Jump to content
sharki

Карали ли сте Golf?

Карали ли сте Golf?  

89 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Тъй като Golf-ът е неизменна част от градския фолклор, не само на Перник, но и в други градове..Тъй като е масова практика да се обясняват простотиите на пътя с Golf...Тъй като почваме да обиждаме другите, просто и само защото не са фенове на Хонда...Затова ми се прииска да разбера, колко от колегите тук имат пряко впечатление от този модел автомобили.

Редактирано от sharki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен караните еН на брой, фаувета съм и притежавал и страхотно лачен и запазен КР, който още се търкаля по Софийските улици и изглежда страхотно и привлича погледите.Това,че голфа е станал като нарицателно заради това, че е масова младежка кола , съсвем неозначава , че трябва да се отнасяш с насмешка към него и да си мислиш , че като си яхнал някой Хонда превъзхождаш , момчетата и момичетата , който не карат Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 2 броя, ужасни каруци, а нужна ли е подобна тема в форума ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а нужна ли е подобна тема в форума ?

естествено е че нужна :) така ще се разбере, че неоплюваме каруците на празно ,а имаме преки впечатления :) п.п. Естествено че има и хубави модели на голф :) КР например ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи замалко да покарам един голф 3ка,беше ми запушил джипа а той отключен музиката бичи хора няма около него седях така около 10 мин докато недойде момчето да си го премести.Малко ми оставаше да вляза вътре и да го бутна по надолнището :)

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да карал съм, 4 години голф, при това за 4 години съм правел по-малко ремонти по него отколкото на 2-те си хонди за година и половина... И ся трябва да кажа че сегашната ми кола е каруца ли? Селянина си е селянин, без значение в каква кола ще го качиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-ка дизел по принуда , служебен беше , хубаво че го бракуваха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ся трябва да кажа че сегашната ми кола е каруца ли?

Това ако е във връзка с това което аз съм казал ще се обоснова;1. ужасно грозен екстериор2. ужасно грозен интериор3. никакъв конфорт4. ужасна возия5. минимален вървеж6. /моите 2 поне/ за 2 години адски много проблеми, то не се чупи парното, то не пречакваше съединителя абе няма какво да коментирам7. ужасно много сила ти трябва за да натискаш съединителия, въртиш волана и сменяш скорости

п.п. Естествено че има и хубави модели на голф, КР например

Незнам само кое обосноваваш като хубави... КР-ите да речем че са по вървежни но останалото от това което съм изредил ги слага далече от класацията ми "хубави"... За мен има значение целия пакет, а не само кутия ламарини с колела и една идея двигател в нея. Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 2-ка и 3-ка. И двете пернишки и малко понатокани, сини габарити, стопове ... няма да продължавам. Чувството беше малко странно. Няма да коментирам и качествата им. Най-хубаво ми ставаше, когато исках да пусна авариините на 3-ката в движение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам само кое обосноваваш като хубави... КР-ите да речем че са по вървежни но останалото от това което съм изредил ги слага далече от класацията ми "хубави"... За мен има значение целия пакет, а не само кутия ламарини с колела и една идея двигател в нея.

аз обикновено под хубави модели имам предвид добър двигател и да вървят прилично :) Иначе и аз съм на твоето мнение че са дараци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

учебната ми гола беше голф 5иначе съм карал голф 2 дизел(чист)5-цата ми хареса комфортна според мен добра возия но друго не мога да кажа.2-ката си беше каруца отвсякъде просто...наистина не ми хареса...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маика ми от известно време кара голф 5 1.9 тди (105 коня),колата вози перфектно,харчи 6-7 в града,а за този мотор върви ужасно добре да не кажа доста!А отденлно не сме правили никакви ремонти по него..ФауВ не са лоши коли,напротив много здрави и са надеждни..тва че 2ка 3ка и вече 4ка струват по 5бона и са лесно достъпни за повечето хора(от които има селтаци които се правят на страшни газари и рацери)не значи че са лоши коли!Аграра и в Ламбо си остава Аграр :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...карал съм 2 бензинови и един дизелов голф 2 даже първата ми не руска кола която съм карал беше Голф 1.6 май 75 коня и ми се стори,че се набира яко на 2-ра,но много нестабилна после покарах и други коли една от които Сивик 5 ген. която тогава беше рядкост да не кажа 2/3 в Русе разтрепераха ми се коленете и разбрах,че Голфа не ме привлича и ако си купувам кола ще е японска

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен че 1 година съм карал голф, шофйорските изпити също на голф си ги изкарах :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм карал никога VW но пък съм карал Fiesta 1.1 1986... с четири скорости с невероятно високата скорост от 120км/ч...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо темата трябваше да е точно за голф . WV ли е европейският еквивалент на Хонда ? Мислех , че оценявате малко по-високо марката която карате .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднъж се бях напил и карах 2-ка... НЕ СТАВА !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм карал никога VW но пък съм карал Fiesta 1.1 1986... с четири скорости с невероятно високата скорост от 120км/ч...

