Jump to content
Wolfcry

Самурай - Пловдив и

Recommended Posts

здравейте колеги. имам две въпросчета, надявам се, че ще намеря отговор на "проблемите" си. става въпрос за авточасти Самурай, магазина е точно до Папараци на Мария Луиза, град Пловдив. там уж се продават качествени японски и корейски части. искам да попитам има ли други колеги, които използват техните услуги и какви са ви отзивите ? също така, откъде си пазарувате по принцип, майни ? :rolleyes:другия въпрос е относно резонатора. ще свалям катализатор и ще сложа права тръба, въпроса ми е имам ли нужда и от резонаторно гърне или не, тоест какво печеля/губя от него ? пречиства донякъде предполагам наистина, относно звука и пропускането на газовете как е ? изчетох много теми и мнения по тези въпроси, но не мога да реша. отделно при правилна конфигурация и прави тръби дигат ли се конете или просто се увеличава разхода, и от това съдим, че се вдига и мощността ? :Dмерси предварително

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип магазина е доста добър,чувал съм само хубави работи,наложи ми се смяна на вътрешни накрайници,обиколих целия град и само там намерих! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Самурай съм уговорил до 10% за нас, другото място с много части и добри цени е на ул. Изток магазина за японски авточасти, който е и по-зареден май - там съм говорил и ще уредя също отстъпки но едва след като официално пуснем клуба. А доколко са оригинални или поне свестни частите в тия магазинчета......това си е божа работа!Относно резонатора - слагай такъв наместо права тръба, но съвета ми е ПАЗЕТЕ СИ КАТАЛИЗАТОРИТЕ. Скоро може де се наложи да си ги заваряваме обратно, а нов катил струва колкото стара кочина като нашите!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много за помощта :) а, майна, как е оговорена тази отстъпка ? тоест как може човек да я получи ;) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за сега само устно - кажи от клуб Хонда съм, имаме уговорена отстъпка 10% или че аз те пращам а ако се запънат нещо отиваш при другите и тва е. До ся не са отказали отстъпки на тези които съм пращал ама знае ли се...докато няма черно на бяло ще е трудно. Това се отнася до всички от Пловдивския клуб

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм от Пловив та незнам, но ще ти препоръчам на мястото на катализатора да сложиш резонансно гърне, защото иначе рискуваш появата на шумове в купето. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от това което знам за резонаторното гърне, че то трябва да присъства ама категорично в системата ти, тъй като рискуваш да ти се развият болтовете на колекторите и да загубиш някои от тях, тъй като то обира вибрацийте на цялата ауспохува система . При мен се получи точно това само където, аз не го бях махнал ми то от старост вече не вършеше работата за която е поставено . А и друго провери в и бай и ще видиш че при покупка на цяла генерация ауспохува система присъства това резонаторно гърне. е те това е от мен . пс. наистина ще бъде хубаво да имаме официални картички за членуването ни в този клуб та дори и членски внос !!! !!! това за членския внос е сериозно, аз съм навит да си направим такъв и да го употребяваме за нещо смислено и хубаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси мн за отговорите !!! а може ли да ми препоръчате някакви марки/видове и места където продават/поставят в пловдив ? ремус предполагам ще кажете, но питам за нещо по-евтино и не турско, ако има такова ! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на права тръба си става доста шумничко, в ниски обороти няма проблем, ама понатиснеш ли гаста ако не си на силна музика ще слушаш яко бучене :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и също така да питам какво мислите за "изкормване" на катализатора ? нали по принцип правят проблеми ако нямаш катализатор, отделно покрай евро съюза може да вкарат нещо ново, което ни задължава да имаме катализатори, кои знае. просто се оставя " черупката" на катализатора, вместо да се закача резонатор, и оттам нататък вече смяна на тръбите и крайно ? има ли идея ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина много силно ме интересува какво мислите за въпроса относно катализатора и според вас възможно ли е да се получи по принцип ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като няма мнения относно "изкормен" катализатор, мога ли да попитам как вие сте си направили "отделителната система" на хондичките ? мерси :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По - добре не го изкормвай. Звука после става ужасен - като дрънчене на консерва копърка, ама изядена. При права тръва шума се увеличава и по-бързо ти заминават средното и задното гърне. Средното по принцип е проходно, така че си го отнася задното. Резонатор с бленда би ти свършил прекрасна работа, стува около 40 лв. без монтажа. Цената на нов универсален катализатор е 130 лв. без монтажа.

 

П.П. Майната е прав - пазете си катализаторите!

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Два вида от универсалните катализатори.

 

 

Така изглежда резонатор тип пура. В случая - монтиран на Пежо.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за крайно гърне от къде може да се купи в Пловдив. Гледах на Мария Луиза в тунинг центъра искат им по 200лв за иноксово, а за карбоново 220. Щях да си купя такова иноксово ама викам чакай да видя с E-bay. Такива гърнета там струват по 25-30 долара с доставката 50 долара. Е аз да не съм луд на оня да му дам 100лв отгоре. Че са ментета такива са ама и тея дето са по 200лв тука са същите. Хубаво крайно гърне(muffler) струва минимум 220 долара. Гледах в YouTube клипове за разлика между оригинално и ментак има разлика, но парите не я оправдава. Затова мисля от там да си купя.Ако знаете друго място на крайни гърнета в Пловдив кажете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...