Jump to content
D14A4pnv

Хонда Сивик Д14А4-антифриз

Recommended Posts

Здравейте, колегинов съм във форума, от около 3 седмици имам Хонда Сивик, та вчера смених антифриза, но нещо не ми харесва, защото се появи странен шум откум водната помпа, мисля 4е не го обезваздушиха както трябва въпросните "майстори", защото системата пое само литър и нещо антифриз и след това доливах, общо към 2.5 литра концентрат побра(след доливането)Някой миже ли да ми каже колко е капацитета на системата на Сивик Д14А4 и проблем ли е че налях антифриз чист концентрат кам 2.5лБлагодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем че си налял концентрат, системата би трябвало да е към 6л, може и повече. Пробвай да отвиеш капачката на радиатора и да запалиш колата, стой така докато не пусне перка, след това сложи отново капачката и си карай, ако звука продължи не е от въздух. Принципно не съм чувал от въздух да се появява такъв звук, но знае ли човек. Нали никога не спираме да се учим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към 6л, може и повече

или по малко :) някъде към 4.5лНяма никакъв проблем че си налял само концентрат.Майсторите случайно да са пипали агренажният ремък ? Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колега, направих нещо подобно, само без да махам капачката на редиатора и нивото на разширителното казанче спадна от почти мах до сантиметър под минимума и след това изчаках да изстине мотора и долях до към мах, опасявах се да не би да съм прекалил с концентрацията на антифриз, защото чух че капацитета на системата бил 3л. То със сигурност е останало от стария антифриз в системата, поне така мисля де....

Редактирано от D14A4pnv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не не са, само отвориха пробката на радиатора и източиха антифриза и сляд това бяха много учудени че побра кам 1.5 л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по-вероятно си за смяна на водна помпа. Сигурен ли си че от там се чува?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та да продължа за шума, мисля че се появи когато наляха новият антифриз и натискаха мъркучите, сляд сервиза я покарах малко и шума позчезна, тази сутрин също го нямаше докато не позагря, още в сервиза им наблегнах за шума и взеха да ми обясняват че било от хидравликата, нещо не ми се вярва но пък знаеш ли :)ами някъде от там идва шума, то там много работи: хидравлика, ангренажен ремък, климатик.....

Редактирано от D14A4pnv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом системата към 5л, то значи, че или не са я източили напълно или че не е пълна, събра общо 2,5л, нещо не ми е ясно :), възможно ли е нещо да се прецака, аз за всеки случай пак ще я закарам на майстор ама там дето винаги си ходязнам си аз че като едно нещо не създава проблеми не се пипа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.5 л ги дават след основен ремонт, когато е източен напълно антифриза от блока , а 3.5л при смяна на течноста.Най вероятно са източили само радиатора :) .Попълни си профила от кой град си за да може да те упътим към някой майстор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не би следвало да я прегрея например, но за по-сигурно ще мине пак при майстор, иначе си ходя при един редовно още със старата кола, та му имам доверие, още като я взех тои ми смени масла и ремъците и нямаше проблеми, ама от вчера като стана така направо се побарках и все още съм в това състояние :) , повече няма да стъпя на онова място където ми "смениха" антифриза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тва обезвъздушаване бе .... системата сама си се обезвъздушава . Няма нужда от магии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust, Можеше да го обясниш нормално, а не с тези жестове по-долу, та нали затова е форум, всеки да изказва предположения и мнения и ако има някакъв проблем да се чуят различни мнения, които да помогнат за решаването му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по аутодата охладителната система е 3.8 л. И според мен е толкова, защото доста пъти съм точил и наливал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...