Jump to content

Recommended Posts

Guest Dragi4

Стара тема,отдавна си сглобих такива ама ползвах Жокер(Ebay shop) :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Пич точно ринга с диодите е у нас... сглобен единия само... ако искаш да се видим... и да поумуваме малко над проблемите... :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Диоди имам всякакви, но какво ползвате за тръбичка..... че то на всичкото отгоре трябва и да е плътно, а не тръбата от къде взехте материал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Ами точно това е проблема при мен... моята е тръбичка... и май затова не ме кефи как става :starwars:.. свети, но не е задоволително :)... иначе диоди в Conrad има секви...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

хехе, с тръбичка ниама да стане пич, сжетлината 6те си седи вътре.... пълно вътрешно отражение, като при оптиката :starwars:трябва ни пръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

по повод личното съобщение на surr3a1,идеята на очичките е светлината да си седи във вълновода и само на места да излиза от него и да свети..... това се постига като се надере повърхността или изцяло или на ивици. На тези места, свелината която по принцип претърпява пълно вътрешно отражение се пречупва и излиза навън. Ако се използва тръбичка, светлината си седи в кухината вътре и за да я накараме да излезе, трябва да се надере тръбичката отвътре, което е доста сложно. Единствения според мен начин е използването на плътна пръчка и надирането на външната и повърхност.Трябва да я пробвам тази теория, но за момента нямам такива прозрачни пръчки :starwars:п.с. докато го пиша това се сещам че може и да бъркам щото не помня условията за пълно вътрешно отражение...... май ще се четат учебници пак....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

В един DIY сайт за ейнджъл айс, който гледах преди сума ти време, бяха използвали дръжка на щора от прозрачна пластмаса и огъната в кръгла форма след загряване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1
Отговорено (Редактирано)

Викторе напълно си прав... точно това съм използвал и аз... но е кухо...а за 1нет.. бате мисля 4е ще си стои вътре при точно определена структура на средата... нещо като оптичния кабел...или... пък май само резките светят... абе деба... довечера ще пусна снимка на това което съм направил... като последно: светят... и не е лошо... само дето ми се струва че е малко слабо... това е (ама се пак 2 батериики по 1.5V).

Редактирано от surr3a1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Поздрави за ентусиазма!!!!! :) Но..... какво стъкло 6те сложи6 на фара,6тото ако е оригиналното :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pavca

Момчета,отдавна и аз се чудя как да си направя това.Но не намирам подходящ материал.Наистина трябва да е плътен,за да се получи желания ефект.Ако някой има впредвид нещо нека го сподели.Аз съм пробвал с прозрачен маркуч,но...пълен провал :starwars: На снимката с пръчка от щора материала е плътен,но не можах да намеря такова чудо никъде.Ще поразпитам и хора,които продават щори.Дано се намери нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Викторе напълно си прав... точно това съм използвал и аз... но е кухо...

Нетрябва да е кухо! Тая тема, която е спомената си я спомням. Беше точно удължител за алуминиеви щори. Има плътни такива. В темата, която споменава Виктор беше направено точно с такова нещо. Профила на тези пръчки е идеален шестостен и мисля имаше особеност дали се свиват в кръг по стена или по ръб!!!:starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DevilPower

Викторе напълно си прав... точно това съм използвал и аз... но е кухо...

Нетрябва да е кухо! Тая тема, която е спомената си я спомням. Беше точно удължител за алуминиеви щори. Има плътни такива. В темата, която споменава Виктор беше направено точно с такова нещо. Профила на тези пръчки е идеален шестостен и мисля имаше особеност дали се свиват в кръг по стена или по ръб!!!:starwars:
колеги ако някои го интересува как точно се прави и има някакви спънки по правенето да пита на драго сърце ще му отговоря .. казвам го от опит поне съм направил една камара бмв-та голфове и кви ли не коли с angel eyes .........aз бая зор видях докато стане първия път ама сега вече всичко е по лесно !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Ами сподели опит. Доста хора тук искат сами да си направят. :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DevilPower

Ами сподели опит. Доста хора тук искат сами да си направят. :whistle:

pruchkata e krugla ne e 6-to stenna plutna e oguva se s pistolet za topul vuzduh v zavimost za kakuv far shte se pravi , diodite sa yarkostni , rezistora e 640 oma , otzadnata strana na krugcheto se pravyat rezki koito prechupvat svetlinata i vsushtnost te svetyat .......... koyto ima neshto konkretno da pita gotov sum da pomogna !!!!sorry za latinicata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jonini

Имам 2 въпроса. Първо, съпротивлението на колко вата трябва да е и второ, от къде да си купя вълновода? 10x

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DevilPower
Отговорено (Редактирано)

Имам 2 въпроса. Първо, съпротивлението на колко вата трябва да е и второ, от къде да си купя вълновода? 10x

neznam na kolko wata sa ! nay malkite koito prodavat shte se orientirash po cenata 20 br 10 stotinki ili neshto podobno a vulnovodite sa obiknovenni pruchki za shtori i perdeta ima gi v brikolage shte gledash samo da sa plutni zashtoto ima i kuhi . kuhite ne ti vurshat rabota !a ako me pitash za suprotivlenito kolko oma da e moje da probvash i s 220 oma svetyat mnogo yako samo deto ne e za mnogo dulgo ... naydobre e s 640 680 oma ! tva zavisi veche i kakvi diodi shte izpolzvash ! Редактирано от DevilPower

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Айде към Бриколаж.... :hondarulez::thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZERO

някой в бг правил ли е такова чудо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Ами ако си чел... аз ги имам у нас... и светят само дето пръчката е куха... ама това ве4е за 5ти път го казвам... т.е. не трябва да е куха.. иначе я огъвам на парти-грила... става като по учебник :hondarulez:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Имам 2 въпроса. Първо, съпротивлението на колко вата трябва да е и второ, от къде да си купя вълновода? 10x

За съпротивление ми казаха: 1Ком и 1/4 ват. такива земах. ама аз за километража ще го правя с сини диоди тоя уикенд. Ве4е един изгърмя :hondarulez:... пуснах го направо на 12волта :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DevilPower

някой в бг правил ли е такова чудо?

az sum pravil dosta

 

A s 1kom shte svetyat mnogo slabo diodite

 

eto tva sa edni ot purvite

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DevilPower

Имам 2 въпроса. Първо, съпротивлението на колко вата трябва да е и второ, от къде да си купя вълновода? 10x

За съпротивление ми казаха: 1Ком и 1/4 ват. такива земах. ама аз за километража ще го правя с сини диоди тоя уикенд. Ве4е един изгърмя :hondarulez:... пуснах го направо на 12волта :thumbs1:
slagash 640 oma i nese pritesnyavash che shte izgoryat tezi na pasata sa na dve godini veche i ne sa mrudnali !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Съпротивлението не се слага просто така... 500 ома, 1000 и т.н.То зависи от спецификацията на конкретния диод и пада на напрежение въху резисотра.Гледате тока (не максималния, а номиналния) и номинаното напрежение. Изчислявате къф трява да е пада на напрежение върху резистора, като знаете тока и по формулата I=U/R намирате нужното въпротивление.Приемр:Имаме диод който иска 3V захранване и работи на 35mA, захранващото напрежение е 13V.начи пада върху резистора ще е 10V, тока 0,035A. От I=U/R => R=U/I=10/0,035=~285ома. Надявам се да съм ви помогнал. Внимавайте със сините и бели диоди, че над 50 градуса в работен режим им се изпарява индия и се развалят. Т.е. не ги пускайте в режим максимален ток освен в пулсиращ режим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...