Jump to content
PAKETATA

дали сам я прегрял?

Recommended Posts

Здравейте ..искам да разбера дали сам си прегрял Хондето..ето ккаво стана-като си купих колата имах проблем с термостата,което разбрах в последствие по паътя за Пловдив,стрелката на температурата скокна до горе не помня дали удари в червеното,но като спрях и дигнах капака(между четерите дюзи мисля че се падаа на Двг-то)леко кипеше вода(не ми приличаше на масло)и не знам дали сам я прегрял.А от тогава са минали около 7 месеца(6000км) ,и нямам проблем с двигателя(не сам доливал вода,маслото си е добре), но още ми е в главата дали не сам го прегрял...Двигателя беше измит и се чудя тази вода дали не е от това ?Каде да я закарам (Пловдив)да ми кажат(елкон)????Надявам се да помогнетре малко колегии...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и няма, щом не ти е дала проблем до сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така си мисля ,но реших да се допитам до хора които разбират повече все пак :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се багнало,и сам пуснал 3 теми ,нз. как е станало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега нека я погледне някои маистор и си смени термостат и водна помпа!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата го смених още тогава на момемнта,а за водната помпа казаха че е добре...ако я закарам на Елкон ?дали ще ми кажат нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да ти кажат, ако си направил нещо, наи-много да си искривил главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега отивай задължително да я видят, мойта е прегрявана доста преди да я взема и чак миналата седмица взе да прави проблеми и с изгорели гарнитури и антифриз при маслото и в колекторите пак вървеше, тея двигатели са куча марка и ще вирви до край докато не се сбъгяса нацяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каде да я закарам по-точно ще ми кажете ли?Еми на мене не ми смесва антифриза с маслото..сичко си е наред видимо ..но нещо по Двг-то ако има лошо...не сам доливал вода аз сам минал 6000км до сега.Но сте прави трябва да я погледнат !Някои да знае в Пловдив каде ще ми обарнат внимание?Мерси колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, не се филмирай излишно! 1) Като нямаш проблеми не си давай колата на "майстори" да пипат.2) Това е Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам приятел,нямам проблеми с Двг,не как мога да сам сигорен ,че не сам я прегрял ?признаци мисля ,че нямам .Но ако наистина сам искривил глава както каза колегата?А и кои са по-видимите признаци за прегряване>?Както на повечето хора ,и на мене мие писнало от "майстори"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ходи на майстори! карай щом няма проблеми! стига сте се вманиачавали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минал си доста километри от тогава-щом няма симптоми не пипай нищо!Довери се на марката!Най малкото до сега да ти беше смесила водата с маслото,да надува или да ти губи антифриз.Така че не си давай колата на разни"майстори"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и кои са по-видимите признаци за прегряване>?

По голямо налягане в системата, загуба на течност, рязка промяна в показанието на температурата, слабо или липса на парно, смесване на охладителна течност с масло или обратно, изхвърляне на охл. течност през разширителния съд / вследствие първия признак /...При теб няма проблем. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и кои са по-видимите признаци за прегряване>?

По голямо налягане в системата, загуба на течност, рязка промяна в показанието на температурата, слабо или липса на парно, смесване на охладителна течност с масло или обратно, изхвърляне на охл. течност през разширителния съд / вследствие първия признак /...При теб няма проблем. :P
Нямам нито едно от тези признаци колеги ...нямам много доверие на разни майстори..така, че ще си я карам.мерси за помоща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нито един от тези признаци кадето изреди "Себулба"...ще си карам Хондето... :P Мерсиии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи реално първия истински признак е като почне парното както си духа топло изведнъж да мине на студено и после пак на топло, то като почне да вкарва антифриз в маслото като я запалиш има едно пушене и колебание в оборотите и чак най-накрая почва да изхвърля водата от радиатора в казанчето и температурата почва да скача рязко...тогава вече си за майстор, иначе няма смисъл...ако недай си боже ти се случи знам 2 сервиза които могат да ти свършат работа, единия в момента прави моята и познават мн добре японските коли, а другия работи само с японски...оп, даже за още един се сетих. Да не ти се налага :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Танкиста" Проблемо с парното нямам ,супер си духа...а и мисля че ако смесваше антифриза с маслото щеше да е като Бозица :) ,моито си е добре...Мерси за признаците ,ще са полезни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да смеси антифриз с масло,следи си маркучите и разширителния сьд, ако чак толкова се колебаеш шибни един евтин одеколон и помириши отзад ,ако долавяш сьщия мирис работата е ясна....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как по-точно да си следя маркучите? и какво за разширителния съд?Я обясни малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледай дали са втвьрдени повече от нормалното, а за разширителя просто ако си духнал гарнитура ще надува , макар и по- малко тоест ще променя нивото му ,ще го препьлваа,покарай колата поне 5-6 км на 5000-5500 оборота ,тоест срьгай я здраво ако след това нямаш промяна в гореизброените признаци всичко е ток!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Му преди около месец я настапах по магистралата да я видя колко ще ги залепи ,и бая я покарах кам 5000 оборота,и мисля че нямам проблем с антифриза!!а за маркучите мисля,че са си средни такива(на мекост)водата не марда от както сам я купил(7 мес),но пак ще я следя ;) Ако знаеш др признаци ,не ги криии :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...