Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колети,моля за съвет относно чукане на аванса.Значи над 3500оборота се чува да трака аванса.Ходил съм на две диагностики /едната беше в ХЕЕД-91 в Надежда/ и хората казват че всичко си е наред по колата,като казвам всичко имам впредвид,че горивна смес си е ок,обороти и т.н.На място колата си поема съвсем нормално газ и не се чува никакво чукане.Моля кажете към какво да се насочаМежду другото единия от майсторите /от ХЕЕД-91/ каза че може след известно време да имам проблеми с един от кабелите на свещите/възможно ли е да има връзка с проблема/.Свещите са ок.Четох в търсачката подобни теми,но неможах да намеря за моя проблемКолата е Сивик 5хеч D15B2 Е това е за сега питането ми! И мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги.77виждания и никой не драсна нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако хората които четат не са компетентни (като мене)?Единствено което аз мога да посъветвам е да се настрои предварението според фабричните препоръки - да не лъжа но май 17-18 градуса :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изведнъж ли се появи или след някаква интервенция по мотора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма интервенция по мотора.Освен смяната на ангренажния ремък,но това си е нещо нормално,а и се появи доста след това

Редактирано от igmhonda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

над 3500оборота се чува да трака аванса

Това няма как да стане ако не ти е пипано ЕЦУ-то :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля,че ремъка не е на белег........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се обажда и в ниските. Чека работи ли правилно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ЕЦУ-то не е пипано и да чукна на дърво работи ехтра и досега не съм имал никви ядове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да настъпиш педала на газта до дупка още от ниските обороти и виж дали пак ще ти чука аванса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да настъпиш педала на газта до дупка още от ниските обороти и виж дали пак ще ти чука аванса.

Пробвал съм я на масто до към 5000-5500 и не се чува,на утре пак ще опитам за да съм сигурен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не на място а в движение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не на място а в движение

Колега,мерси но съм сигурен на 90% че и до 8000 да я настъпя ако не съм на скорост няма да се обади

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти пиша да си в движение имам в предвид да си на скорост,а не по инерция!За да е по разбираемо ще ти го напиша пак......пробвай да настъпиш педала на газта до дупка от ниски обороти,когато си на скорост.Надявам се ще сега ме разбра :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калпавия бензин доста често е причина за чукане на аванса особено при по-здраво настъпване. Ниско октанов или бъркан с разни тулоли и т.н. Сипи и 100 и някакъв октан плюс. Ползвал съм Лики моли доста е добър. И ако и тогава не спре ходи на сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти пиша да си в движение имам в предвид да си на скорост,а не по инерция!За да е по разбираемо ще ти го напиша пак......пробвай да настъпиш педала на газта до дупка от ниски обороти,когато си на скорост.Надявам се ще сега ме разбра ;)

ааааааааааааааа :stupid: да чука.давам ти пример:примерно тръгвам нормално после минавам на втора и настъпвам-естествено почва да ускорява и като стигне към 3500 започва да чука,да речем че минавам на трета пак чука,ако отпусна малко педала изчезва при настъпване пак почваЗареждам предимно на Еко и ОМВ и отвреме навреме сипвам 100октанов на Екото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем колега тва става при по ниските обороти особено по нагорнища най много се чува и мен сега ще ми го правят уж тоя аванс стегнаха го кво го праеха съсщатата работа ся пак тея дни ще ходя да видим какво ще стане :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някаква яснота по този проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте по високооктанов бензин или си върнете малко делката в закъснение :dry: п.п За тези които не знаят коя е посоката ще поясня,по посока на въртене 1-3-4-2 е закъснение а обратно е предварение.Успех и не ходете да давате излишни пари по майстори,мърдате по много малко и пробвате докато проблема изчезне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icaka

И при мен го има тоя проблем!В диапазона 2000-3000 оборота доста често чука! Така че с нетърпение чакам някой от колегите който е решил проблема да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен при познати ще ми го правят и ремака да ми сменят . Аз не сам в час много ама и те неска утре вдруги ден и ся заминаха в чужбина отиде още ена седмица :D че и карето се обажда на левите завои притраква и то Лоша работа . Ако има някво развитие в добра посока ще казвам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIYAMOTO е прав.Аз имах същия проблем и се оказа,че ми е разместен ремъка с един зъб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...