Jump to content
Guest stykiaz

Резервен ключ

Recommended Posts

Guest stykiaz

Здравейте,искам да си изкарам резервен ключ за колата, защото имам само един, а и гледам, че и той е почнал да се напуква.Мисълта ми е ако отида на обикновен ключар, той може ли ми направи дубликат на ключа и чух, че в някои ключове има някакви чипове. Как да разбера моя дали има ?Колата е Civic 98г англичанка. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изгасиш колата ако ти мига едно зелено ключе на таблото значи има чип(имобилайзер) и не вярвам обикновен ключар да може да се справи :thumbs2: Нека някой да ме поправи ако греша ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеОбикновен ключар може да се справи- защо не ???Една заготовка за ключ с място за чипа е 15 лева, не и повече (на някои места е по 45 лева :thumbs2: )Та правят ти друг ключ, в който има място за чипа (при мен представлява една стъклена ампулка), и от оригиналния ключ просто ти преместват чипа в новия (при положение, че чипа може да се използва, и не е повреден). Това е цялата философия. Мога да посоча 2 места, където заготовките са по 15 лева (за София), и поне 5, където същите заготовки са по 45 лева.Ако трябва да се прави и чип, и да се обучава нов чип- мисля, че е около 80 лева цялата процедура.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А точ чип на какъв е принцип е, имобилайзера сработка когато ключа/чипа е в някакъв обсег ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант преместване на чип-а;защото нов май е малко повечко кинти мисля че 120-150лв.всичко.Ако не греша :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А точ чип на какъв е принцип е, имобилайзера сработка когато ключа/чипа е в някакъв обсег ли ?

Разпознава го когата е вкаран ключа.Дано съм полезен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stykiaz

А аз понеже имам едно ситанционно за централното и си мислех, че в него е имобилайзера и понеже пали и без него мислех, че ми е свален, но очевидно чипа е ключа ...... и все пак, ако си направя само ключ(защото както отбелязах сегашния май е пред счупване) и на една халка са и двата, ще пали ли с другия ? или трябва ключа с чипа да е пухнат вътре, в смисъл на какъв принцип го засича ? Магнитни кодове от разстояние или прави верига през ключва ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И във Варна правят, в магазин Мосю Бриколаж. За моята кола струва 80 лв., но доколкото разбрах след 1998 г. чиповете са с бягащ код и цената е доста по висока (120-150 лв).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак, на какъв принцип се засича чипа ? Не ме притеснява, че ще го загубя, а че ще го счупя :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди всичко разбери дали кюча ти има чип изобщо. Ако ти е дебела "дръжката" на ключа (около 1.5-2см) значи имаш чип, ако ли е по-тънка (0.5-1см) значи нямаш. Във втория случай ще ти направят дубликат за по-малко от 10 лева :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкам да видя такъв ключ от Сивик 1,5-2см :lol: Стига говорете глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз понеже имам едно ситанционно за централното и си мислех, че в него е имобилайзера и понеже пали и без него мислех, че ми е свален, но очевидно чипа е ключа ...... и все пак, ако си направя само ключ(защото както отбелязах сегашния май е пред счупване) и на една халка са и двата, ще пали ли с другия ? или трябва ключа с чипа да е пухнат вътре, в смисъл на какъв принцип го засича ? Магнитни кодове от разстояние или прави верига през ключва ?

Няма да стане с 2-та ключа на вразката;трябва този с чип-а да е вътреТрябва да може да ти се премести чип-а на новия ключ.Пробвай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по един от горните постове за зеленото ключе на таблото мисля имам чип. И очевидно ще трябва да го местя ... Някой да знае във Варна човек, който прави подобни магии ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...