Jump to content
prelude

Припомняне за мотори на пътя

Recommended Posts

Драги приятели, времето се оправя и на пътя излизат все повече и повече мотоциклетисти. Заради дългата зима вие сте ни забравили. Най-голямата причина за катастрофите с мотоциклети е отнемането на предимство от страна на автомобилите. Затова ви моля, гледайте по-внимателно, бъдете по-търпеливи и съсредоточени зад волана. Ето малко клипчета на английски:

Мисли! Погледни два пъти
Автомобилисти и мотористи към светло и безаварийно европейско бъдеще! Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно те подкрепям че мотористите не сесмятат за участие в движението много мног, обачееееееееееееееееее не забравяй че и мотористите не карат с 50 в града п.п.идеята за темата е прекрасна, поздравления

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно те подкрепям че мотористите не сесмятат за участие в движението много мног, обачееееееееееееееееее не забравяй че и мотористите не карат с 50 в града п.п.идеята за темата е прекрасна, поздравления

Съгласен съм с теб,човек трябва добре да преценява къде и с колко може да кара,така че да не е опасен за себе си или другите.Дори и аз като човек който кара мотори се дразня на някои мотористи,защото карат по много арогантен начин.Има как да се кара нормално и толерантно,при това без въобще да си пречим или застрашаваме.Дори има как да го правим ако не караме и с 50км/ч в града.....въпрос на добра воля и възпитание.Аз като излезна да карам влагам колкото мога от себе си и точно затова тази тема е тук,за да събудя същото желание и у вас с колите.Винаги ще има дразнители с мотори и с коли,борбата е да са възможно най-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е много хубава и дано е повод да се замислиме как караме по пътищата,и да я караме малко по-спокойно!А относто мотористите и отнемането на предимството мога да кажа само че ако не се кара с 400км/ч а с ограничението което важи за ВСИЧКИ движещи се по пътя или поне да се превиша но с малко(30-40км) няма да има никакви проблеми..!Дано тази година всички сме малко по-разумни,и жертвите и инцидентите по "пътищата" ни да намалеят !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...някой от мотористите са си и трудни за забелязване поглеждаш в огледалото никой и изведнъж фиуууу прелита покрай теб аз съм бил моторист и затова ги уважавам ама тия с пистаците често прекаляват понякога минават между две разминаващи се коли ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...някой от мотористите са си и трудни за забелязване поглеждаш в огледалото никой и изведнъж фиуууу прелита покрай теб аз съм бил моторист и затова ги уважавам ама тия с пистаците често прекаляват понякога минават между две разминаващи се коли ;)

Еди,от една страна си прав,но от друга-не.Това с минаването между колите е гадно по принцип,но понякога е по-доброто решение на нещата.Много често като караш мотор и се намират някои ентусиасти,които си мислят че могат да мерят сили с теб.Започват да ти карат на 2 педи от задната гума и не си дават сметка че нито можеш да спреш ако се наложи,нито може да правиш нещо друго защото постоянно го гледаш в огледалото кога ще те пребие.И когато в такъв момент пред теб карат двама успоредно в двете ленти или се изпреварват,но с 1 км/ч разлика.....няма нищо по-правилно от това да се мушнеш между тях и да се разкараш от гадно заформящата се ситуация.Самото промушване трябва да се прави когато колите са една до друга,за да не се откаже някой и да стане фала.Бързите мотори позволяват много бързо да го направиш това и не е опасно.Опасно е ако някой подкара цялото Цариградско така и не гледа дали колите са една до друга или точно в този момент някой се прибира и става фал.Другото което хората каращи коли не знаят е,че мотор не може да кара зад кола.От една страна се дразнят на мотористите,че все напъват да са първи но затова си има основатлна причина.Причината е че липсата на видимост е огромна опасност.Ако караш зад кола изведнъж пред теб може да се окаже огромна дупка,някоя мърша,камък,пясък,масло и т.н. а с мотор не може да се скача на спирачките просто ей така.да не говорим че мотора не може да завива моментално....Друг проблем е и мръсотията и пясъка по пътя.Ако караш зад кола всичко ти влиза в очите и съответно не виждаш,да не говорим че е вредно.Има много неща,които хората не проумяват защото никога не са карали мотор.Затова е важно да сме толерантни един към друг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата май взе да се разводнява ;) Винаги когато мотористите почнат да викат на автомобилистите да гледат повече, автомобилистите почват да викат на мотористите, че карат като луди.Ако някой кара с 200 по Цариградско или се мушка, дето не му е работа, това си е за негова сметка. Но мога да ви уверя, че много хора не виждат мотористите, които си карат съвсем нормално - за това ставаше дума в първия пост ;)peaceP.S. Освен невиждането, друг голям проблем е и несъобразяването - много автомобилисти си мислят, че като съм на мотор, могат да ме изпреварят в моята лента, което освен изнервящо е и опасно.

