Jump to content
sakyt4o

Проблем с Cruse контрола на Honda Accord

Recommended Posts

колеги сменях спирачната помпа на акордаи реших да пусна CRUSE контрола че ме мързеше да натискма педала за газта като патувах за пловдиви в един момент не работеше а преди работешеможе ли като съм сменял спирачната помпа да съм закачил някой датчикмакар че не съм забелязал под помпата спирачната няма нищо което да е на CRUSE контролерасъмняваме като направих помпата хвърлих вода за да премахна където е текла спирачна течностможе ли да е бушонблагодаря на всички съфорумци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Дай жокер за двигател и година на Акорда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам сепропуснал съмHOnda ACCORD 99 год е колата1.8 I

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих госъс сушуара нагрях CRUISE и всичко тръгнаявно като съм мил двигателя кадето капи спирачна течност съм го намокрил нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на колега,че му ползвам темата, но и аз имам проблем с КРУИЗ КОНТРОЛА. Карам Акорд 98г. F20Z1 Днес исках да го ползвам и както колегата каза,свети копчето на "круиз контрола" но на таблото не свети и дефакто тази екстра на колата не работи. Преди си работеше... Правени са следните промени:1) Смяна на горен десен шарнир (сервиз Омбре)2) Ходих за профилактина на климатика (сервиз Младост при Цецо - там близо до кафе JOY). Та там майстора Цецо почна да пръска маркучите и радиатора на климатика за да види има ли пропуски някъде.. Предполагам,че напръска и Круиз Контрола.. Това беше миналия петък.И ето днес не ми работи тази екстра.. Дайте съвет какво да правя.. Да ходя при Цецо да го суши или какво..? Или е нещо от смяната на горен десен шарнир..Колата е с десен волан!Благодаря предварително на всички колеги за компетентните отговори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да каже нещо по темата? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ходи да го подсушиш ;) както е направил колегата , ако не стане ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като си купих акорда не успях да го включа , но последния път по магистралата стана.Натиснах по стабилно бутоните на волана и се включи.Явно при мен има лош контакт.Има няколко сензора от където cruis контрола взима данни ,ако някой от тях не работи добре, се прецаква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами днес пак патувах по магистралата и не се включи,проблема си стои.Дай те "акъл" какво да правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RADKOКолега,крака ти да не е на съединителя когато искаш да пуснеш крус контроласамо леко крака ти да стои на саединителя и крус контрола не се пуска тай като има датчик някъде около тази обласе на педала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sakyt4oза жалост крака не ми е на съединителя... Както си карам на 5-та предавка със около скорост 100км/ч натискам бутона Cruise control и той светва..,но на таблото не свети Cruise controla.. И бутоните на волана не са активни !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като натиснеш бутона на таблото натискаш бутона SET на волана, но по стъбилно даже го задръж малко.

Редактирано от logoH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Акорда ми е по същия начин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега logoh,това правя и не става.Пускам си cruis control-a както обикновено,когато си работеше но уви...Колега Tino с твоя отговор въобще не ми помагаш..!Моля за компетентен отговор или съвет,Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма как и да ти помогнем по друг начин :D Следва ходене в сервиз - Бултрако , Юбико , Омбре , Бултрако Пловдив , Варна Дидовците ..... Мнението ми беше , за да потвърдя думите на колегата , защото има хора , които искат поне два източника да потвърдят информацията , че да повярват :fun: Аз дори си нямам и на идея при теб как е системата - при мен няма нищо механично в отсега на педалите със сигурност !!! Като са правени някакви манипулации по двигателя може да са откачили или скъсали някой кабел , но тогава би трябвало да изписва някаква грешка или да светва лампичката / по пътя на логиката ми / , за това може би просто е някакво зацепване или не-правене на контакт :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като купих Акорда, 2000км го карах без cruise, помислих си че германеца ме е метнал.Оказа се, че едното маркуче от вакуума към системата е откачено - вкарах го на мястото му и готово.Проверете си всички връзки (маркучета) за вакуума.Безплатен съвет от личен опит!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...