Jump to content
valeri

хлабави клапани

Recommended Posts

Колеги какво става с двигателя,когато клапаните са хлабави.Може ли да има проблем с мощноста на колцата.Какви са последствията ,голям разход или трудно палене.Защото на моя РЕКС са бая хлабави и като че ли спря да бяга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какво става с двигателя,когато клапаните са хлабави.Може ли да има проблем с мощноста на колцата.Какви са последствията ,голям разход или трудно палене.Защото на моя РЕКС са бая хлабави и като че ли спря да бяга.

ами реглаж и сам ще осетиш разликата , но има неща които трябва да спазиш при реглажа и трябва да си наиасно с тях преди да се захванеш има auto data каталози спазват се белези на всеки цилиндар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pitbuls

ако не си сигурен по добре ги остави малко по хлабави от колкото да ги пренатегнеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво имаш предвид под "хлабави"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид хлабината между Вала и клапана, гарантирам ти, че разстоянието трябва да е точно толкова, колкото му дава производителя. Иначе ще получиш по кратко или ненавременно отваряне /затваряне/ на клапаните, следователно ще бяга по-малко колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукат яко като запаля.Свалих капака на клапаните и ги пробвах на рька бая хлабави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vanko_2

На мен ли така ми се струва или двуваловите мотори са с хидр. повдигачи и ако е така значи проблема е в тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега SEBULBA значи, че клапаните,които са затворили хлопат на рька.Маслото ми е MOBIL 10w40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest teror1sta

за пръв път да съм съгласен с sebulba :rolleyes::) много ясно че имат луфт. Нали заради това се регулират разстоянията. И трябва да се усеща луфта на ръка, просто трябва да се направят на съответните разстояния. И като знаеш че не са ти регулиране клапаните защо питаш въобще какво да правиш ? хващаш се и за 20 мин. си ги оправяш или ако не можеш върви на "майстор" да ти ги направи ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...