Jump to content
sparco_civic

искаха да ме спрат от движение

Recommended Posts

Аз пък искам да питам какво става със истинските трошки, които едвам се движат и оставят облаци гадост след себе си, ръждясали колкото е възможно, спирачките им едва хващат, не са от наи тихите и какви ли не още "красоти" а се заяждат за нещо което е с идея за по-добро или просто различно?

много съм съгласен колега има коли в много много лошо състояние на тях не им обръщат такова внимание колкото на нашите коли и защо повечето полицаи си мислят че като ти е направена колата караш бързо и нарушаваш законите ? В Айтос ме спряха на скоро и ме питаха а бе ти що караш толкова бавно ( карах с 40 км ) и отговорих че ми е ниска колата да не я одаря нямаше какво друго да кажа :) ПРИАТНО ИЗКАРВАНЕ НА ВСИЧКИ ДОВЕЧЕРА И УМНАТА :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vexщото търсят кинтата, а на тия с умрелите жигулки и москвичи няма какво да им вземат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направете си един заверен превод на документите и няма да имате проблеми.То по тия закони ако ще прозореца да смениш е конструктивно изменение... Аз за това се разправям в съда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл.178 ал.1 т.2 от здп спира се от движение като ти се вземе регистрацонния талон на автомобила и глоба от 100 до 1000 лв Между другото и за черните ленти може да бъдеш спрян от движение, ако ти е тунинговано гърнето също заради това ,че шумът е над допустимото :worthy:

Редактирано от ros

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за нашите родни Милиционери , сертификатите за пригодност от TUF или DEKRA са крайно непозната материя ... гледат ги като Пукали и изобщо не им е ясно за какво става въпрос. Имал съм подобен случай със автомобил изцяло тунингован в Германия като го купих от там хората ми дадоха цяла папка сертификати за абсолютно всичко - и оптичния тунинг и ауспуха , тунинга на мотора ... както трябва да е. Тука пичовете си искат паричките и изобщо не им пука за сертификати - те нито могат да ги прочетат ... защото не са на Български ... нито им е ясно за какво се издават ... :worthy:

Не е задъжен полицая да знае чужди езици а ваше задължение е да представите лицензиран превод на български на документите които представяте в КАТ,аз като пътувам до чужбина никой не ми говори на български, англииски или немски а на собствения си език,незнанието не те оневинява като извършиш нарушение,да си се запознал със закона на съответната държава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четах четах било нормално да си смениш талона, да си смениш не знам си какво, да минеш не знам си каквитестове и всичко за едни брони? ;);) аз ли не съм добре?!? ама Какво му е НОРМАЛНОТО????По-скоро всичко това е поредната НЕнормална история в една Ненормална държава!Всеки ден слушам за обрани апартаменти,магазини,банки,коли, откраднати коли, обаче най-важната работа на ПОЛИЦайте е да спират някоя количка с брони или гърненце и да си чешат ниското полицейско самочуствие...! Многоо е нормално това ДА..! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика.

...Всеки ден слушам за обрани апартаменти,магазини,банки,коли, откраднати коли, обаче най-важната работа на ПОЛИЦайте е да спират някоя количка с брони или гърненце и да си чешат ниското полицейско самочуствие...! Многоо е нормално това ДА..! ;)

Няма логика заради едно, да не се спазва друго. Именно заради това, никога нищо няма да е наред и няма оправия. Ако всеки махне ръка и не си върши работата за която му се плаща... огледай се, в такъв свят (държава) живеем... е не е готино, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vex ами всъщност мисля че работата на полицията не се свежда само до Броните на колите :angry::angry: ако за теб се свежда до там..добре. Напротив, никъде не съм казал някой да не си върши работата, явно не си разбрал, всеки нормален човек в ежедневието си прави приоритетни задачи, така според мен трябва да действа и държавата! Но щом мислил че е по важно да спират всеки 18 годишен голфаджия вместо да пазят твоята,моята и на всички колеги Хондите,Жилищата и всичко останало....стискам ти палци да не влезеш в статистиката на пострадалите!

