Jump to content
CrazyDriver

Как се сваля часовника?

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Ще се възползвам от една вече качена снимка на колегата "borussia" ;)

Публикувано изображение Ето това е прословутия часовник.

Вчера доволно я разкостих милата, ама така и не успях да стигна до тоя .... часовник. Свалих следните неща: кората под таблото, и жабката за да мога да сваля кората с пепелника. Погледнах през процепа и видях, че часовника е закрепен с винт към централната конзола. Обаче тъка и не успях да се докопам до него, защото ми пречат уредите на парното и рамката на таблото ;)

Видях в нета че на седма генерация централната конзола е на щипки и се сваля по следния начин Публикувано изображение

, но тъка и не успях да ги намеря тези щипки и да я сваля.

Ако някой има някакви предложения или го е правил вече това упражнение, ще съм му много благодарен за инфото, защото почвам вече да :) и накрая ще я разглобя на съставни елементи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тряба да извадиш двата кюча за аварийните мигачи и нагревателя на задното стъкло. Под тях се намират две рапидки. Трябва също да извадиш и конзоланта, на която се намира пепелника и запалката, защото от долу има също рапидки, които трябва да развиеш. Часовника излиза с цялата конзола, с управлението на климатика и парното. Втората снимка, която си дал е за USA версията и има някои разлики с твоята. При теб горните и долните стрелки са рапидки (които обясних как се свалят), а левите и десните са щипки.

Благодаря колега!Днес след работа ще се опитам да я сваля и след това ще се похваля какви съм ги свършил :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vesso_varna

Успех, колега, че и аз мисля да почерпя от твоя опит. И моя часовник не бачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да съм ви от полза -моята Хонда е същата и когато имах проблем с радиото и го бях свалил, часовникът не работеше. Явно тегли ток от ЦД-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за информацията!А наистина ли часовникът се захранва от радиото, защото ако е така, ми става ясно защо моя не бачка. Май тази събота и аз ще разглобявам.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за информацията!А наистина ли часовникът се захранва от радиото, защото ако е така, ми става ясно защо моя не бачка. Май тази събота и аз ще разглобявам.:dry:

Ами при мен видях, че идва заедно със снопа на бутона за захранване реотаните на задното стъкло. Не съм го проверявал по-обстойно, защото го включих на един уред за постоянен 12V ток и така и не проработи ;) . Проверих кондензаторите и другите елементи но всички те работят, а и самия часовник черпи ток, но на дисплея нищо. Само на много тъмно в колата могат да се забележат 4 много леко светещи ивици през целия дисплей. ама какво му е не знам - може да е самия дисплей или пък процесора под него. Ако случайно някой има идея, да я сподели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...