Jump to content
rocnogap

Нормално ли е вскукателния колектор ...

Recommended Posts

Колеги нормално ли е всукателният ми колектор да е студен при каране извън градско на тоя студ ? Напълно нормално каране 120км/ч и като спрях отворих капака и ми направи впечатление че колектора е студен , изкарал съм траба за студен въздух. И термостата ми държи постоянно отворен ( заминал е ) :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми по-добре за колата ти е да е студен, по-богата смес ще се получава от към въздуха - по-студено, по-добро изгаряне. Дали е нормално, не знам, но може би заради студа и тръбата изведена има такъв ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегтора ще е горе доло толкова студен колкото и външния въздух ! Двигателя засмуква външен и е нормално да е студен ! ако има тръба /интейк и тя ще е студена,но като се загаси колата тя ще се позагрее поради простатта пречина че нама засмукване на въздух и няма как да се охлажда :lol: Дори и лято да е тръбата ще е толкова студена кокото и външния въздух,но загаси ли се колата моще и да те пари през лятото!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нормално ли е всукателният ми колектор да е студен при каране извън градско на тоя студ ? Напълно нормално каране 120км/ч и като спрях отворих капака и ми направи впечатление че колектора е студен , изкарал съм траба за студен въздух. И термостата ми държи постоянно отворен ( заминал е ) :D

А двигателят каква температура държи на извънградско, щото с тоя термостат май не е оптималната ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателните отговори , а да попитам да ли този студен въздух който дърпа оказва влияние и на датчиците ? Защото като си карам на 5-та 120км/ч и колата осезаемо изтива ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си термостата и ще спре да изтива :Dдатчиците са направени да работят в широк температурен диапазон, така че не ги мисли толкова, но си смени термостата ... 20 лв е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде да ти дам стимул да си смениш термостата: по добре си го смени и ще ти падне разхода на гориво :D и ще станеш по икономичен ,а и парното ти ще работи като хората и ще се топлиш през студената зима:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте препоръка от каде да си зема читав термостат в София. В хонда е 70 лева ... :D други предложения ... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, какви са тези писания " нормално да е студен" :D А това подгряване на дросела и клапана за празен ход за какво служи ??? Не трябва да е горещ, ама чак студен ..... Цялата работа идва от там че му е заминал термостата и неможе да загрее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега разходи се до магазина който ти казах. Купи си термостат, сложи го и не се притиснявай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си поръчах термостат от колегата fanfast от форума. виж му профила, там има и скайпа му. магазима му е в софия, така че ти направо можеш да минеш да си го вземеш. 20лв беше термостата и от както си го сложих направо се влюбих в колата си :rolleyes: стрелката за температурата даже съм спрял да я гледам. иначе и аз съм с колд еър интейк и си мислех дали от него не ми изстива колата, обаче връзка м/у двете неща няма :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...