Редактирано от al3x

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко маи се разминахме, и не разбра какво имам в предвид. На мен лично знаеш ли колко ми дреме кои с каква броня кара?Идеята ми бе следната, не да се мисли как да се разминем защото видиш ли другите и те така, а как да се разрешат текущите проблеми и да не се създават нови. Мен ме интересува при мен нещата да са наред, а това че някои допуска грешки или си затваря очите, трябва да може да понесе и последствията от това.И моля те, не прави оценки за мен без да ме познаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл.178 ал.1 т.2 от здп спира се от движение като ти се вземе регистрацонния талон на автомобила и глоба от 100 до 1000 лв Между другото и за черните ленти може да бъдеш спрян от движение, ако ти е тунинговано гърнето също заради това ,че шумът е над допустимото :lol:

колега за лентите не се притеснявам те са отбелязани в талона като допълнителен цвят черен така че за тях споко ама за другите неща . Сега и звука си оправих сложих едно гурненце с тапа стана тиха като с оригиналното гърне надявам се да нямам проблеми вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл.178 ал.1 т.2 от здп спира се от движение като ти се вземе регистрацонния талон на автомобила и глоба от 100 до 1000 лв Между другото и за черните ленти може да бъдеш спрян от движение, ако ти е тунинговано гърнето също заради това ,че шумът е над допустимото :)

колега за лентите не се притеснявам те са отбелязани в талона като допълнителен цвят черен така че за тях споко ама за другите неща . Сега и звука си оправих сложих едно гурненце с тапа стана тиха като с оригиналното гърне надявам се да нямам проблеми вече :)
И ако не си затъмнил стъклата на вратите и на 3-тата врата е тогава немаш проблем :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, изчетох цялата тема и спокойно мога да кажа толкова глупости нема никаде. Спиране от движение-някой знае ли как се спира от движение автомобил? Спрягате закона, ама някой да го е чел? Има и продължение закона като правилник и змвр и ппзмвр. Един колега от варна се изказа много силно, как в кат спирали от движение при тях, ама не е наясно Радев като ме види как се катае и как върна талона на един колега от фиат форума за спряна от движение кола/заради тъмни стъкла/точно за два дена щото иначе като мине през съда ще има да плаща. Та и по въпроса за стъклата. Къде прочетохте нещо за задното стъкло? и къде видяхте наказание за тях/предните/. Вярно, че много куки се правят на важни, ама нека после в съда се чудят какво да правят.Та по темата на колегата никой полицай на пътя няма права да те спре от движение. Било е за мангизи. Относно въпроса за промяна на конструкцията няма такъв закон. Теста в Шумен не доказва нищо и по никакъв начин не помага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата": ...... Чл. 12. Моторното превозно средство не трябва да има отвътре или отвън каквито и да е предмети, които намаляват видимостта или отвличат вниманието на водача, както и предмети с остри изпъкнали ръбове или части, които представляват опасност за водача, пътниците или другите участници в движението. Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила. .................. "Закон за движение по пътищата": Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им. (2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата": ...... Чл. 12. Моторното превозно средство не трябва да има отвътре или отвън каквито и да е предмети, които намаляват видимостта или отвличат вниманието на водача, както и предмети с остри изпъкнали ръбове или части, които представляват опасност за водача, пътниците или другите участници в движението. Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила. .................. "Закон за движение по пътищата": Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им. (2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

е и? пише задни врати/не задно стъкло/. я дай наказанието за предни дето го няма. :) и влиза един кур185 последващ от 186 което води до извикване на данъчни за неиздаване на касов бон за 20лв. боли ме оная работа за 20лв. като на тях ще им набутат поне 200лв. и по кои закон сметнаха променената конструкция или според преценката на кой как и колко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставам с впечатлението, че си врял и кипял... сподели ако искаш, как да се справяме с подобни сблъсъци със "закона"? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставам с впечатлението, че си врял и кипял... сподели ако искаш, как да се справяме с подобни сблъсъци със "закона"? ;)

