Jump to content
Fozi

Honda Accord 2005 зимни гуми

Recommended Posts

По всичко изглежда, че гумите, който са ОК са размери 195/65/R15 и 205/55/R16.Джантите, който имам са 205/55/R16Т.е. устройва ме да взема и 15" джанти за през зимата. Въпроса е ако купувам железни джанти какви са - как да разбера кои стават и кои не стават. Знам, че трябва да са с 5 дупки, а останалите параметри от къде мога да ги измеря/намеря.+ двата размера, който оригинално се ползват се различават с 3 mm. ? Ако намеря някой по-нестандартен, но ставащ размер как да разбера дали е ОК ? +5 мм MAX / - 7 mm MIN ОК критерии ли е ? Всяка информация е добре дошла :xmas:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "Джантите, който имам са 205/55/R16" е размер на гуми, не на джанти.При теб диаметъра на кръговата стъпка трябва да е 114.3мм / 5. Вътрешният отвор - 64мм., но може и да е по голям, затова измери колко е на твоята джанта.П.П. По добре е зимната гума да е по тясна.

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проучих и установих, че ми трябват джанти 15", 6JJ, 5 дупки x 114.3 mm (114.3 mm = 4.5" диаметър на 5те дупки) Вътрешна дупка на джантата 64.1 мм.Недоизяснените параметри са ET40 или ET45 или ET50 и ML76 - нямам идея какво означават и дали са тези параметрите.Та ако някой продава подобни джанти или знае къде могат да се намерят моля да споделиpnk @ abv . bg

Редактирано от Fozi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е най-добре да си вземеш джанти и гуми препоръчани от производителя. Размерите ги има мисля че на шофюрската врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с шофьорската врата беше много добра идея!STL63855U45 е номера на джантата6.5" ширина

Редактирано от Fozi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с шофьорската врата беше много добра идея!STL63855U45 е номера на джантата6.5" ширина

Провери дали не стават и джантите от CR-V i HR-V, защото трудно ще намериш втора употреба оригинални за Акорд 2003-2007.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всичко изглежда, че гумите, който са ОК са размери 195/65/R15 и 205/55/R16.

 

Джантите, който имам са 205/55/R16

 

Т.е. устройва ме да взема и 15" джанти за през зимата. Въпроса е ако купувам железни джанти какви са - как да разбера кои стават и кои не стават. Знам, че трябва да са с 5 дупки, а останалите параметри от къде мога да ги измеря/намеря.

 

+ двата размера, който оригинално се ползват се различават с 3 mm. ? Ако намеря някой по-нестандартен, но ставащ размер как да разбера дали е ОК ? +5 мм MAX / - 7 mm MIN ОК критерии ли е ?

 

Всяка информация е добре дошла :P

Колега, ако решиш, продавам 4 чисто нови гуми 15-ки 195/65 зимни, купени от Германия от магазин за по 85 на парче. Щях да ги слагам на моя Акорд, но не можех да си намеря по-евтини стоманени джанти и след дългото изморително търсене реших да си карам джипа зимата, а красавицата да си е в гаража на топло :P Редактирано от TI_GONISH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението. Какви са гумите като модел и марка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Люлин срещу Билла има една гумаджийница, имат всякакви гуми а и монтажа е безплатен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега леко съм т еподвел, гумите са 195/60 а не на 65 !!! Иначе марката е Mastersteel, дъщерна на Дънлоп !Ето ги и тях http://www.sunshines.snimka.bg/album.php?album_id=315118

Редактирано от TI_GONISH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK ако намеря евтини 15" джанти ще се замисля сериозно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се спра на вариант зимна гума на 16" джантаАко някой предлага 185/60/R16, 195/60/R16, 205/55/R16, 215/55/R16, 225/50/R16 моля да сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...