Jump to content
Wardog

Големи спирачки за Сивик

Recommended Posts

Здравейте, Говорих с няколко човека от форума по въпроса и всеки ми каза нещо различно от другите. Колата има проблем със спирането, т.е. е зле откъм спирачки. Смених спирачната течност с такава на Мотул, смених накладките - Lucas (предни и задни), гумите ми са добри и все пак колата не спира достатъчно. Обръщам се към всеки, който е правил такова нещо с въпроса - как го направихте!? Колата е Сивик 5ген 1.6 ESi - 125к.с. Доколкото знам, мойте дискове са на 240мм. Това, което знам е че ще трябва да смена шенкелите (с такива от VTi), спирачни апарати и дискове. Въпроса е с какви!? Разбрах, че с преработки стават дискове (282мм) и апарати от VW Corrado. Така ли е!? Какви са тези преработки!? Или пък може би апарати и дискове от Prelude 2.2 VTi!? Лошото е, че те са 4х114. Знам, че се разпробиват на 4х100, но принципно не съм голям фен на разпробиране, рязане и т.н. По слонен съм на друг вариант, ако разбира се такъв има, ако ли не... в краен случай ще се разпробива. Благодаря ви за отделено време и внимание!!!P.S. - извинявам се, ако темата не е за този раздел на форума. Чудех се дали да я пусна тук или в "Технически Въпроси", но прецених че е за тук. Ако съм объркал, моля да бъда извинен и темата да бъде преместена.

Редактирано от Wardog

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

На малкият втек дисковете не бяха ли на 262 мм извинявам се за :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

240 са на купето, даже отзад няма дискове.аз си представям нещата така апарати от прелуд х22 за 282 мм дискове с дискове от ФВ корадо на 280 мм .... това ми звучи логино --> защото са 4х100 с шенкели от вти. :rolleyes:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои купета са с 262 отпред,даже съм имал такова,могат да ес ползват и шенкели от англичанка с 262мм дискове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tonihonda

колега аз имах същия проблем с марката лукас :):) просто смени марката лукас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Wardog

240 са на купето, даже отзад няма дискове.аз си представям нещата така апарати от прелуд х22 за 282 мм дискове с дискове от ФВ корадо на 280 мм .... това ми звучи логино --> защото са 4х100 с шенкели от вти. :)

А трябва ли да се преправят нещо тези дискове от Корадо или... !? Защото, както вече споменах, ми казаха че трябвало да се преправя или... !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с главини ВТИ Корадовия диск се престъргва-1-2 мм за да си легне то4но,ако обаче си с главини от англичанка може би няма да има нужда .....Не мога да разбера ко толкова го мислите ,като кажете преправяне.....Има bolt on Big Brake Kits 1100-1300$

100% Изпробвано с въпросното престъргване е двубутален апарат от Хонда Леджънт и Корадов 280мм диск

Публикувано изображение--A това е 300 мм диск разпробит на 4 по 100 с апарати за които си пи6ем на ли4ни с тебе изнесени с дистанционни планки дуралуминий,вси4ко работи перфе и колата спира зверски :)

 

Още не6то неизяснено дали остана :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Колега от толкова Хонди явно всички карат с фабрични спирачки или всеки си трайка за жалост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от толкова Хонди явно всички карат с фабрични спирачки или всеки си трайка за жалост

Ами май май си прав, колкото и да не ми се иска. Ти предполагам можеш да ми отговаряш на въпросите от миналия ми пост....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да ти дам апаратите от мойто ВТ+бонус дискове ,щото са за смяна и си реши проблема :lol: Нищо няма да сменяш и разпробиваш.Пояснявам :-на 262мм са дисковете,4х100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Драгич май май нещата си отиват на към твойте дискове......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...