Спирането от движение е налагане на принудителна админ. мярка, а тя се налага само със заповед на н-к КАТ. Няма как на полицая да има такава подписана от шефа спец. за твой автомобил. Няма какво да си врял не трябва да се чете само от горе. Винаги могат да се заядат но в съдът е истината. Винаги при среща можете да изискате закона за справка и да поискате да се покаже нарушението и наказанието. За всичко описано като случки няма посочено наказание и макс. глобата е 20лв. при положение че докажат на място някаква промяна по колата. Полагането на фолио не е промяна на конструкцията защото сте с оригиналните стъкла. Има един стандарт които казва предно триплекс, странични и задно секурит без значение дали е правено в завода или в моя гараж. В ппздп има на какво трябва да отговаря колата при преглед и това е цялост. За гърнетата как прецениха колко дб. са имаха ли уред за измерване та да пишат нещо? ;) Така че по-добре им го набиите :D и ако не поумнеят ги съдете. А между другото полицаите от РПУ дали са овластени да пишат октове/като изключим опк към рпу и опп-кат/ ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука някои колеги много насериозно се вземат май, актове изпонаписаха, коли спряха от движение, че и свирки искат.. Айде да се събудят че много сънуват! Нямат никакво основание куките, искат си парички или просто ги е яд че някой си е направил колата различна. Те че не си вършат работата за която им се плаща е ясно, а и е най-лесно да спрат някой ентусиаст , а да си затварят очите за чичко безврат с джипа дето лети с 200... Аз преди си бях направил колата като коледна елха и в интерес на истината са ме спирали само да ме питат " еййй,ти това от къде го взе,как го направи", но напоследък гледам че взеха да се заяждат за глупости...На мен лично ми писна и затова си взех мотор, правя го като космически кораб и хич не им и спирам,а и те не се опитват. Колата само за работа. Извинявам се ако поста ми не е много по темата, но ме хвана яд отново като прочетох как се заяждат с колегите! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора като пишете нещо що не прочетете преди това за тези неща където ще пишете,в ппздп и здп си пише кога може да се спре автомобила от движение но има и едни наредби по които също може да се спре от движение,то нашия съд и на пияници където са утрепали някой си им връщат книжките,та за тоя скапан съд е безмислено да се споменава,полицая си върши работата и като отиде в съда не отива като подсъдим за това че е спрял на някой колата,а като свидетел и актосъставител и не ми се вярва че някой катаджия ще върне талона като е написал акт щото се е уплашил като отиде в съда, това са пълни глупости,за затъмнените стъкла пак може да те спрът от движение което за мен е малко не до измислено,защото ако фабрично са затъмнени няма проблем а за другите има проблем,пълна глупос ама кво да се прави такива идийоти си избираме да ни измислят закони до вчера пасял овци а на другия ден е вече депутат и гледай му простотията,то хората са си го казали" дай на простака власт и му гледай сеира".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, изчетох цялата тема и спокойно мога да кажа толкова глупости нема никаде. Спиране от движение-някой знае ли как се спира от движение автомобил? Спрягате закона, ама някой да го е чел? Има и продължение закона като правилник и змвр и ппзмвр. Един колега от варна се изказа много силно, как в кат спирали от движение при тях, ама не е наясно Радев като ме види как се катае и как върна талона на един колега от фиат форума за спряна от движение кола/заради тъмни стъкла/точно за два дена щото иначе като мине през съда ще има да плаща. Та и по въпроса за стъклата. Къде прочетохте нещо за задното стъкло? и къде видяхте наказание за тях/предните/. Вярно, че много куки се правят на важни, ама нека после в съда се чудят какво да правят.Та по темата на колегата никой полицай на пътя няма права да те спре от движение. Било е за мангизи. Относно въпроса за промяна на конструкцията няма такъв закон. Теста в Шумен не доказва нищо и по никакъв начин не помага.

Не мислиш ли че е малко тъпо да пишеш (точно за два дена щото иначе като мине през съда ще има да плаща )кой ще плаща полицая ли и защо мислиш че не може да го спре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, изчетох цялата тема и спокойно мога да кажа толкова глупости нема никаде. Спиране от движение-някой знае ли как се спира от движение автомобил? Спрягате закона, ама някой да го е чел? Има и продължение закона като правилник и змвр и ппзмвр. Един колега от варна се изказа много силно, как в кат спирали от движение при тях, ама не е наясно Радев като ме види как се катае и как върна талона на един колега от фиат форума за спряна от движение кола/заради тъмни стъкла/точно за два дена щото иначе като мине през съда ще има да плаща. Та и по въпроса за стъклата. Къде прочетохте нещо за задното стъкло? и къде видяхте наказание за тях/предните/. Вярно, че много куки се правят на важни, ама нека после в съда се чудят какво да правят.Та по темата на колегата никой полицай на пътя няма права да те спре от движение. Било е за мангизи. Относно въпроса за промяна на конструкцията няма такъв закон. Теста в Шумен не доказва нищо и по никакъв начин не помага.