Редактирано от dimodi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prelude, как ми отвори очите за карането зад кола с мотор не е истина...никога не се бях замислял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prelude, как ми отвори очите за карането зад кола с мотор не е истина...никога не се бях замислял.

хаха,то и аз не го знаех това но като скочиш в някой трап след колата и си на ръба да паднеш по очи се замисляш лекичко какво друго може да излезне като изненада измежду гумите на колата:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера 1 приятел черпи, защото след като му отнели предимство се бутнал в 1 кола. Пиша го тук защото е бил с мотор. Шофьора просто не го е видял в огледалото и си дал мигач за ляв завой точно в момента в който аверчето започва да го изпреварва. Сефтето за годината с мотора му коства доста серизни синини по тялото. Слава Богу, че нищо сериозно му няма, дори имаше настроение да се помайтапим как на 14-ти с приятелката си ще стенат в синхрон - тя с "ах", той с "ох" :DНаистина трябва да внимаваме! Поздрави за включването с тази тема. Сериозните наранявания за 1 моторист са много лесно достижими. И в такъв случай няма особенно значение кой къде е карал, с каква скорост и какво предимство е дал и отнел. По-добре мислете, че мотористите са диванета и им дайте предимство, свийте се най-дясно в платното и т.е., отколкото после да клечите до тях и да се чудите, най-малко, кое коляно са потрошили. Моторите по пътя са сигурно 1:1000 в сравненое с автомобилите и обикновенно моторджиите са в групички, така че няма да ни се счупи толкова хатъра, ако на 500 км дадем предимсвто веднъж.Аз да допълня само с още няколко съвета за каране близо до мотор. Много зависи от самия мотор, но май повечето по принцип си спират доста добре. Но има и такива, които или заради лоши спирачки или заради висока скорост няма да могат да спрат за същото разстояние като вас. За това винаги спазвайте разстояние зад мотор и никойа не спирайте рязко, ако сте пред мотор!Аз също като видя мотор в задното огледало винаги се дърпам маскимално в дясно за да ме изпреварят спокойно, макар и мен да ме дразнят понякога с този непрекъснато включен ляв мигач :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^хаха,пак добре че дават и мигачи.аз повечето като ги гледам не ги ползват,което е дразнещо.иначе се спори кое е по-правилно,да му правиш път или да не мърдаш.много зависи и от ситуацията.добре е да не мърдаш ако го гледаш че си е набрал скорост и си прави слалом.ако обаче кара зад теб известно време и те наблюдава може да му помогнеш със сигнал и отместване......радвам се че приятелчето ти е наред,аз вчера бях с мотора на работа и вечерта няколко пъти така ми влизаха до мен в лентата.случва се често,кофти е като има контакт или падане заради опит за избягване на такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според американските закони, мотоциклетите нямат право да се провират между автомобилите. Казано на по-ясен език - ако имаме две ленти и във всяка от тях има автомобили, мотористът няма право да преминава между тях, колкото и разстояние да има. Т.е. мотоциклетът се третира като всяко друго четириколесно моторно превозно средство. И е нормална картина да видиш задръстване, в което някъде кисне моторист и си чака реда.Тук картинката е коренно различна - наглеци, които в града карат с 200, а на магистралата със 150 :D. Не ми се е случвало да видя моторист да спазва правилника и да се съобразява с останала част от движението.Иначе всичко хубаво си го написал, само дето няма да стане. Не и в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук май може да се разгорещят нещата в тази тема :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,натам отиват нещата наистина.опитах се да опитам с добро,но някои имат нужда от друго явно:DОто,гледам те че ги разбираш нещата с почти всяка тема,браво.приемам че скоростите които си написал са били образни.може да поспориш с мен ако искаш,защото аз определено не спазвам ограничението в града.много рядко карам с 50,но пък си знам правилника много добре,гледам си знаците и освен превишена скорост нямам други провинения.ти хубаво ми даваш САЩ за пример,а със САЩ ли се изчерпва света за теб?по-добре дай някоя европейска столица за пример,те са доста по-близко до нас като навици и разбирания.в Париж знаеш ли какво става ако не е оставено мястото между колите в задръстването и моторите не могат да минават?започват се едни шутове по калниците най-безцеремонно.и това което казваш за в САЩ е така,но не навсякъде.в някои щати е така,в други не е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,натам отиват нещата наистина.опитах се да опитам с добро,но някои имат нужда от друго явно:DОто,гледам те че ги разбираш нещата с почти всяка тема,браво.приемам че скоростите които си написал са били образни.може да поспориш с мен ако искаш,защото аз определено не спазвам ограничението в града.много рядко карам с 50,но пък си знам правилника много добре,гледам си знаците и освен превишена скорост нямам други провинения.ти хубаво ми даваш САЩ за пример,а със САЩ ли се изчерпва света за теб?по-добре дай някоя европейска столица за пример,те са доста по-близко до нас като навици и разбирания.в Париж знаеш ли какво става ако не е оставено мястото между колите в задръстването и моторите не могат да минават?започват се едни шутове по калниците най-безцеремонно.и това което казваш за в САЩ е така,но не навсякъде.в някои щати е така,в други не е така.

