Jump to content
airbrush

Crx 1 Gr

Recommended Posts

На един приятел Црх-са 1-ва генеразия 1.6 DOHC натроши биелни лагери и неможем да намерим лагери,пък и на всичкото отгоре на биелата на първи цилиндър вече е препасван някакъф лагер ,та въпросът ми е кои други двигатели влизат в коша на пъвата генерация ,че момчето неще да се разделя с нея ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от друг мотор не стават ли лагери и други 4асти за мотора?не мисля 4е няма да пасне от другите 1,6 16в ни6то.по магазините няма ли нови,4е и аз сам с такава,да знам ако се наложи не6то?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Noodle

Може би от д16а6 ще станат лагери, чел съм че тези мотори имат доста съвместими части, но задължително си сравнете номерата по каталог преди това. Ако не намерите в БГ може би най-добрия вариант е да си поръчате чрез колегата prelude от САЩ. Ако слагате друг мотор задължително ще има преправяне - по инсталация, стойки на двигателя и/или скоростната кутия и тн. Иначе в коша влиза почти всичко - д16а6, д16з6, б16/18/20, даже вече има и няколко коли с К серията, но нищо от Д и Б сериите след 1988г няма да пасне без преправяне. Евентуално EW3, който обаче е 101кс, ще влезне без да се наложи да преправяте нещо, но не съм сигурен за това.Ето една тема, където пича суапва д16з6: линкНамрих и този линк за лагери, но за съжаление в момента въпросния сайт не работи(поне при мен). Пробвайте и вие, може проблема да е с моя нет: линк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте разглобили мотора погледнете на биелите трябва да има един номер(може би PG6, ама не съм сигурен) и вижте по каталог дали са съвместими с тези от някой друг мотор. Изтеглете си от някъде EPC(Electronic Parts Cataloge) за Хонда и гледайте там номерата на частите, ще ви ориентира евентуално части от кои мотори може да ползвате. Ако не намерите части в БГ и от други дилъри на Хонда вижте тук - тва намерих преди малко за ZC мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте разглобили мотора погледнете на биелите трябва да има един номер(може би PG6, ама не съм сигурен) и вижте по каталог дали са съвместими с тези от някой друг мотор. Изтеглете си от някъде EPC(Electronic Parts Cataloge) за Хонда и гледайте там номерата на частите, ще ви ориентира евентуално части от кои мотори може да ползвате. Ако не намерите части в БГ и от други дилъри на Хонда вижте тук - тва намерих преди малко за ZC мотора.

Значи последно така стана ,намерихме лагери ,обаче както казах едната биела е била разстъргвана някога (може и да е била кривена) а за нова биела искат 800 лв и тук иде въпроса "Да бъде или да не бъде " ............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в мобиле.бг продават един 4ерен сас са6тия мотор,тунингиван-1300 лв.отива и го купува за 1000лв и си има кот му трябва,даже може и него да кара,4е е добар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам ей тоя двигател дали ще се присади лесно и ,ако да какво трябава да вземем от колата .VIN:JHMCA53400C046954Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger carAssembly plant: SayamaModel: Accord 2.0Body type and transmision: 2 door hatchback, manual transmisionYear of production: 1986Serial Number: 46954Мотора е А20А4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем за кво да сменяте мотора ве хора,нали щи вземат за него 600-1000лв,за 1100-1200 ще вземе цяла кола в движение сас сащия мотор,и части колкото иска,и 2 мотора.ама ви си знаете,но според мене няма нужда да си вкарвате таралеж в гащите,да преправяте,и то да слагате по слаб мотор,защо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest airbrush

ем за кво да сменяте мотора ве хора,нали щи вземат за него 600-1000лв,за 1100-1200 ще вземе цяла кола в движение сас сащия мотор,и части колкото иска,и 2 мотора.ама ви си знаете,но според мене няма нужда да си вкарвате таралеж в гащите,да преправяте,и то да слагате по слаб мотор,защо?

Не ние просто гледаме да изберем наи удобното ,званяхме на тая кола дето се продава в нета и може би нея ще вземем ,междо другото едни хора дават 1500 лв за нашия Црх във сегашното му състояние .смяната на двигател е крайна мярка :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...