Не мислиш ли че е малко тъпо да пишеш (точно за два дена щото иначе като мине през съда ще има да плаща )кой ще плаща полицая ли и защо мислиш че не може да го спре
Защото няма право да го спре от движение. Аз лично съм осъдил 6-то РПУ и СДП-КАТ София и го доказах в съд. След това им се наложи да платят добро обещетение, тя даже шефчетета имаха проблем с в. прок. защото ги бях сезирал за злоупотребата на полицаите, а те ги покриваха. Та има там едно май дет се нарича НК или НПК май беше кадето пише за покриването отнасят от 3 до 5г. Това за варна си е вярно. Заминавах зад граница и на момчето му обясних кое и как да направи и точно за два дена като са направили справка си е получил талона. Пак питам знаеш ли как се спира кола от движение и за какво? Ще ти дам един прост пример: Идват куките с паяка някакви общинари да дигат колата на стареца и точно след 5мин си заминаха с празна кола защото нито имат право да пишат акт па камо ли да дигнат колата защото е кражба по време на служба за което просто ще им взема кола-къща в пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па как ги пишиш тея работи все едно полицията и общините работят по твои закони. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен седмица преди националната ми спряха колата за шум,като в акта пишеше шумни гърнета!Нямаха уред за замерване на шума,обжалвах и акта падна на 50лв.за нарушаване на обществения ред или нещо такова...А акт до 50 лв.няма право на обжалване,така че пак се прибраха някакви пари...А иначе коя кола на 1-ва на 6000 оборота е тиха???Лошото е,че бях без талон 4 седмици,докато от община Варна го пратят в община Силистра!Така че,законите са странни и зависи кой съдия как ги чете според мен...Няма смисъл да се борите с/у системата ,тя не е току така направена :)П.П. А и ми обясниха ,че всяка община си имала вътрешни разпоредби и закони... :cool: което означава,че за едно нещо което не ви глобяват в Ямбол например,във Варна могат!Т.е.специално се интересувах за Силистра,и там има само за изгнили гърнета,но не и за шумни,докато във Варна можели и за шумни гърнета??Това дали е вярно или в КАТ - Силистра не са наясно?

Редактирано от Diego

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не напразно имаше и такива стикери,които се лепяха незнайно от кой :cool: "Кмета каза тихо" предимно на пистовите и рокерските мотори го имаше,но съм го виждал и на коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен седмица преди националната ми спряха колата за шум,като в акта пишеше шумни гърнета!Нямаха уред за замерване на шума,обжалвах и акта падна на 50лв.за нарушаване на обществения ред или нещо такова...А акт до 50 лв.няма право на обжалване,така че пак се прибраха някакви пари...А иначе коя кола на 1-ва на 6000 оборота е тиха???Лошото е,че бях без талон 4 седмици,докато от община Варна го пратят в община Силистра!Така че,законите са странни и зависи кой съдия как ги чете според мен...Няма смисъл да се борите с/у системата ,тя не е току така направена :cool:П.П. А и ми обясниха ,че всяка община си имала вътрешни разпоредби и закони... :) което означава,че за едно нещо което не ви глобяват в Ямбол например,във Варна могат!Т.е.специално се интересувах за Силистра,и там има само за изгнили гърнета,но не и за шумни,докато във Варна можели и за шумни гърнета??Това дали е вярно или в КАТ - Силистра не са наясно?