:D Да, по спомен само Флорида правеше изключение.Не искам конфронтация по никакъв повод.Само да те питам, понеже виждам, че си открехнат на тази тема, а аз съм дилетант както винаги. Отвори ми очите за следната ситуация:Населено място. Нерегулирано кръстовище. Автомобил навлиза в кръстовището от път без предимство, като преди това се е огледал внимателно. От пътя с предимство лети събрат (понеже и аз съм рокер донякъде с максискутер) с пистов звяр и приблизителна скорост от 150 км/ч - няма да те лъжа. Живея в Пловдив на голям булевард и такива скорости далеч не са преувеличени... Та ... Моторът се врязва в колата. Идва полиция. Кой е виновен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,натам отиват нещата наистина.опитах се да опитам с добро,но някои имат нужда от друго явно:DОто,гледам те че ги разбираш нещата с почти всяка тема,браво.приемам че скоростите които си написал са били образни.може да поспориш с мен ако искаш,защото аз определено не спазвам ограничението в града.много рядко карам с 50,но пък си знам правилника много добре,гледам си знаците и освен превишена скорост нямам други провинения.ти хубаво ми даваш САЩ за пример,а със САЩ ли се изчерпва света за теб?по-добре дай някоя европейска столица за пример,те са доста по-близко до нас като навици и разбирания.в Париж знаеш ли какво става ако не е оставено мястото между колите в задръстването и моторите не могат да минават?започват се едни шутове по калниците най-безцеремонно.и това което казваш за в САЩ е така,но не навсякъде.в някои щати е така,в други не е така.

:D Да, по спомен само Флорида правеше изключение.Не искам конфронтация по никакъв повод.Само да те питам, понеже виждам, че си открехнат на тази тема, а аз съм дилетант както винаги. Отвори ми очите за следната ситуация:Населено място. Нерегулирано кръстовище. Автомобил навлиза в кръстовището от път без предимство, като преди това се е огледал внимателно. От пътя с предимство лети събрат (понеже и аз съм рокер донякъде с максискутер) с пистов звяр и приблизителна скорост от 150 км/ч - няма да те лъжа. Живея в Пловдив на голям булевард и такива скорости далеч не са преувеличени... Та ... Моторът се врязва в колата. Идва полиция. Кой е виновен?
моториста е виновен,но има места и места за вдигане на скорости.това с отнемането на предимство е много странно понятие.ще ти го кажа как го разбирам аз.отнема предимство човек,който се престоява или навлиза в платно,като по този начин кара останалите участници(които са с предимство) да променят скоростта или посоката си.защото от примера ти много зависи с колко се движи мотора(защото ако кара със 70 виновен ще е този с колата),този с колата дали не е някой пенсионер или късоглед пич виждащ на 20 метра,но смело качил се в черупката.....тъжната истина е че моториста плаща за свойте,но и за чуждите грешки.борбата е да няма такива,пък той да си носи бремето. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото което хората каращи коли не знаят е,че мотор не може да кара зад кола.От една страна се дразнят на мотористите,че все напъват да са първи но затова си има основатлна причина.Причината е че липсата на видимост е огромна опасност.Ако караш зад кола изведнъж пред теб може да се окаже огромна дупка,някоя мърша,камък,пясък,масло

...признавам си,че не съм се замислял за това все се чудих на един приятел защо все се опитваше да минем всичко което настигнем по пътя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм моторджия,но това не ми пречи да псувам някои безумни копелета с мотори...както и много безумни копелета с коли,автобуси,камиони и т.н..Всичко опира до човека и самосъзнанието.Само че колегата prelude не е адвокат на всички мотористи,така че не очаквайте готови отговори и обяснения за всички тъпотии които правят идиотите на двуколесни.Не е длъжен да ги защитава.А от всички нас се иска много малко - просто се оглеждайте и гледайте в огледалата по-често.От това няма да ви заболи,няма и да ви навреди.Може единствено да е във ваша полза.И да спасите човешки живот.Не забравяйте че тъпите мотористи често возят зад себе си момиченца без каски и предпазни облекла(това пък е най-големия АБСУРД за мен).Поздрави на всички и карайте с много наум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да споделя една интересна статия за мотоциклети.Подплътено с една снимкаИначе "солидарност" звучи добре, но по тези географски ширини минава за мръсна дума :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...