Jump to content
Данчо

задача

Recommended Posts

ДНЕС е 0 градуса , утре е ДВА ПЪТИ по-студено.КОЛКО ГРАДУСА Е УТРЕ? :(;) ;) :( :( :worthy:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитро , ама като превърнеш хулата в градуси по фаренхайт ще е по-лесно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък по Фаренхайт? Няма нищо общо. Така зададен въпроса не е достатъчен за отговор. Или поне може да има повече от един отговор. Температурата може да се мери и в Келвини К. От друга гледна точка температурата на човешкото тяло е 37 градуса Целзий, ако приемем нея за отправна точка, то 0 градуса е с 37 по-ниска от човешката, т.е. два пъти по студено ще бъде с още 37 градуса надолу, т.е. -37. Както се казва, обективно погледнато няма мерна единица за студенина, а за температура. Ако температурата е 0, то 2 пъти по 0=0.

Редактирано от lord_of_the_road

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-136 градуса по целзии...Задачата е тъпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0 градуса е студено значи е под нормалната, ако се приеме че нормалната температура е 20 градуса (стайна когато не е студено), това е нулата. такаче два пъти по студено -20 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДНЕС е 0 градуса , утре е ДВА ПЪТИ по-студено.КОЛКО ГРАДУСА Е УТРЕ? ;) ;) :P :P :rolleyes::( :(

Отговора ми е -2градуса.Колега,въпроса е подвеждаш:1.Чисто математически всяко число умножено по 0 е равно на нула.2.Логиката показва друго,не се умножава,а се разглежда скалата която има стоиности под и над нулата.Това значи че двойно по-голяма или по-малка стойност се изчислява като се съблюдава симетрията от отправната точка,която е винаги Нулата!Това е отговора.Симетрично при +1гр.С, два пъти по висока Т е 2гр.С,а два пъти по ниска е -1.При +1гр.С три пъти по-ниска темперетура е -2гр.С.От нула до 1гр.С е една единица,още 2 едниници надолу и дава -2гр.С. Не се умножава.Подвеждащото е думата пъти,което автоматично ни заблуждава за умножение.може да се умножава само при положителна с положителна стойност и отрицателна с отрицателна.Същото важи и за координатната система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма глупост.Айде да задам въпроса така: днес е +10 градуса по целзий, утре ще е 2 пъти по-студено. Какви ще са разсъжденията тогава? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes::(:(:P луда работа!0 градуса,може би...!или.......не знам......омотахте ме :P;) Редактирано от hondajapan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ключа за палатката е в температурата на предния ден. Ако е "вчера" е било 3 градуса, "днес" е 0 градуса следователно "утре" ще е -3 градуса. Това по пътя на логиката, а математично обръщаш градусите във Фаренхайд, примерно, делиш на 2 и преобразуваш отново в Целзи и получаваш утрешната температура - 0C=32F, 32F/2=16F, 16F=-8.88889C. Като цяло много забавен и интересен въпрос. Браво на колегата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...