Jump to content
deckiq

маслото,какво да е?

Recommended Posts

колата ми е на 100000км-какво масло е препорачиттелно да и сложа;15w40 ili 10w40?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти 10W40 6100 Motul - доволен съм от него /преобладава синтетиката вътре/.Другия вариант е 10W40 4100 Motul - има по-малко синтетика Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каква е колата?!?!Най-често се препоръчва 10w40 - нормално. За зимата може и 0w30 напримерКое да е нормално не-менте върши работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми е на 160000 и без основен ремонт - 5W40. какви са тия гъсточи дет ги препоръчвате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10w40 Двигателя е важен ако не е натоварен може и 15w40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

deckiq за да ти дават колегите от форума полезни съвети за маслото първо си дай данните на автомобила,че само"за кола на 100 000 км" ще е малко трудно :shock: аз в момента карам Сивик 1.3 95г. 110 000 km с Q8 10W40 но го използвам само като промивно и тъй като не ми гори колата грам масло смятам да и сложа Mobil 1 5w50 - това е все едно да си нахраниш колата с най хубавата пържола.По принцип най масово използваният вискозитет е 10W40 за кола над 100 000 км но не е препоръчително при ниски температури защото маслото става леко на желе и при сутрешен старт на мотора докато загрее бавно преминава по масления кръг и това води до съкращаване живота на двигателя,затова колкото по хубава пържола(вискозитет) и сложиш на колата си толкова по добре й става :drunk: но първо трябва да си убеден че колата не гори масло защото колкото е по летливо маслото толкова повече ще ти лапа колицата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...