Jump to content
tigarle

Имам голям проблем и молба за помощ

Recommended Posts

Здравейте хонда маниаци, аз също съм голям фен на хонда и затова си докарах от Щатите това лято една хонда CRV 2007 година модел, но откакто съм в БГ ме сполетява голяма каръщина, първо на бензиностанция на Shell ми наляха дизел вместо бензин и трябваше да продухвам колата а сега ми се случи още по-голяма неприятност, оказа се че хидравличната помпа е повредена и ще трябва да закупя нова. Обадих се в София в "Бултрако", който са единствен представител на хонда за БГ и те ми отговориха, че колата ми е без гаранция защото е внос от Щатите, а от Щатите твърдят, че колата навсякуде по света до минаването на определените гаранционни километри си е в гаранция, а аз все още съм в границите на тези гаранционни километри. Някой знае ли дали гаранцията от америка важи и за БГ и как да си търся правата. И другата ми молба е, ако някой знае добър сервиз на хонда където да си сменя хидравличната помпа, ще съм много благодарен да ми помогне. От къде мога да закупя тази част? Благодаря на всички предварително.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сервиза http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=12278 а тук да си намериш необходимите частиhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=30112.дано да съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте хонда маниаци, аз също съм голям фен на хонда и затова си докарах от Щатите това лято една хонда CRV 2007 година модел, но откакто съм в БГ ме сполетява голяма каръщина, първо на бензиностанция на Shell ми наляха дизел вместо бензин и трябваше да продухвам колата а сега ми се случи още по-голяма неприятност, оказа се че хидравличната помпа е повредена и ще трябва да закупя нова. Обадих се в София в "Бултрако", който са единствен представител на хонда за БГ и те ми отговориха, че колата ми е без гаранция защото е внос от Щатите, а от Щатите твърдят, че колата навсякуде по света до минаването на определените гаранционни километри си е в гаранция, а аз все още съм в границите на тези гаранционни километри. Някой знае ли дали гаранцията от америка важи и за БГ и как да си търся правата. И другата ми молба е, ако някой знае добър сервиз на хонда където да си сменя хидравличната помпа, ще съм много благодарен да ми помогне. От къде мога да закупя тази част? Благодаря на всички предварително.....

Според мен е редно да се свържеш директно с Хонда, Япония или с някой от американските дилъри. Тия тиквеници от Бултрако са най-загубения дилър в страната - тежки и арогантни. Така и не пожелаха да ми дадат документ, който удостоверява, че двигател номер и рама номер принадлежат на моята кола с еди какви си кубици и коне. Звънях в щатите, но колата ми беше закупена директно от дилъра. Бяха много учтиви. Пратиха ми документа по куриер за тяхна сметак. За гаранция нищо не съм питал :punk: Сигурен съм, че няма да се възползвам от нея. Но ти го направи - търси си правата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка!

Редактирано от Ashes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Трудно може да подведеш Бултрако под отговорност понеже не си отишъл да ти "заверят" гаранцията за България, друг е въпроса дали и тогава са щели да го направят :punk: ... За другите колеги, които ще внасят нови коли, особено от Европа, внесете ли кола с нужните сервизни документи и фактури, разходете се до местния дилър за одобрение на гаранцията! Варианта за теб, ти го е посочил колегата Benji, по-горе ;) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не се обадиш в Карада примерно или в представителството в Гърция или Турция. Малко по далече е но съм сигурен че нова помпа за CRVто е доста сериозна цифра...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе, при положение че има разлики в моделите за САЩ и Европа, сигурни ли сте че гаранцията важи в Европа?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...Хонда сами са си решили да си разделят пазара. Тук важат правилата на Хонда Европа. Пример: Ако си купиш кола от Германия или която и да е страна от Стария континент, гаранцията ти важи и в БГ, след представяне на попълнена сервизна книжка от дилъра при покупката. Или друг пример - седаните от Турция също нямат гаранция, тук, защото са за друг пазар. И още един пример, ако си превозиш Сивик хечбек, който е само за Европа в САЩ, и там няма да има гаранция. Същото важи и за моделите за щатския пазар, общо взето Бултрако нищо не могат да направят, защото това са условията на Хонда Европа, към които се предявяват гаранционни искове. Има разлика в каталожните номера на моделите за различни пазари (различни производители и т.н.). А относно проблема на колегата, много ясно, че американците така ще кажат, за да направят продажба, пък може и просто да не са знаели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пиша до хонда в япония за да видя какво ще ми кажат, мн. ви благодаря за помоща на всички. Ако се обадя в защита на потребителя дали ще има ефект? Но в Америка няколко пъти съм ги питал и ми казват че гаранцията си важи навсякъде по света, а тук ми казват че не е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ли подпечатана сервизна книжка, на която е опоменато, че гаранцията важи за цял свят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пиша до хонда в япония за да видя какво ще ми кажат, мн. ви благодаря за помоща на всички. Ако се обадя в защита на потребителя дали ще има ефект? Но в Америка няколко пъти съм ги питал и ми казват че гаранцията си важи навсякъде по света, а тук ми казват че не е така

