Jump to content

Recommended Posts

Може ли някой да ми каже каква трябва да е компресията на f20z1 и колко нютон метра достига при какви обороти.Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F20Z1, 2.0 is, SOHS, 131 к.с при 5400 оборота, 178 нм. при 4800 оборота, 0-100 10.2 сек. максимална скорост 200 километра в час. степен на сгъстяване 9.5, според един сайт, надявам се да съм ти бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресия и степен на сгъстяване мисля, че са две различни неща. Степен на сгъстяване трябва да е съотношението на обема на цилиндъра при долна и горна мъртва точка на буталото, а компресия е, налягането измерено с манометър през отвора на свещта при загрял двигател - на стартер. Двете са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали като се измери компресията на един двигател можеш да добиеш представа за състоянието му.Понеже не разбирам много а така съм чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали като се измери компресията на един двигател можеш да добиеш представа за състоянието му.Понеже не разбирам много а така съм чувал.

горе -доло е така. Трябва компресията да се измери на студен и на топъл двигател. При топъл(загрял) двигател хлабините стават по-големи и там се вижда по-добре. Ако има голяма разлика не е добре. Ако компресията е малка при загрял и студен двигател значи че най вероятно клапаните не са добре. Ако разликата е само при топъл двигател значи че най-вероятно са зле сегментите и цилиндрите(което при Хонда е голяма рядкост).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на този двигател по спомен е 13.1 атмосфери на цилиндър. Имах точно такъв и много трудно открих информация за това. Моя даваше до 0.2 разлика на цилиндър, което е добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...