Jump to content
k_u_d_o_s

Honda Accord Coupe 1999

Recommended Posts

Колеги, искам да попитам хората с опит с този модел хонда за мнение. Отдавна мн ми харесва модела и сега като че настъпи момента в който ще си взема едно такова купе. Въпроса ми е за кола с 2.0 двигателя - 147к.с. с ръчни скорости. Има ли нещо което трябва д аме притеснява? Как се намират части за нея, има ли някакви проблеми свързани с тази кола?И последно - ако някой има наум каде продават такава моля да сподели :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не може да ми помогне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трудно някой ще ти отговори на въпросите тъй като тези коли са много здрави и едвали някой е търсил части освен консумативи :lol: Колата е прекрасна няма да сбъркаш с този модел претъпкан е с екстри страхотно удобен автомобил и учудващо голямо вътрешно пространство за купе ;) Мойта гори в града 12 и извън около 7 със скорост около 150 160 .Единствения недостатък на тази кола е че шофьорската седалка има едно малко парче изкуствена кожа и на 99% от колите е скъсно или протрито ,но то е толкова малко че не се вижда ;) а и можеш лесно да си го поправиш като вземеш отзадната страна млако кожа и всичко става оригинал ;) Друго какво да ти кажа страхотна возия и адски стабилна кола,много индивидуална и ще будеш различен в тълпата ;) ПОжелавам ти успех с търсенето и дано си намериш добър екземпляр ;) Колегата Дидко много я сънуваше ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JeepersCreepers - Мерси за мнението. Аз това и питам - дори за консумативи дали се намират лесно. Нали не е мн разпространен модел из тия географски ширини. За разхода не мисля че ще ми гори повече от Prelude-a а е доста по-голяма.Сега остава да си намеря хубава такава че и на добра цена :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами че за консумативи по двг той е същия като след 98г акорда Ф20Б5 6 7 са си едни и същи за него няма грижи с консумативи то вече за всички има де ;) Малко по сложно е с интегра и с2000 ама не те касае теб :lol: Ако имаш познат по добре си я харесай направо с него навън защото ще я знаеш отам как идва ;) иначе от тук ако я купуваш гледай да навиеш някой съклубар поне ще знаеш че колата е оК ;)Тук никой не се е оплакал от тоз модел ,а и лесно можеш да му боднеш една Н22 ка както стори твой съгражданин сега чувам че тук таме стъпвала колата ;)Както каза той като един луксозен рекс е станала ;)ПП: аз откакто се качих в колата на Спрайта казах до 2 седмици и аз трябва да си купя и го направих и съм влюбен в нея това е колата която най много ми е допадала от всики ;)

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимай и не се чуди - 2г я карам и не ми се слиза от нея, широка и удобна с всички видове екстри, с консумативите никакъв проблем, нищо не се разваля - вече почти 40.000км съм и врътнал, разход средно 8 извънградско и 12 градско, смесено около 10 при здраво каране (моята е автоматик). Уникален автомобил!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно наистина тази кола има само положителни качества (точно както се надявах).Сега един конкретен въпрос:Някой имал ли е близка среща с следния автомобил - http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=detailsПонеже съм от Варна а автомобилчето е в София питам предварително дали някой го е мяркал докато е търсел нещо друго или има някакво инфо въобще. Иначе на снимки изглежда перфектна ама....много съм резервиран към автокъщите от Горубляне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 месеца откакто съм я взел (7 000 км) и не мога да й се нарадвам! Невероятен автомобил!Единственото, за което съжалявам след като я взех е .................... че не я взех по-рано!Моята я търсих повече от половин година и накрая отидох до DE и си я докарах сам. 2.0 с ръчка навървава прилично. 2.2 (200hp) още повече :angry:Относно частите ... за сега само масло съм сменял, но по мнения на собственици, поддръжката й не е кой знае колко по-скъпа от един сивик например.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакай и аз да се включа тука. карам такъв акорд от лятото, и единственото което съм сменял са маслата и биалетките. частите които смених лесно се намериха. незнам при другите колеги как е било, но аз това съм сменял. иначе се придържам с две вдигнати ръце към техните мнения - наистина уникален автомобил "отличаваш се сред тълпата", широк и със стархотна возия и дух. така че не се чуди ами тичай.п.с. моят акорд го взех от горубляне. има едни пич дето внася само хонди и е много точен. така че ако не ти се разкарва до европата той е за теб човека. поздрави с избора !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. 2.0 с ръчка навървава прилично. 2.2 (200hp) още повече :lol:

