Jump to content
Horus

Централно заключване Civic 6г

Recommended Posts

Здравеите колеги ще се радвам да ми отделите 1-2 мин да ми разясните малко отностно монтажа на машинката за централно.Така имам Honda Civic 6g 97г. 3 врати проблема е , че нямам машинка за централно на шофьорската врата , а само на другата(като заключа с ключ шофьорската врата , се заключва и другата , но ако заключа другата шофьорската остава отключена).Днес си купих универсална машинка за централно с 2 кабела.Вапроса ми е как да я монтирам?(В смисал има ли изкарани кабели в шофьорската врата , ако няма от каде да ги прекарам?).Това е , предполагам че доста хора от тук имат понятие за нещата надявам се някои да сподели мако информация по вапроса. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма пуснати кабели.Имаш 2 възможности : 1 :да си купиш няколко употребявани парченца кабел с малки мъжки и женски букси (стават от почти всички японски автомобили) и да си ги наредиш в оригиналната букса, където има свободни места.2: да си избереш подходящо място близо до буксата и да пробиеш отвор в вратата и колонката през които да прекараш обикновенни кабели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма машинка на шофьорската врата,а на пасажерската няма контакти за управление.Ако слагаш аларма трябва да се монтира машинка и на шоф.врата от 10-15лв.китайска,катоалармата управлява само нея а тя с включването си управлява другата врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За прекарването на кабели и ма и 3-ти вариант - да ги прекараш (с тел например) през кабелния канал(гуменото уплътнение м/у врата и купето), където са всъщност и другите кабели към вратата (тонколони и т.н.). Това е по-трудния начин, но със сигурност е най-правилния! Но аз не съм много сигурен, че ще има нужда. Щом при заключване на шофьорската врата се заключва и пътническата, значи трябва да имаш управляваща машинка в шофьорската врата и тя да дава сигнал на другата. Ако не греша управляваща машинка има 5 кабела, ама не съм 100% сигурен и не мога да ти кажа кой за какво беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Има букса във вратата и само едно или две свободни гнезда. Така че това с телта при хонда специално не е решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за бързите отговори :) Утре ще слагам алармата , а после и машинката(да видим дали ще успея) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да напиша за идните поколениоя, че номера с телта аз лично съм го правил. Може да не се съм бил разбран правилно, че говоря не за гуменото уплътнение което е като тръба м/у купето и вратата (простете на непросветения, че не знае точния термин) под горната панта на вратата.Колата ми нямаше централно (както и нищо друго ел. по вратите) и за поставянето му всичко е добавяно в последствие (включая кабелите). С тел може да не е най-елегантния начин за изтегляне на кабел, ама беше най-удобния при липса на правилните интрументи. Вярно, че в гумената тръба беше малко тясно за повече кабелаци, ама става. Проверено!

Редактирано от sfu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...