Какви сте деца. Спиране от движение е налагане на ПАМ/полицаите нямат тия права/. Как си обжалвал акта и са го пренаписали на общ. ред и под 50лв. нищо не плащаш като съдът определи деиствията на полицаите като нищожни. Ами аз съм от Варна и карам с изтекла книжка от година и чакам да свършат опашките/времето е платено и като ми създават проблеми ще си плащат/ преди месец се върнах от обиколка на европа ;) Талона не съм го виждал от 2005г. и кво ще ми направят. При това положение изкарах лев от куките и пак ще го направя докато не научат закона. Това за различните общини и закони му кажи на оня да си го набии ан***о и му поискаи закона па после да се жалва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен седмица преди националната ми спряха колата за шум,като в акта пишеше шумни гърнета!Нямаха уред за замерване на шума,обжалвах и акта падна на 50лв.за нарушаване на обществения ред или нещо такова...А акт до 50 лв.няма право на обжалване,така че пак се прибраха някакви пари...А иначе коя кола на 1-ва на 6000 оборота е тиха???Лошото е,че бях без талон 4 седмици,докато от община Варна го пратят в община Силистра!Така че,законите са странни и зависи кой съдия как ги чете според мен...Няма смисъл да се борите с/у системата ,тя не е току така направена :cool:П.П. А и ми обясниха ,че всяка община си имала вътрешни разпоредби и закони... :) което означава,че за едно нещо което не ви глобяват в Ямбол например,във Варна могат!Т.е.специално се интересувах за Силистра,и там има само за изгнили гърнета,но не и за шумни,докато във Варна можели и за шумни гърнета??Това дали е вярно или в КАТ - Силистра не са наясно?

Какви сте деца. Спиране от движение е налагане на ПАМ/полицаите нямат тия права/. Как си обжалвал акта и са го пренаписали на общ. ред и под 50лв. нищо не плащаш като съдът определи деиствията на полицаите като нищожни. Ами аз съм от Варна и карам с изтекла книжка от година и чакам да свършат опашките/времето е платено и като ми създават проблеми ще си плащат/ преди месец се върнах от обиколка на европа ;) Талона не съм го виждал от 2005г. и кво ще ми направят. При това положение изкарах лев от куките и пак ще го направя докато не научат закона. Това за различните общини и закони му кажи на оня да си го набии анално и му поискаи закона па после да се жалва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен седмица преди националната ми спряха колата за шум,като в акта пишеше шумни гърнета!Нямаха уред за замерване на шума,обжалвах и акта падна на 50лв.за нарушаване на обществения ред или нещо такова...А акт до 50 лв.няма право на обжалване,така че пак се прибраха някакви пари...А иначе коя кола на 1-ва на 6000 оборота е тиха???Лошото е,че бях без талон 4 седмици,докато от община Варна го пратят в община Силистра!Така че,законите са странни и зависи кой съдия как ги чете според мен...Няма смисъл да се борите с/у системата ,тя не е току така направена :cool:П.П. А и ми обясниха ,че всяка община си имала вътрешни разпоредби и закони... :) което означава,че за едно нещо което не ви глобяват в Ямбол например,във Варна могат!Т.е.специално се интересувах за Силистра,и там има само за изгнили гърнета,но не и за шумни,докато във Варна можели и за шумни гърнета??Това дали е вярно или в КАТ - Силистра не са наясно?

Какви сте деца. Спиране от движение е налагане на ПАМ/полицаите нямат тия права/. Как си обжалвал акта и са го пренаписали на общ. ред и под 50лв. нищо не плащаш като съдът определи деиствията на полицаите като нищожни. Ами аз съм от Варна и карам с изтекла книжка от година и чакам да свършат опашките/времето е платено и като ми създават проблеми ще си плащат/ преди месец се върнах от обиколка на европа ;) Талона не съм го виждал от 2005г. и кво ще ми направят. При това положение изкарах лев от куките и пак ще го направя докато не научат закона. Това за различните общини и закони му кажи на оня да си го набии анално и му поискаи закона па после да се жалва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не напразно имаше и такива стикери,които се лепяха незнайно от кой :cool: "Кмета каза тихо" предимно на пистовите и рокерските мотори го имаше,но съм го виждал и на коли

Кмета на които и да е град може да издава някакви заповеди ама той е никои на пътя. Заповедте трябва да е съгласувана и издадена от н-к кат в съответния град и одобрена и побликувана. Няма как като знам закона и го спазвам в твоя град да има друг закон/друга българия/ независимо че ще го обжалвам на първа инстанция там на втора е другаде, а и имам право още на първа да изкам да е другаде което значи само едно замисли се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...