Jump to content
poloko

Honda Civic, D15z3, 90 K.

Recommended Posts

Здравейте, От една година имам Хонда Сивик, хечбек, 1997, англичанка. От месец обаче хондата се мъчи. Бавно и трудно набира, няма значение на каква скорост. Като натискаш педала на газта, имаш усещането, че няма мощност колата, т.е. натискаш педала на газта, но тя не наема. Странното е, че не през цялото време е така. Един път си върви като Хонда, един път върви като запушена. Имам предвид, докато караш и не върви, изведнъж "се отпушва" и тръгва. Има и още симптоми: при тръгване на първа, винаги вибрира(преди не беше така), издава стържещ звук, като я караш на първа(в задръстванията) и на задна скорост; на баир, съвсем изнемогва.. Последно приятелят ми каза, 4е на баир, не е могъл да вдигне повече от 80км/час. Тези дни ще е водим на майстора, но искам и вашите мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си въздушния и бензиновия филтър ако не си ги сменял. ако това не помогне, сипи си добавка за прочистване на инжекторите. аз го имах същия проблем, но след като смених въздушния филтър се оправи (аз го смених с к&н конус де :xmas: ама и нов панелен да си вземеш пак ще е добре). може и катализатора да ти е запушен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери на 1-во място за грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си въздушния и бензиновия филтър ако не си ги сменял. ако това не помогне, сипи си добавка за прочистване на инжекторите. аз го имах същия проблем, но след като смених въздушния филтър се оправи (аз го смених с к&н конус де ;) ама и нов панелен да си вземеш пак ще е добре). може и катализатора да ти е запушен.

Катализатора е махнат, за въздушния филтър, мисля, че го сменихме. Майстора предполойи, че са свещите са за смяна. Утре ще видим. Благодаря за отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светвал ли ти е чека? Не мога да съм 100% сигурен, но има вероятност да има проблем и с ламбда сондата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светвал ли ти е чека? Не мога да съм 100% сигурен, но има вероятност да има проблем и с ламбда сондата

[/quote

Не е светвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oказа се, че е от свещите. Сменихме ги и сега върви като преди. Благодаря на тези, които споделиха мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, От една година имам Хонда Сивик, хечбек, 1997, англичанка. От месец обаче хондата се мъчи. Бавно и трудно набира, няма значение на каква скорост. Като натискаш педала на газта, имаш усещането, че няма мощност колата, т.е. натискаш педала на газта, но тя не наема. Странното е, че не през цялото време е така. Един път си върви като Хонда, един път върви като запушена. Имам предвид, докато караш и не върви, изведнъж "се отпушва" и тръгва. Има и още симптоми: при тръгване на първа, винаги вибрира(преди не беше така), издава стържещ звук, като я караш на първа(в задръстванията) и на задна скорост; на баир, съвсем изнемогва.. Последно приятелят ми каза, 4е на баир, не е могъл да вдигне повече от 80км/час. Тези дни ще е водим на майстора, но искам и вашите мнения.

не е зле да смениш филтрите,но за добавката внимавай.аз имах подобен проблем,ходих каде ли не все при майстори но нещата не се оправиха.после се сетих нещо намерих същата хонда като моята,паркирах я до нея и започнах да сравнявам.проблема се оказа в маркучите на вакоума към карборатора бяха им разменени местата.сега колата е куршум.првери си вакоумите УСПЕХ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1: sivik се пише CIVIC !!!2: Колегата вече си е решил проблема :cool: 3: Според мен най ще го озори колегата да си намери карбуратора къде му е :D;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека се изкаже момчето \за карбуратора\

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...