До колкото знам има само 2.0 и 3.0V6 , 2.2 няма на този модел поне в Европа.Колата е прекрасна. Аз дълго време търсих такава, но не намерих добър екземпляр и си купих ЦРВ, но ако имаш късмет да попаднеш на читава я взимай без да се чудиш. Това е един от последните истински модели на Хонда.Карал съм почти всички модели на Хонда (без Леджънд) и ако трябва да съм честен в този Акорд купе съм се чувствал най-комфортно.А и задницата е реплика на NSX !!!.Успех в търсенето !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Дидко има предвид колата на Спрайта тя е вече с 2.2 лита 200 коня !!! затова казва че още повече тича колата :lol:Просто стари ямотор е премахнат и сложен нов :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е почти 200 е на DjSprite-a !!!.Иначе съм пратил братовчеда да ми я снима, че даже и 2 имало в Горубляне, дано са читави. Едната изглежда наистина уникална - адски запазена.Много съм се навил, ама ще видим какво ще стане. А има ли някой който е карал и Prelude 2.0 и въпросния Accord? Да каже каква е разликата във возията, ускорението, поведението в завоя, въобще сабилността ?Ако идвам към София да го взимам има ли на кой да се обадя да дойде с мен да я погледне технически че на себе си не разчитам за това. Някой съклубар?

Редактирано от k_u_d_o_s

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз колега сум карал прелюд 133 коня и този акорд ;) разликаат е огромна в 2те коли нищо общо ! нито возия ното пространство,нито ускорение абе в нищо не си преличат ! Акорда е много по широк комфортен и удобен,с много по хубава возия по голям е много по луксозен и във всичко е по дори и стабилноста му ! Единствено отстъпва на прелюда в ускорението прелюда е чуствително по бърз ! Но едва ли ти трябва да се състезаваш с тази красавица,никога няма да страдаш все пак от недостиг на мощност ,но за състезания нестава но мисля че си далече от тази мисъл ;) Има хубави плавни изпреварвания с колата ;)ПП: тази която си показал за 14к мисля че е щатски или канадски модел ! Имат разлики и вуншно и вътрешно,но аз несъм много голям специалист на този модел де може и да се бъркам :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щатските и канадските до колкото знам са оранжеви мигачи във фаровете (тези които са отдолу). Това се води някакъв фейслифт, но е много сполучлив. Ако не ми недостигаха няколко хиляди и аз бих и отделил внимание на тая сивата, макар че стои от близо два месеца обявата и цената и първо беше 15К+, после 14800 и сега пак я намалят.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щатските и канадските до колкото знам са оранжеви мигачи във фаровете (тези които са отдолу). Това се води някакъв фейслифт, но е много сполучлив. Ако не ми недостигаха няколко хиляди и аз бих и отделил внимание на тая сивата, макар че стои от близо два месеца обявата и цената и първо беше 15К+, после 14800 и сега пак я намалят.

Ако падне и още малко ще съм още по-доволен. Явно не вървят в момента колите, а тази е доста ....специфична.Т.е. е точно за мен:). Ще видя аз дали ще се разберем и дали ще намеря кой да взема с мен да я погледне и ако вси4ко е наред....еййййй :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,карам такъв акорд от 8 месеца-колата е уникална.Сменил съм само съединител и един шарнир в началото и това е всичкоВозията е уникална,комфорта е неземен,а поддръжката е никаква-защото няма какво да се повреди!Интересното е че скоро чакам нова служебна кола и с голямо недоволство ще трябва да се разделя с колата.А и кредити има за плащане.Всичко трябва да стане ясно до края на март,така че ако още имаш интерес може и да изпиташ удоволствието да караш много запазен и гледан акорд купе.Ако искаш-пиши на ЛСp.s. А и цената в никакъв случай няма да е като на оная на горубляне за 15к.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10х PIXIE,Но аз вече съм горд собственик на такъва акорд и то 2001ва, след фейслифта. Вярно е че дадох 13к за нея но съм адски доволен, защото колата наистина се оказа като нова,адски запазена и добре поддържана.Разбирам те за нежеланието за раздяла с колата,на мен сега ми предстои да се разделя с предишната си "любов" - Прелюда ми от аватара...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито,колегасъс здраве да си я пързаляш и много безаварийни км.Няма такова удивилствие,нали?Пусни някоя снимка да видя разликата с фейслифта;Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито,колегасъс здраве да си я пързаляш и много безаварийни км.Няма такова удивилствие,нали?Пусни някоя снимка да видя разликата с фейслифта;Поздрави

Иначе кефа е голям-голямо и луксозно купе;). Ето я темата със снимки:http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry287075

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...