Jump to content
Phillip

На колко време сменяте....

Recommended Posts

Въросът ми е към всички колеги със стандартни въздушни филтри.На колко време ги сменяте или на колко км?Мерси предварително!

Редактирано от Phillip

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-9000 km макс. направо се запушва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там някъде като редовно го свалям да го одухам на компресор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам да го сменям скоро(сега сам на 6000км)заедно с масло,и всичко останало),не е нужно да си направил 10000км за да ги сменяш според мене !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко офф на темата, но пак е свързано с въздушен филтър и ми си се струва, че ще е интересно и за останалите.та аз карам с спортен филтър K&N въпросът ми е на колко време се почиства - искам съвет. иначе на брошурата на апарата за почистване пише че се чисти на 60 000км.споделете вашето мнение - карам вече 13 000 в бг и смятам да изчакам още, преди да го почистя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дошло му е времето за почистване колега,тука на тая мръсотия,незнам дали няма да се задръсти дотолкова,че да не може да диша колата!и аз съм с панелен кн и го чистя със смяната на маслото,някои колеги даже го правят по-начесто на 5000-6000!но мисля че на 10000 е добре!общо взето трябва да се чисти толкова често,колкото ако си с обикновен трябва да се сменя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно на 10 000км.Като се има на предвид че пристигат някои коли от италия на 10 години с оригиналния филтър на 150 000км-жив свидетел съм като го извадихме от един CIVIC със щампата му на хонда и дата производство съвпадаща с годината на колата.Оригиналния просто си личи!Няма да казвам как изглеждаше сами може да се досетитеКато решиш да сменяш си вземи възможно по оригинален-понеже спестявайки 10-15 лева от цената рискуваш да не прилепва плътно отливката на филтъра и дефакто да си посмуква отстрани"свеж" въздух от някое Икарусче пред теб!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, според това дали се чувстваш италианец, българин или хонда фен определяш и колко често да сменяш филтъра, и готово :P Горе ги има всички варианти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 000 е нормално :P Ако караш на гас или метан може да го правиш на 5-6, а причината е икономия ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много относително е на колко км се сменя филтара спорет Средата в която караш за това наи добре като усетиш че колата не варви както трябва и почва да ти качва расхода на гориво го сменяш ,.аз съм сменял филтър и на 3000км и беше в укаено състояние напълно черен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си на газ 5000, на бенза при смяна на масло но може и по рано

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега един филтър за котия е до 20лв така те сам си прецени може и на 5000 може и на 6000 може и на 4000 като усетиш 4е не и стига въздух и сменяш!!!

Редактирано от CONEV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...