Jump to content
Sebulba

Italian Engine

Recommended Posts

Извини ме за въпроса – колко алфи си карал през живота си ? Това е въпрос и към всички останали?
Кой питаш ? :)
Абсолютно всички,които взимат отношение по този въпрос. И веднага ще кажа - карал съм две алфи и не съм имал никакви проблеми,но истината е,че са доста по-капризни от хонда и изискват специално отношение във всеки един смисъл.Сега пак карам Хонда,просто защото не ми се занимава, а и нямам време за подобни неща.Да ,така е Хонда е най-безгрижната кола на света,но все пак има и други марки достойни за уважение-много ви моля....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли каква е разликата при натоварването на бутала, биели, колянов вал, клапани, пружини и т.н. при 6000 оборота (както на повечето европейски евридейки) и какво е на 8000 оборота като при наще коли :spam:

Явно изобщо не знаят(Д14А4 -7200об/м-прекъсвач)
,Integra(B18C ? - 9200 rpm)
.Кога европейските коли се сетиха за тези стойности? :spam: Айде колеги вадете снимките!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алфа си правят едни от най здравите европейски двигатели

....и откога са номер 1 по здравина и издръжливост в Европа,ако може и с факти от разни проучвания да ми покажеш :spam: ...иначе за дизайн ги признавам :spam:
колега не казвам, че са номер 1 но са здрави. карах две служебни коли, едната форд сиера седан 94-та и алфа 155 -92-ра това ти казвам повече от гадина и то яка експлоатация, колите минаваха по 2-3 хиляди километра на месец- всяка, имахме и сервиз за потдръжка на служебните коли, значи да не споменавам че форда и на малкия пръст на алфата неможе да стъпи по динамика ускорение и тем подобни, но другото беше че алфата ходи само 2 пъти до сервиза, единия път за смяна на масло и филтър, другия път закрепвахме задната броня че някой на паркинга ми беше оставил червена боя по бронята, докато фордчето всеки месец си навестяваше сервиза, и други марки съм карал и алфата си беше една от добрите, засега хондата е единствената кола която е толкова здрава, ще видим с времето мисля че ще е още по здрава. А и не си мислете че като са били служебни съм ги карал като за последно, винаги съм пазел мн колите които съм ползвал и затова съм разчитал на тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алфа си правят едни от най здравите европейски двигатели, карал съм служебна алфа доста време и си беше пушка колата, просто колегата от алфа форума да ме извинява ама еб....си и отношението към една кола, сам си е виновен, общо взето си е знаел че с тая боза наречена масло може да стигне дотам и ако ще и ракетна технология да е пак може да се счупи ,няма значение хонда, алфа или ...кот да е.и на мен ми се случи да карам хондата по магистралата и над 60 км държах на 220и няма проблеми но знам, че масло, антифриз и тем подобни са си ОК ако питате мен моето скромно мнение е че с такива теми само се създават дразги с колеги от други форуми което си е глупаво, като ще сравнявате двигатели, нека да са на хонди :spam:

Хубави думи,евала ! Шапка ти свалям.Хубаво е,когато човек е обективен.А още по-хубаво е , когато човек има собствен опит.А не в повечето случай да чувам : един познат ми каза...
мерси колега, гледам да съм обективен, не обичам празните приказки :spam::spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек изпаднал в такава ситуация няма нужда нито да му коментират марката на колата, нито да се изтъква японската здравина, нито от съчувствие. Той има нужда от помощ

Батко, каква помощ? Кой го е карал да проверява, дали ще изключи прекъсвачът? Извинявай, ама тоя прекъсвач е сложен с точно определена цел... и тя определено не е да се изключва, когато даваш повече газ! Евала... оправил си е колата, намерил е нов двигател... обаче постъпката му е меко казано малоумна, имайки предвид че си обича колата... нека да не коментираме издръжливостта на италианските двигатели и автомобили, защото тук става дума за съвсем друго нещо - не знам, дали една 10-годишна кола би издържала подобен тормоз, без да има повреди по нея! Пък ако искате да проверите, дали Хондовите мотори се трошат по-малко... пробвайте го и на вашата кола... после може да си направите масичка за всекидневната от блока на двигателя! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе какво ви стана на всички бе :( пак безсмислени споровеВъв фанатици ли се превръщате?пак се мерите кой колко знае,половината от вас даже не знаят за какво спорят,защо давате сравнения на хондови двигатели за които само сте чували?пп.Нищо лично ама спорите за глупости

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе какво ви стана на всички бе ;) пак безсмислени споровеВъв фанатици ли се превръщате?пак се мерите кой колко знае,половината от вас даже не знаят за какво спорят,защо давате сравнения на хондови двигатели за които само сте чували?пп.Нищо лично ама спорите за глупости

колегата doggy е абсолютно прав! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм искал да обиждам нокого(ако съм обидил някого)просто оставете другите марки на мира,примерно нас ни кефят Японски коли,други ги кефят италиянски,други немски и.т.н,сума ти хора изразиха мнения без покритие.Мнение от рода:хонда си е хонда: не е правилно,никой не се обоснова защо???Да вземем от италианските коли Ланчия Делта Интеграле ХФ турбо например.Ето ви кола която ще си вдига 240 км.ч. без проблем и няма какво да и стане.Повечето от нас знаят колко са капризни хондите ни откъм масло и маслен филтър.Пича с алфата ако беше блокирал мотора,щеше да отиде да си направи шлайф на вала,нови лагери и биели и е готов,а ние?Търсим колянов вал и биели здрави щото от тях нищо не ставапп.Просто уважавайте другите марки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Vtec B16A 11500 RPM!

 

Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...