Jump to content
OUTLAW

Кога посиняват дисковете

Recommended Posts

Днес случаино си свалих предните гуми и видях че спирачните дискове синеят и се чудя защо са станали такива сменях накладките на скоро много съм доволен от тях ДЕЛФИ са много добре спират в различно каране но да неби да е от тях нещо да са ми прецакали диковете незнам ,...опасно ли е да карам така да не стане нещо или трябва да ги сменям МЕРСИ НА ВСИЧКИ одговорили ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно ти задържат апаратите и ти прегряват дисковете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми до сега съм нямал проблеми как да проверя дали наистина задържат при вдигната кола и на свободна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж дали са по тънки от сервизния лимит (19мм на сивик мисля че беше). синеето както каза Benji е признак че дисковете прегряват, което никак не е добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле значи съм за нови дискчета лошо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно блокират буталата на апаратите,защото са се показвали повече и са събрали мръсотии. Можеш да ги почистиш. Виж и накладките-понякога отливката на ушите им,където лягат на апаратите имат осенъци и заклинват! Поопили ги внимателно. Трябва да се движат добре,но да не са ѝ много хлабави. Тогава се получава характерно притропване!Дано не си прецакал дисковете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да имаш дефект в спирачната система за да са ти сини дисковете.Прекалено агресивното каране също е фактор за прегряване на дисковете.Когато си пришпорвал колата и несъзнателно преминеш през гол.Локва е възможно дори да ги напукаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле отиваш на ВлАДАЯ 15 в сервиза на шкодрата и там ще ти излекуват всички проблеми по спирачкитетова е в Пловдив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Але Иво,тя тая д15-ка се кара колкото може ,толкова! ;) При това градско от светофар до сфетофар,като нищо си ги прегрял!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става така ... за да се прегреят спирачки трябва или спиране от сериозна скорост или постоянно триене при дълъг преход ... от светофар до светофар както и да караш, не можеш да ги прегрееш ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наи вероятно парво си ги искривил и после е станала белята исркивяват се като спираш от висока скорост и след тожа минеш през локва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно и аз страдам от тази болест,и ще слагам нови дискове! :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи нищо чудно в това мокро време да съм минал през някоя локва с загрети тискове и е станало белята еми квото е тва е на заплата с комплект дискове и ще излитаме отново на МАКС мерси колеги за одговорите :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги незнам какви глупости говорите та само се ядосвам от одеве . Вие знаете ли как се криви диск ? Знаете ли каква температура и как трябва да си карал и да си спирал едновренно зада ти се загреят дисковете и да минеш през локва и да ти се изкриват ? Първо както каза единия колега по нагоре :карал си по агресивно и си спирал повече и по рязко от висока скорост ,2 -ро не е чак болка за умиралка че са били малко сини и аз съм посинявал моите ,3 ако ти задържат спирачките ще ти мириши постоянно на феродо и колатя нам да ти тругва както преди за проверка : ( вдигаш всяко колело и го завърташ и ако се върти свободно какво значи?) и 4-то както казах 1 точка ако си карал толкова бясно да са станали сини и да минеш през гиол да се залеле добре диска а не да му капнат 10 капки и краиии изкреви се диска тва данетие ламарина бе пич . и 5-то ако са ти криви дисковето като натиснеш малко педала без да спираш и колата ти насича в спирането чакккккккк тогава имаш проблеми с дисковете и са криви

Редактирано от KU4E_DUX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам криви дискове нито неспират зле просто питах защо са сини и да ли не е опасно да се кара така ,..несъм казал кое как се искривява и със колко вода :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги още един проблем възникна да използвам същата тема ,..кокато нетисна спирачките не секи път но ми присветва лампата за ръчната при положение че не е дръпната :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си нивото на спирачката течност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата над мен е прав. Забележи, че това не е лампа само за ръчната скорост (P) а е и за спирачките (O). В казанчето на спирачната течност имаш едни сензор, който се потапя в нея заедно с капачката - той е свързан към тази лампа. Виж си наистина нивото, а ако не е от там... пиши пак, че моята компетентност се изчерпва до тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо в допълнение на ShEfA.Ако спирачната течност ти е малко (а най вероятно е така ) не е зле да си погледнеш и в какво състояние са ти накладките, защото най вероятно са за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KU4E_DUX, е почти прав .. но мириса на феродо не е задължителен - карах Варна-София със задържаща спирачка на предно дясно ( не знам как не се убих ) .. след Плевен ( минах от там ) започна при спиране от 120-140 да ми дърпа яко - викам .. нещо не е наред, но ще видя като се прибера ... прибрах се и директно в сервиза на Дунев ( неделя вечер никой друг не работи , а трябваше на сутринта да бягам към Пловдив ) .. сваляме гумата и се оказа че :1. дисковете ми още светят 2. останал съм само с желязото на накладките от дясно.. а мирис нямаше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си накладките и ще си решиш роблема :angry:Това делфи е толкова твърдо, че спокойно можеш да си го караш на двойно вентилирани дискове. Аз смених дискове Делфи и накладки Делфи, свалиха ми към 1мм от диска за 10 000 км и дисковете както при теб бяха придобили синкав цвят. Сега с Феродото проблеми нямам, също така Текстар накладките са много добри ( поне според мен ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите старите накладки бяха феродо и наистина тогава съм нямал проблеми маи маи наистина е от накладките :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги незнам какви глупости говорите та само се ядосвам от одеве . Вие знаете ли как се криви диск ? Знаете ли каква температура и как трябва да си карал и да си спирал едновренно зада ти се загреят дисковете и да минеш през локва и да ти се изкриват ? Първо както каза единия колега по нагоре :карал си по агресивно и си спирал повече и по рязко от висока скорост ,2 -ро не е чак болка за умиралка че са били малко сини и аз съм посинявал моите ,3 ако ти задържат спирачките ще ти мириши постоянно на феродо и колатя нам да ти тругва както преди за проверка : ( вдигаш всяко колело и го завърташ и ако се върти свободно какво значи?) и 4-то както казах 1 точка ако си карал толкова бясно да са станали сини и да минеш през гиол да се залеле добре диска а не да му капнат 10 капки и краиии изкреви се диска тва данетие ламарина бе пич . и 5-то ако са ти криви дисковето като натиснеш малко педала без да спираш и колата ти насича в спирането чакккккккк тогава имаш проблеми с дисковете и са криви

Напълно подкрепям колегата какви са тия глупости криви дискове от локви и ако така се пукат дискове щяха на всяка втора кола да са напукани поне не говорете глупости .... че сте смешни така. Диска се е трил със нещо по кораво от феродо затова е посинял няма нищо страшно в това даже добре закалили са се :cool: карай си колата и си свиркай сини сини кат почне да не спира тогава имаш проблем тоя диск не се чупи така ! и накладките не са ти за сменяне можеш да ги провериш .Хвърли им едно око ако имат живот си караи спокоино Редактирано от spezov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да накладките съм ги слагал преди два месеца и са нови за това се чудех да неби да е от тях тоя фиум но кара реших да ги махам и дисковете и накладките какво ще кажете са комбинацията от дискове БРЕМБО вентилирани (от ония нарязаните) и накладки ФЕРОДО нямаше и накладки брембо в тоя магазин и за това :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй Иваила!!! Дори и да ги смениш с дискове и накладки разработвани в НАСА пак няма да има ефект! Аз се чудя с това каране как още не ти се е взривила колата !Всичко е от агресията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...