Да, трябва много внимателно да те подходи. Worldwide warranty не означава само на територията на САЩ. Но най-добре е наистина да се свържеш с централата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при положение че неща като фарове, мигачи, километраж са различни ...Най-малкото има редица изисквания които са различни, кола правена за Щатите не отговаря на условията за хомологация или как му е името... демек не отговаря на изискванията на ЕС и обратно, не може да мине тех. преглед без "смазване на ръце"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...Хонда сами са си решили да си разделят пазара. Тук важат правилата на Хонда Европа. Пример: Ако си купиш кола от Германия или която и да е страна от Стария континент, гаранцията ти важи и в БГ, след представяне на попълнена сервизна книжка от дилъра при покупката. Или друг пример - седаните от Турция също нямат гаранция, тук, защото са за друг пазар. И още един пример, ако си превозиш Сивик хечбек, който е само за Европа в САЩ, и там няма да има гаранция. Същото важи и за моделите за щатския пазар, общо взето Бултрако нищо не могат да направят, защото това са условията на Хонда Европа, към които се предявяват гаранционни искове. Има разлика в каталожните номера на моделите за различни пазари (различни производители и т.н.). А относно проблема на колегата, много ясно, че американците така ще кажат, за да направят продажба, пък може и просто да не са знаели.

може би си прав макар и да не ми се иска тъй като хидравличната помпа е доста скъпа, а най- лошото е че се случва твърде рано за един нов автомобил, който отгоре навсичко е в гаранция. Къде мога да прочета за тази политика на хонда за гаранциите, за мое лично успокоение? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ли подпечатана сервизна книжка, на която е опоменато, че гаранцията важи за цял свят?

в щатите гаранция не са ми давали, там фактурата ми служеше за гаранция, пък и ми дадоха сервизна книжка с талони за сервиз и поддръжка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сервиза http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=12278 а тук да си намериш необходимите частиhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=30112.дано да съм бил полезен

можеш ли да ми кажеш как се пише на английски хидравлична помпа, за да се ориентирам в сайта за части, на който си ми дал линк?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при положение че неща като фарове, мигачи, километраж са различни ...Най-малкото има редица изисквания които са различни, кола правена за Щатите не отговаря на условията за хомологация или как му е името... демек не отговаря на изискванията на ЕС и обратно, не може да мине тех. преглед без "смазване на ръце"

Разликата във фаровете и мигачите се свежда до:- формата на лъча, който прави - за фаровете- цветът на мигачите - при тях е най-често червен.CR-V-то мина точно така технотест - свалих му американските фарове, сложих такива от европейско CR-V, производство същата година. Всичко си пасна. Само дето после тия фарове ги махнах и си върнах оригиналните. Тия дето ги свалих ги давам под наем за технотестове. А може и да ги продам. Според зависи.P.S. Забравих да допълня. Никакви подкупи не съм давал, за да минат технотест, автомобилите, които съм внесъл! Гледат се фарове и фолио по стъклата най-вече. Проверяват се и за изгорели газове, за спирачки. Като помисля - за глупавите фарове държат най-много. Така че, restless - не си прав в случая. Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ли подпечатана сервизна книжка, на която е опоменато, че гаранцията важи за цял свят?

в щатите гаранция не са ми давали, там фактурата ми служеше за гаранция, пък и ми дадоха сервизна книжка с талони за сервиз и поддръжка
, в която има ли записано, че гаранцията е за цял свят? и дали е подпечатана от дилъра при продажбата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой ще може ли да ми каже как е на английски хидравлична помпа за да мога от сайта за части да намеря цената му, благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V-то мина точно така технотест - свалих му американските фарове, сложих такива от европейско CR-V, производство същата година. Всичко си пасна. Само дето после тия фарове ги махнах и си върнах оригиналните. Тия дето ги свалих ги давам под наем за технотестове. А може и да ги продам. Според зависи.P.S. Забравих да допълня. Никакви подкупи не съм давал, за да минат технотест, автомобилите, които съм внесъл! Гледат се фарове и фолио по стъклата най-вече. Проверяват се и за изгорели газове, за спирачки. Като помисля - за глупавите фарове държат най-много. Така че, restless - не си прав в случая.

