Jump to content
Lesov

Разлики и прилики м/у 5та Хеч 1.5моно и 1.6 втек

Recommended Posts

Здравейте колеги.Темата е малко странна но все пак си мисля че би могла да помогне и на някой друг в подобно положение.Тъй като моята хондичка е 5та хечбек 1.6втек и разполагам със същата хонда, само че 1.5 моно на части Въпроса ми е кои части по окачването и по двигателя са съвместими за да знам ако ми се наложи в бъдеще кое мога да ползвам?За ламарини, врати, брони, стъкла, е ясно че ще са същите, също така ми е ясно че задния мост е различен при двете коли!Най-много ме интерсува помпата на съединителя,самия съединител (комплект феродов притискател и огледален), както и полуоските с каретата дали са съвместими на двата автомобила? Нека ако има някой който е запознат с двете коли да предостави малко информация тук в темата за каквито и да е разлики и прилики м/у двете колиП.П. Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега теглиш мануала и дерзаеш там е описано всяко едно болче гайка размер как се сваля как се слага и тк..:yawn:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хай колега, тази втората за части ли я ползваш и ако е така, продаваш ли части от нея (ламарини), а и какъв цвят е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега за части е 1.5 моно..хечбек...цвят графит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по окачването почти всичко им е еднакво.... отзад разликите са че твойта е с дискове и има уши за стабилизираща щанга на долните носачи. Последното дори не е реална разлика защото щангата може да се сложи и на носачи без уши без ниакакви трудности.Отпред положението е подобно, но отпред със сигурност не можеш да си ползваш долния носач от д15-ката на д16. Причината пак е стабилизиращата щанга, но този път проблемът не е лесно решим като отзад. 90% от сензорите по двигателя са взаимозаменяеми. Абе в общи линии можеш адски много части да ползваш от едната на другата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съединителя нестава да се замени с този на 1.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много ме интерсува помпата на съединителя

Помпата е еднаква и на двата модела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги май няма да сменям дълго време колата :D с толкова много части ;) сега остава Б16а2-ката да пристигне и няма кво повече да изкам ;) Да споделя само малко опит полуоските с каретата са 1към1...горните носачи също,термостат,помпа на съединителя,външни и вътрешни накрайници (логично) ;) И дотук изброените части от Д14а4 Англичанка пак са 1към1 с тези на Д16з6 хечбек...ако някои изпадне в подобна ситуация, дано да съм помогнал малко.Благодаря и на всички колеги, които дадоха своя коментар в темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...