Jump to content
automotive

прегорели клапани

Recommended Posts

Карам D15B2 на газ около 40 000 км ,Казаха ми че клапаните са изяли леглата .До колкото знам това F моторите на Акорда го правят.Казаха ми това защотот съм нямал добро изгаряне .Колата върви перфектно и гори перфектно малък разход само на празен ход оборотите и на бензин и на газ след като подам газ падат и след 10 тина секунди се нормализират.Та как да разбер дали наистина е от клапаните защото един такъв ремонт е доста "дебел".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Провери все пак с търсачката за EACV и неговите симптоми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери все пак с търсачката за EACV и неговите симптоми.

ЕACV то е почистено и пак не ще :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой ти каза, че са се изяли леглата на клапаните и как го установи?Провери ли ти компресията, пусна ли ти сгъстен въздух през отвора на свещите при положение на буталото на съответния цилиндър в ГМТ в края на такта сгъстяване, въобще как го установи?Мойта също го правеше това с мененето на обороти при тестването след слагането на АГУ и майстора, който ми я поставаше я настрои точно за две минути и сега оборотите са бетон. Всъщност ти пишеш че мени оборотите и на бенц, а при мен беше само на газ. Не вярвай на всички. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-елементарното -> измерете и една компресия и всичко ще се изясни. А човека, който ти каза че са ти "изядени" леглата на ухо ли го останови... Имайки предвид част от поста ти "Колата върви перфектно и гори перфектно", просто няма смисъл да си вкарваш филми. Ако наистина имаше потънали клапани, нямаше да иска да откине колата :lol:.

Редактирано от vanko_2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...