Аха, е значи ако вида CR-V, което заслепява насрещните автомобили да знам че си ти? Извинявай ама българска работа е това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V-то мина точно така технотест - свалих му американските фарове, сложих такива от европейско CR-V, производство същата година. Всичко си пасна. Само дето после тия фарове ги махнах и си върнах оригиналните. Тия дето ги свалих ги давам под наем за технотестове. А може и да ги продам. Според зависи.P.S. Забравих да допълня. Никакви подкупи не съм давал, за да минат технотест, автомобилите, които съм внесъл! Гледат се фарове и фолио по стъклата най-вече. Проверяват се и за изгорели газове, за спирачки. Като помисля - за глупавите фарове държат най-много. Така че, restless - не си прав в случая.

Аха, е значи ако вида CR-V, което заслепява насрещните автомобили да знам че си ти? Извинявай ама българска работа е това :)
Хехе, пропускаш един момент - в действителност американските фарове светят високо! Тук две думи няма. Аз обаче бях така добър да отида и да си ги "снижа" до европейските изисквания. Така че ти специално няма да усетиш никаква разлика между единия и другия фар. А върнах старите, защото бяха естетически по-издържани от европейските. Някой ден мога да направя снимки, ако те интересува да видиш каква е разликата.И друго нещо - не я карам аз :D Това не е моят тип кола! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой ще може ли да ми каже как е на английски хидравлична помпа за да мога от сайта за части да намеря цената му, благодаря ви предварително.

Power steering pump или P.S. Pump :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като погледнах в сайта за цените ми излязоха тези компоненти за хидравлична помпа за хондата ми, но незнам коя точно ми трябва, от сервиза ми казаха че трябва да поръчам цялата хидравлична помпа, но кое от всичко това е тя. А искам да поръчам тази част на един от потребителите на този сайт казва се мече с тесла, който прави поръчки на тези части в америка и ги доставя, видях че и други използват този потребител....може ли да ми каже някой коя точно част трябва да поръчам.. :) , модела на хондата ми е точно:Country of origin: Honda Motor Co., Ltd. Japan - Multipurpose Passenger Vehicle Assembly plant: Sayama Model: CR-V Utility 4door 2.4 4WD Body type and transmision: SUV, automatic transmision Year of production: 2007 А това ми излиза за хидравличната помпа:Part Number Description Price You Save Shopping Cart 91048-P2A-003 BEARING, RADIAL BALL (17X40X12) $9.58 $2.25 38920-RBB-E03 BELT, COMPRESSOR (BANDO) $64.04 $15.03 91350-P8C-A01 BOLT, FLANGE (6X20) $0.81 $0.19 91350-PLA-003 BOLT, FLANGE (8X35) $1.46 $0.34 95701-08045-08 BOLT, FLANGE (8X45) $0.86 $0.21 90693-P2A-003 CIRCLIP, INNER (40MM) $3.08 $0.72 90693-PAA-A01 CIRCLIP, INNER (40MM) $1.05 $0.25 56123-RJH-003 JOINT, IN. $3.10 $0.73 90305-PAA-A01 NUT, POWER STEERING PULLEY $1.31 $0.31 91347-PLA-003 O-RING (12.7X1.8) $1.00 $0.23 91345-PAA-A01 O-RING (13.0X1.9) $0.50 $0.12 91345-RJL-003 O-RING (13.0X1.9) $0.53 $0.12 91347-PAA-A01 O-RING (16.7X1.8) $0.55 $0.13 91346-PLA-003 O-RING (23.8X2.4) $1.46 $0.34 91348-P2A-003 O-RING (51.0X2.4) $0.77 $0.18 56483-PNC-004 PULLEY, POWER STEERING PUMP $27.09 $6.36 56110-RTA-003 PUMP SUB-ASSY., POWER STEERING $511.81 $120.06 91349-PNC-003 SEAL B, PUMP COVER $2.94 $0.70 91249-PNC-003 SEAL, POWER STEERING PUMP $3.25 $0.77 91349-PNC-J01 SEAL, PUMP COVER $2.94 $0.70 91343-PNC-003 SEAL, RUBBER $1.63 $0.38 91344-PNC-003 SEAL, SLIPPER $1.63 $0.38 56141-PNC-003 SHAFT, POWER STEERING PUMP DRIVE $32.37 $7.60

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

56110-RTA-003 -това е цялата помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...