Jump to content
Guest Calata

тавана ми е мокър

Recommended Posts

Guest Calata

колеги прегледах доста теми по този въпрос и не намерих отговора,който ми трябва.Запушен е предния канал на шибедаха от към шофьора.Пробвах да го почистя с телове,компресори и какво ли не.Точно на извивката на колоната успях да напипам нещо твърдо в маркучето,но дали е някакво съединение или боклук незнам.Няма как да бръкна защото отвора е само един и много тесен,всичко друго е в колоната.От към калника също не става защото канала е към двигателя където прави завой на буквата Г и тръгва към тавана.Какво да правя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги май намерих решение-силикон и край с използването на шибедаха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Това е много крайна мярка! Всеки шибедх си има система за отводняване, обикновенно е в двата предни ъгъла на отвора за шибедаха. Според мен там е проблема ти - запушили са се. Тук вече решението е едно стоманизирана тел не подебела от 2мм и да се опиташ да ги отпушиш. С доста ръчкане и препарати за отпушване на канал като помощни средства и ако имаш прахусмукачка, но доста мощна и да може да смуче вода тогава просто сиваш малко от препара за отпушване на канал и с телата - смучеш с прахусмукачката и повтаряш докато не се оптуши.П.С. телта е добре да е поне 2 метра защото отводнителния шлаух на шибедаша минава през колонката и стига до подкалника. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ganeca

Прав е колегата Al Capone и аз така съм чистил каналите на шибедах. Имаше много игра, но накрая стана. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GeFi

Точно зад бушоните в краката които са ти е съединението на тръбичката за отводняване , откачи я и налеи малко вода отгоре на шибидаха и виж дали тече , така ще установиш каде е запушена трабичката и няма да се налага да ръгаш 2 метра тел и каквито и да е препарати(не казвам че няма да стане по начина по които е предложил колегата капоне ама си е играчка) :lol: Пък и ще сшестиш време :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

установих че е запушено горе на чупката на колоната.Само до там стига жилото което вкарах.Мисля че не са боклуци а нещо по-сериозно,защото след ръчкане жилото си е чисто.Ще пробвам с препарати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Soichiroo

колега случвало ми се е това на старата кола ford rs бях ,я одарил и маисторите като сменяха прагове , калници и тнк. бяха ,я запушили така и ми удряше на нещо сериозно,да не би да си имал работа скоро с такиа некадарници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм имал такъв проблем и дано да нямам скоро :) Ще пробвам с препарат за отпушване но малко ме е страх да не разяде маркуча ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kalos

намери от къде минава маркуча, срежи го, завържи един канап или нещо др. издърпаи маркуча изчисти го и после с канапчето си го върни на мястото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Calata

това последното е хубава идея, но незнам колко е дълъг маркуча.Ами ако има снадка някъде?После няма да го върна изобщо?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще свалиш тавана и ще го върнеш какъв е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, въпросния маркуч минава през предните колони на Кончертото, изходът му е на подкалника, на нивото на страничния мигач. Тавана няма никакъв смисъл да го махаш, от там не можеш го стигна. Откъм купето зад бушоните ще погледна дали има достъп но пак ме съмнява. Ако предмета е от горна страна може би трябва да напънеш от долната за да изкочи.Това е засега ще проверя може ли да се стигне от към купето в краката, ако не, май ще трябва да се сваля калника

Редактирано от I-BOY_STZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Извинявам се, че се закачам за темата на колегата, но днес заваля дъжд и като седнах на седалката се оказа че целият ми задник е мокър.Течеше от лявата страна на шибедаха по тапицерията на тавана. Моята е Сивик 4-та генерация. Най вероятно имам същия проблем като колегата. Та въпросът ми е тези мъркучета като на Кончертото ли са разположени и при мене, защото гледах в сервизната книжка не е показано откъде минават?Благодаря ви за отговорите предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги мисля че реших проблема.Сипах в маркуча тубофло за студена вода и след това напълних с водичка.Оставих нещата за една нощ и след това продухах с компресор от двете страни.Резултатът е добър...сипах 1л вода и всичко изтече където си трябва.Сега остана и в реални условия да го пробвам :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се справих днес с проблема :o Ако някой има такъв проблем със Сивик 4-та генерация мъркучето минава в колонкатаи слиза точно до таблото с бушоните до калника. Там има едно съединение - преходник с по-голямо фи и излиза под калника непосредствено зад гумата. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...