и на блока на двигателя си пише модела :P

 

това е Втек клапана :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много колеги,всичко разбрах :) .Сега ще го разгледам струва ли си и може да си го взема :( Благодаря още веднъж :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...