Jump to content
macaveli

Изолиране на шума на двигателя?

Recommended Posts

Значи като си запяла колата и като си отвънка двигателя мърка няма грешка но като си в купето доста по-шумно ми се струва...та въпроса ми е може ли има ли някакъв начин да се изолира поне малко шума на двигателя от купето....предварително благодаря колеги приемам всякакви съвети и предложения ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си първо някое от гърнетата да не е "запяло" в по горна октава ;). Инак ако караш 5 ген. Civic и се чудиш "Абе д***а ... само мойта ли бучи така" - не :rolleyes:. Малко са си шумнички тез коли .. Та можеш да пооправиш проблема като си купиш звуко (шумо) изолиращи лепящи се ... ъ-ъ-ъ .. как им е наименованието колеги? Едни такива като дунапренени ... от единия край са със залепващо покритие. Тук в Атина съм ги гледал ... 3 модела бяха и цената се покачваше пропорционално със нивото на шумоизолиране на модела .. Размерите предполагам варират .. На око като ги гледах 2 (понеже се продават комплект по 3 "листа") пасват идеално за изолиране на щит/под .. . Цена - тук от 25 евро до 40-50 за най високото ниво на шумоизолиране. Предполагам в България ще е по евтино. Това е което аз мога да ти кажа .. Замислил съм и аз едно обезшумяване на Пепеляшка .. ама нещо парата напоследък не ме бие през джоба :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като си запяла колата и като си отвънка двигателя мърка няма грешка но като си в купето доста по-шумно ми се струва

...хехе и моята е така отвън не се чува,че е запалена пък отвътре шумничка така е с всички 5 -чки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахам ясно то и моийта е 5-чка значи не е само мойта....поне съм спокоен но все пак ще пробвам с тва самозалепващо се нещо си пък дано и да стане мерси все пак! :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята е 5ка пак като на твоята се чув от вънка мърка а като седна вътре и шума е някав мн странен сеино се чува дизелов двигател и мн ме дразни този шум от какво може да е ???? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумоизолацията на двигателя при Хонда беше дискутирана преди време и всички бяхме на едно и също мнение - Изолацията е ужасна и каквото и да правиш, вътре е шумно. Разбира се намерихме решение на проблема - просто си усили музиката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе на по-силна музика не се осеща , ама зажалост карам и други хора а не всеки се кефи на силната музика (особено жената) така че напролет шумоизолираща вата , на капака, между двигателя и купето и на вратите, хубаво е и на пода ама си е трудоемко, сложи ли се навсякъде става като нов модел мерцедес, возих се в такава шумоизолирана...кефа е голям, забравяш че двигателя работи, че даже и от външните шумове се изолираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...