Jump to content
Guest necentrovaniq

Свързване на халогени

Recommended Posts

Guest necentrovaniq

Здравейте колеги,Купих си халогени за колата и пред мен изникна един малък проблем.Колата е европейски сивик д14а2 и няма халогенни фарове фабрично,а само заден халоген,който се пуска от един ключ при волана.Въпросът ми е следния:Мога ли да ги вържа към него или трябва на отделен ключ. Притеснява ме това че този ключ е такъв моментен като за лампа във вход,а не от щракащите и не знам от къде се управлява. Търсих тема във форума но не намерих.Мерси на всички отговорили.

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

халогените са мощни братле,ако нямаш фабрично изведен ключ трябвя да си монтираш нов,но задължително с бушон и реле,да не запалиш инсталацията на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

халогените са мощни братле,ако нямаш фабрично изведен ключ трябвя да си монтираш нов,но задължително с бушон и реле,да не запалиш инсталацията на колата.

Ясно и точно! :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз сам си слагах инсталацията за халогените. Задължително както каза pitbuls трябва бушон и реле.

Бушон сложих на 7.5 А , а бубината на релето трябва да е на 12 волта и задължително да издържа около 30 А. За кабели използвах 1.5 квадрата силиконов кабел за тонколони :shy:

 

 

п.п. За бобината на релето може да се ползва и по тънък проводник - 0.75 или 1 квадрат :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Това за релето вече ми е ясно,но мисълта ми е дали ще ми издържи фабричния бутон?Не искам него да го запаля?Имам подходящо реле и предпазител.Фабричния бутон от къде се управлява та ако трябва да го подсилваме с братр ми по някакъв начин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако няма реле,какъв ще да е ключа ще се запали,ако има реле,какъв ще да е ключа няма да се запали,така че връзвай на бутона за задна светлина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една схема направена от мен, при нея не ти трябва мощен ключ, но трябва да си прекараш отделна инсталацийка, разгледай я - не е сложна, ще можеш да пускаш само халогените дори и да си само на габарити

 

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...