Jump to content
asentchernaev

скърцане на волана

Recommended Posts

Здравейте, имам колата от 10-ина дни, и нещо се разскърца волана при въртене - чува се някъде съвсем горе. Някой с решен такъв проблем да каже от какво е - може би просто нещо трябва да смажа. Колата е 97 хонда сивик жабка - от аватара ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалян е волана,по една или друга причина,а сваля ли се веднъж-после скърца,от лечен опит го знам и то на не една или две коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 1 пластмасов механивъм за изключване на мигачите при изправяне на волана в обратно положение след завой. Не съм сигурен дали скърцането идва от търкането на пластмасите 1 в друга или някъде от закрепянето им, но всичко се оправи със смазването им с течна грес. За целта дори не е нужно да сваляш отново волана - махаш само пластмасите покриващи ключетата на мигачи/чистачки и пръскаш пластмасовия механизъм.

1 съвет. Ако все пак решиш да разглобяваш и волана, погледни колко леко се въртят пластмасите 1 в друга - те са "пеперудка" и легло за нея. На мен заради спекла грес ми се беше счупила пеперудката (по-точно водачите и свързани с волана, които са сравнително дребни и съответно крехки) и съответно мигачите ми не изключваха.

Публикувано изображение (No: 7)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имах подобен проблем с волана на Прелюда. Оказа се, че като е свалян някога (незнайно кога точно...) не се монтирани правилно корите му, т.е. на са напаснати точно и при въртенето самия волан "забира" фланеца и поскърцва леко и то само в определена посока... Успех!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, при мен пък скърца волана само в студените сутрини докато се позагрее колата и после си е ок, странна история...

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам колата от 10-ина дни, и нещо се разскърца волана при въртене - чува се някъде съвсем горе. Някой с решен такъв проблем да каже от какво е - може би просто нещо трябва да смажа. Колата е 97 хонда сивик жабка - от аватара ми.

Колега имам същата хонда , и същия проблем :lol:Утре ще поразглобя пластмасите около мигачите, ще смажа този пластмасов механизъм и ще кажа дали има ефект ;) (в което силно се надявам)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен скърца и волана и вратите когато навън е студено.Като се позатопли няма проблем. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като купих колата ми скърцаше волана. Махнах корите и напръсках движещите части с спрей за верига на мотор (това е доста добро, колко проблеми съм решил с него .. :) ) и от тогава на сам изчезна скърцането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз също имам този проблем, и мисля че е от студа. Започна да скърца от тази зима. Ще го смажа и сте споделя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е от времето!!!Лятото и есента проблема го няма.Дори когато пренощува в топлият гараж и първоначално го няма но след кафе навън като поистине салонът и започва да ми лази по нервите.Намерил съм му решение-просто пръсвам леко със хубав спрей(ползвам Mafra) за табло и пластмаси и млъква!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...