Jump to content
darshan

Къде се намира помпата на чистачките ?

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Мисля ,че ми замръзна помпата на чистачките от някакъв некадърен концентрат, а преди да разбера, че не работи (да се таковам у главата :lol: ) сипах до горе готова течност от лукойл, и като не тръгна чух, че помпата не върти :lol: Карам англичанка 98-ма , ако може да ми каже някой къде точно се намира помпата, да пробвам да я размразя с топла вода...или нещо друго ? Дали е металният цилиндър под казанчето , зад фара или на друго място? На вас случвало ли ви се е, ако да как си решихте проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под фара от страната на шофьора. Най лесно се стига с завъртян волан до край на ляво , разкопчава се предпазната пластмаса на под калника от бронята и се стигат моторчетата за предното и задното стъкло умиващо . Под бронята до под калника от пред се намират , пред гумата - може да ги "сгрееш" с сушоар , но едва ли ще помогне :lol:

Редактирано от kokodaf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

топлата вода е решението ти ако не ти е изгоряла помпата или просто покарай малко повечко време и сама ще се размрази .. и аз мислех че ми е изгоряла помпата но като съм на ръчна като свети (Р) като пусна вода ми премигваше лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помпата изгаря трудно!ако не се оправи като покараш малко,най-добре свали цялото казанче и го размрази!най-често замръзва най-долу,където влиза водата в самият канал през който помпичката засмуква водата(течноста) !А,това,че премигат някои лампи по таблото,не е много добре!може да ти изгори нещо...(като някоя крушка на фара примерно)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости да сваляш и разглабяш!Вкарай колата в топъл гараж за няколко часа и си готов ;) На мен също ми замръзва на Прелюда,хем че съм със зимна течност ;) Така е най-лесният начин,помпичката трудно ще ти изгори ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, моята вода замръзна, налях течност - не се отмръзна, налях спирт за горене - не се размрази. Сега вече от час и малко седи в подземния паркинг на Mall Of Sofia, след малко отивам да я взимам да видим как ще стоят нещата :D Ще пиша дали има ефект :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги - не се ли сещате , че след като един път е замръзнала течността за чистачките е твърде вероятно да замръзне отново през нощта - тогава температурите са най-ниски за денонощието ? Помпичките - те са две /за предно и задно стъкло/- доста лесно изгарят и се опичат - доста време преди да изгори предпазителя. Възможни повреди са и изваждане на четкодържача на моторчето , както и прекъсване на кабела /измъкване на буксата/. Най -добре е да не остава без течност :D за да не работи на сухо . И течността наистина да не замръзва - прави се проба с част от нея във фризера :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и като налееш спирт, не означава че ще стопли замръзналата вода и да се разтопи, дори напротив. Спирта не замръзва на минусови градуси, то значи добре ще подържа отрицателни температури около леда докато е на студено колата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! ;) Разреших проблема по най-простия и логичен начин. Открих топлата вода! :D 3 кофи топла вода в казанчето, нищо , че прелива, взех една празна бутилка от спрайт, запуших с гърлото и казанчето, и стисках отгоре, да размърда течността. След 3-тата кофа помпите почнаха да бръмчат ;) Все още обаче от дюзите нищо... 3-4 бутилки топла вода по маркучите и дюзите и яростно дърпане на лоста, дори хванах един клошар да помага, хаха. Накрая започна да църка :D След това изразходвах каквото беше в казанчето, купих си качествена ( дано е !) течност и я разредих, така че да издържа на - 30. Надявам се да съм си решил проблема, че е отвратително без течност, за 500 метра стълото става на Г*З ,така че ако ви се наложи, преоткрийте топлата вода ;) п.с. Забравих да поясня,направих го в най-топлото време от деня и използвах гореща вода ! :D

Редактирано от darshan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, ама моя проблем присъства... след 3 часа престой на по-топло в подземния паркинг на мол-а в София имам ЛЕК напредък, но нямам пръскане. Машинките започнаха да се чуват и да въртят, но вода от тях не излезна така или иначе. Много странно, но факт. Един литър спирт за горене на успя да свърши работа, както и топъл кош + относително топло пространство. Това ме оставя без чистачки за цялата зима, което е меко казано неприятно. Нямам гараж, където да сваля броня, подкалници, калници и тъй нататък. Какво да правя? Казанчето ми е пълно с вода плюс всякакви течности. :D Много неприятно. Опитах да инжектирам течност за чистачки от обратната страна на маркучетата, където има една връзка под капака. Надеждата умира последна, но все пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, ама моя проблем присъства... след 3 часа престой на по-топло в подземния паркинг на мол-а в София имам ЛЕК напредък, но нямам пръскане. Машинките започнаха да се чуват и да въртят, но вода от тях не излезна така или иначе. Много странно, но факт. Един литър спирт за горене на успя да свърши работа, както и топъл кош + относително топло пространство. Това ме оставя без чистачки за цялата зима, което е меко казано неприятно. Нямам гараж, където да сваля броня, подкалници, калници и тъй нататък. Какво да правя? Казанчето ми е пълно с вода плюс всякакви течности. :D Много неприятно. Опитах да инжектирам течност за чистачки от обратната страна на маркучетата, където има една връзка под капака. Надеждата умира последна, но все пак...

Гледай сега, и на мен не ми тръгна вода от дюзите веднага като проработиха помпите. Топла водичка му е майката, не се отказвай! :D И на мен не ми се вярваше, че ще стане, но след ммного бръмчене, упорито поливане с топла вода и надежда, лека полека взе да църка. Полей и самите дюзи, и маркучите. гледай да го направиш по обяд, когато е най-топло. На мен първо ми се отпуши отпред, задната започна да пръска след около половин час. Успех ! :D п.с. Забравих да кажа, че не съм свалял никакви подкалници, поливах си отгоре и в казанчето, и моето беше пълно, не пречи ! Редактирано от darshan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само с топла вода няма смисал от други работи не топла ми направо вряла ако имате в наличност от старите методи за загряване на водата кадето се слага в контакта в къщата не в колата ;) слагате я в една тенджера оставате водата да загрее до много яка температура и наливате вода и изчаквате поне 10 мин докато стопи леда и тогава праскаите а не да цъкате само ръчката и като почне да бръмчът машинките задаржаите защото може и праскалките да са замразнали отгоре това е :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...