Jump to content
Prelude98

Ксенон

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Наскоро си сложих ксенон /китайски/ и както често се случва- правя това което искам и после му бера гайлето :) Засега съм много доволен- фаца, по-добра осветеност, по-дълъг живот и пр., какво му трябва на човек? Наскоро обаче, четох една статия, в която се казваше, че ако ксенона /по-точно лампите/ нямат ултравиолетова защита в рамките на 1 година фаровете потъмнават, започват да се ронят, с две думи отиват на кино. Някой колега може ли да каже нещо по въпроса, но моля да е от личен опит, а не какво е чул или прочел. Някой който е сложил от евтините ксенони и е карал поне година с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз скоро си сложих подобни и ще следя с интерес темата :) Но за това което казваш ми се иска да са бабини деветини, че и аз сум на клона :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са глупости, и на ксенона които си купил трябва да пише дали има UV защита. Ако пък не пише, можеш да си купиш само крушки които имат такава. Аз съм с евтини китайски ксенони от половин година, досега няма потъмняване на китаиските ми фарове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От лични наблюдения ангелси очи (от тъмните),една седмица с крушки които дойдоха с фаровете,фаровете се напукаха от вътре.Ксенон китайски 150 лв на същите фарове трети месец не са мръднали.С крушките които дойдоха фаровете грееше много повече от ксенона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Вие ме фърлихте у размисъл сега. :) Аз съм с китайски фарове на 18месеца и ксенон от 11, и са си екстра фарчетата. Ксенона е Vertex (made in china)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я кажете как мога да се сдобия с "Angels eyes" фарове за сивик 5-та генерация хечбек? :hondarulez: В смисъл от къде и колко 6те ми струва?Благодаря предварително!!!:worthy:

Редактирано от Vladi_D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я кажете как мога да се сдобия с "Angels eyes" фарове за сивик 5-та генерация хечбек? :hondarulez: В смисъл от къде и колко 6те ми струва?Благодаря предварително!!!:worthy:

Пробвай ТУК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това което се пише, може да са пълни глупости. Статията, която четох беше от директора на реномирана фирма за ксенонни, така че може да е само ПР, за да се купуват по-скъпите. Според мен само практиката може да покаже къде е истината, защото както знаете у нас не е задължително по-скъпото да е по-качествено...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Wardog

Колеги я кажете как мога да се сдобия с "Angels eyes" фарове за сивик 5-та генерация хечбек? :) В смисъл от къде и колко 6те ми струва?Благодаря предварително!!!:)

www.bktuning.net - това е сайт-а на един колега от форума. Все ще измислите нещо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за сайтчетата. :) С удоволствие щте се вазползвам......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! И на мен ми казаха общо взето същото :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krasen

Колеги я кажете как мога да се сдобия с "Angels eyes" фарове за сивик 5-та генерация хечбек? :) В смисъл от къде и колко 6те ми струва?Благодаря предварително!!!;)

www.bktuning.net - това е сайт-а на един колега от форума. Все ще измислите нещо ;)
И аз ти благодаря за сайтчето,при първа възможност,ще си поръчам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега понеже и аз мисля да си слагам ксенон на прелюда та да попитам със оригиналните фарове ли си и изобщо доволен ли си...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с оригиналните фарове съм и съм много доволен. Ксенона осветява по-силно и свети в синкав оттенък, така че отива на цвета на колата :D Сега съм с 6000 к., а резервните ми крушки са 8000 к. На първите вървят бели светодиоди за габарити, а на вторите - сини. Ако имаш обаче пари в излишък още по-добре ще е да си сложиш Енджъл айс. Ще се промени доста фацата на колата в +

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема ще използвам да задам няколко въпроса в тази :)Има ли някой с американски акорд 94-97ма (купе, комби), който да е сложил ксенон на оригиналните фарове? Мисля да слагам тия дни и се чудя дали оригиналните фарове са добра опция за ксенон система (дали няма да разпръскват светлината прекалено много)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude98 може ли да пуснеш някоя снимчица как свети ксенончето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без UV се скапва рефлектора но трябва да мине дълго време доколкото знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с доста хора, които се занимават с ксенони и никой не потвърди, че се случва подобно нещо. Просто това е в кръга на теорията, ако има някой с потъмняли рефлектори да каже. Когато фактите говорят и боговете мълчат, за сега обаче факти няма... :P Имам няколко снимки, но на дневна светлина, а там не се вижда много, как светят. Ако се сетя ще направя снимки някоя вечер, за да се види по добре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...