:D;) пак с такава фиеста : бяхме 3-ма парцала вътре и едвам направи 100 км/ч (на газ) и имах чувството че ще се утрепем безславно :dry: А голфа дето го карах беше 2-ка ГТ (или нещо такова) повече от 90 не смеех да вдигна, защото ме достраша(в смисъл голфа си вареше що годе, имаше мегдан за много ама...). През най-малките неравности все едно минавах през пропаднала канавка. По същия път (Габрово-Русе) после минавахме с един колега с Хондата му 140 и щях да заспя вътре. А най-приятното беше седалката. Тази ли беше нещо крива или всичките са им такива ама за малко да хвана детски паралич, едвам ме спасиха :dry: Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

представете си каква мька е било за мене да карам 3 месеца шофиорски курсове на голф2 гххахахахах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Преди около година купих на мойте родители едно Поло от 1993 год- 1040 куб. см; 45 к.с; на реални 100 000 км от Виена, Австрия (много запазено).

Впечетленията ми са, че Полото вози по- твърдо, до 130- 140 км няма проблем (при положение, че максималната му скорост е 145 км/час); по- нестабилно е като цяло; разхода му е 5-8 литра (колкото на Хондата). Други недостатъци са, че и трите педала са много нагъсто и в лявата част, скоростите се включват по- трудно, няма серво, а и е тясничко в него.

Доволен съм и от двете коли- вършат чудесно работата си, но Хондата е класи над Полото- няма база за сравнение.

 

P.S. Сложил съм на Полото стикера на Хонда-клуба- само по това ще се доближи до Хонда !

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече около 7 години карам различни Г2 ;)

 

За колегата с "интериора и екстериора" - не знам дали отвън е куул, но принципно каквато и кола да си вземеш, екстериора не е за собственика, а за околните ;) Аз докато карам, не мога да го видя. Интериора също не по-зле от това, което съм виждал в други марки автомобили от тези години- все пак 2-ката е модел от 1984 година ;) Предполагам, че тогава хонда сивик вътре е била като летяща чиния :( Бих казал, че доста си приличат по ръбатите форми, явно това е било на мода тогава:

Публикувано изображение

 

Никога интериора не е бил нещото, което ми е доставяло удоволствие при шофиране ;) Колко от вас биха се накефили да покарат истинско WRC?

Публикувано изображение

 

Също така, до сега не съм срещал хонда набор на моя голф, която да е била в по-добро състояние - имам предвид боя, тенекии и детайли по колата. За ваше успокоение остава факта, че съм срещал по-бързи хонди ;)

 

Що се отнася за возия и комфорт... отдавна не съм със сток окачване и вече съм забравил как беше, но принципно читаво GTI вози прилично стабилно и твърдо. А с не-сток е ужасно стабилно и твърдо :angry: но пак е въпрос кой какво иска от живота. Предполагам, че феновете на комфорта не си купуват сивик, а предпочитат някой по-голям модел ... Що се отнася до шумовете в купето - двойката ми е може би най-не-скърцащата и не-тракаща и не-тропаща кола ;) Това всъщност ме запали най-в началото, че предните ми коли все им скърцаха я корите, я таблото... А съм виждал и мондео на 20к км, на което му скърца таблото :P ...

Редактирано от mastorpetko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено.Ако не си карал гоуф нищо не си карал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди 2 години, карах една Шкода 105 и тя се счупи на един светофар и си казах отивам и си купувам друга кола... и как да е дтигнахме и взех един голф 2 1,6 75 коня (просто не знаех нищо за онда тогава) регистрирах го карах го 1 месц.. наистина нямаше проблеми но беше голямо дърво. Един ден отиваме в Добрич с бившата и приятелка понеже баща и се занимаваше с коли и беше докара една 4та генерация... Когато се качих в тази кола просто му дадох ключовете за голфа и си тръгнах с Хондата... Голфа го продадох за 2 дни и от тогава ме обвзе хонда манията... П.С. Карал съм и голф 3 ГТИ такъв голям курник няма...:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...