Jump to content
ShEfA

от какво зависи покачването на оборотите на празен ход при включване на ...

Recommended Posts

Има едно клапанче, много прословуто, което отговаря за свободните ниски обороти - IACV... намира се на всмукателния колектор на гърба, или поне така е на 5ген. Другото, което отговаря за оборотите е ECU-то, или мозъка на колата. Тя самичка си регулира оборотите ако са прекалено ниски, за да не загасне колата или ако е студена - за да загрее по-бързо. Това го пиша за не знам кой път... вече го знам и ако спя :thumbs2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така дори като си включа подгряването на задното стъкло и пак се променят оборотите. Това нормално ли е или има някаква повреда? Благодаря предварително за отговорите на колегите с по голям стаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е и се поправя като се почисти както IACV клапана, така и дроселовата клапа от специалист - аз се пробвах сам и не стана. Ombre предлага тази услуга...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок Sorry забравих да пиша че дросела е чистен и настройван от Иво-от Крафт свещи кабели капачка палец проверени от johnyboy Iacv сам си го чистих Предполагам че щом няма грешка в компа той си е ОКЗначи само IACV то и компа възстановяват оборотите при консуматор ?Ако е така явно аз съм слабото звено в системата :D и ще хода до ombre 2ако някой се сеща някоя друга причина моля да сподели Благодаря

Редактирано от fanaticeti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rommel

Тази седмица ходих в Омбре сервиза и там имаше колега със същия проблем. А ти сигурен ли си, че имаш истински празен ход (специален режим на двигателя, при който компютъра ползва информация от повече датчици). Проблема на колегата беше първо, че компютъра не влиза в режим празен ход.А загубата на празния ход може да я получиш по 1100 начина вкючително и от остарели маркучета и загуба на вакуума. Като електричар едно от предположенията ми е, че акумулатора ти не дава достатъчно напрежение или някоя маса има лоша връзка.Как се опави пролема на колегата не знам. По-добре мини през сервиза.

Редактирано от Rommel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...