Jump to content
steff

Кога са за смяна накладките ?

Recommended Posts

Искам да питам как да разбера кога са за смяна накладките било то предни , задни ... понеже съм млад шофьор и нямам много опит в тея неща. Вече като намалям и ми свири леко но съм забелязал 4е когато карам по бавно и спирам тогава е това свирене.. колата е 6 ген и отзад има барабани което не знам кво значи дали се сменя нещо там , но това ми е въпроса общо взето кога трябва да сменям и какво..? колата все още спира добре ина4е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е накладките да са се"поизпекли" колега.Като дебелина на феродото може да са добре но,! като качество за спиране-едва ли!Обърни внимание на дисковете дали имат ръб,когато една накладка е остаряла тя се изпича както казах и тогава вместо да се отнема филм от феродото тя копае диска и свири.Другият вариянт да ти пресвирва е да си сменял накладки-ти или преди теб но старите да са направели канали по диска-тогава отново имаш свирене.Прегледай дисковете(барабаните) и ако сменяш накладки виж дали се движат лесно супортите-които държат накладките.При покупката на нови се ориентирай към по меко феродо-вярно цапа джантите но спира! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно смених моите, та почне ли да посвирва, отиди да ти ги видят, за да не издълбаеш диска и после олеле. И наистина меките накладки са за предпочитане - не износват диска, но евентуално се сменят малко по-рано! Предните спирачки са с приоритет, колата спира на 70% с тях, задните поемат чувствително по-малко натоварване.P.S.: И внимавай, след смяната на накладките, първите 20,30 или 50 км. по-внимателно каране, защото накладката не се е оформила по грапавините и вероятно ще опира в ръбчето и няма да има сцепление по пълната площ и ще вероятно спираш по-зле :P

Редактирано от kitu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант за непостоянното свирене - когато се поизносят накладките , започват да си свиркат заради една пружинка която е заводска (не знам как е тихническото и име) и служи точно за това , за да ти напомня че е време да си смениш накладките ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колегата е прав ако са за смяна почва да стърже една пластина на накладката в диска нещо като звуков дачик и по това можеш да разбереш че са за смяна ,.....неможеш да я пропуснеш стържи много гадно .а за задните просто трябва да ги провериш в какво сестояние е феродото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предните ми спирачки започнаха да свируликат, след оглед майсторът установи, че накладките са за смяна (което и на мен ми беше пределно ясно), но ми каза че освен това ще трябва да се сменят и спирачните дискове, защото били изтънели, имали ръбче и вече не се охлаждали добре. Някой има ли представа колко струва комплект читави дискове за сивик 1.4 1996? И марка да ми препоръчате евентуално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сивик незнам но за акорд 93 год единия диск само е 280 лв та за сивика и те ще са някъде там но вместо да ги сменяш можеш да ги занесеш на стругар да ги подравни ако са надраскани или не равномерно износени колегата с акорда така направи и манипулацията му излезе 30лв

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за 6 г незнам на 5-та г. 1 диск е 70 лв а престъргването на дикс при стругар ми излезе по 7 лв да диск

Редактирано от DESO D15B2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 оферти за предни спирачни дискове:1. Кашияма - 52 лв за 1 бр2. NK - 58 лв за 1 брКакво бихте ме посъветвали да купя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 оферти за предни спирачни дискове:1. Кашияма - 52 лв за 1 бр2. NK - 58 лв за 1 брКакво бихте ме посъветвали да купя?

И за седма генерация CIVIC цената на предните спирачни дискове е около 55-60лв., накладките и те са на същата цена. Обаче при нас (седмата генерация), спирачните дискове са вентилирани - затова не съветвам никой да ги престъргва при стругар. При тази цена просто не си струва.Който и от двата модела дискове да вземеш все някога ще се износи - накладките са по-важни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то и при пета генерация също дисковете са винтилирани

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...