Jump to content
didodido

Читави свщи

Recommended Posts

Врътнах километри като за смяна на свещите, когато я взех беше с НГК модел отговарящ на лепенката на капака (мотор Д15З3) едва ли са били оргиналните щото колата беше на 100к км. Скоро реших да ги сменя за НГК ме предупредиха че има много ментета и за това предпочетох денсо и това го има на същата лепенка, в Косер по каталог за моя мотор ми даваха други но аз си взех такива каквити препоръчва Хонда все пак занам ли кои го е писал този каталог. И .. и нищо трагедия не работи добре мотора тресе предполагам не е от разминаването с каталожните данни а от това че на свещите пишеше и на руски а сигурно това дето съм го взел за Японски е било китайски. Та въпроса ми е откаде мога да си взема ИСТИНСКИ свещи???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,каква е разликата м/у Денсо Иридиум и Платинум? Кое от 2те да избера за моя Люд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Q. What makes Iridium better?A. Until recently, platinum was considered the best material to use on the top of an electrode because of its durability. However, Iridium is 6 times harder, 8 times stronger, and has a melting point 1200 degrees higher than platinum. Put that into a harsh environment such as an engine piston chamber, and you have a spark plug that can resist wear much better than platinum. Additionally, the DENSO Iridium Power alloy is so durable; it allowed our engineers to produce the world’s smallest center electrode (.4mm) which reduces the voltage requirements, concentrating its sparking power. Also, its smaller size, combined with the tapered U-Groove ground electrode, allows more room for the flame kernel to develop and produce a more efficient combustion.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest didodido

Мерси за препратките не бях разровил достатъчно. а сега извинявам се за невежествотo но каква е разликата между нормалните на NGK & иридиевите заслужават ли си два пъти по-високата цена.И по конкретно става въпрос за моделите ZFR6J-11 vs ZFR6FIX-11, ако някои ползва иридиевите от този модел да даде някакви отзиви, ако е само за по-дълаг живот мисля че не си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ZFR6FIX-11, но нямаше разлика след смяната може би защотото вс е скотоков по колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътнах километри като за смяна на свещите, когато я взех беше с НГК модел отговарящ на лепенката на капака (мотор Д15З3) едва ли са били оргиналните щото колата беше на 100к км. Скоро реших да ги сменя за НГК ме предупредиха че има много ментета и за това предпочетох денсо и това го има на същата лепенка, в Косер по каталог за моя мотор ми даваха други но аз си взех такива каквити препоръчва Хонда все пак занам ли кои го е писал този каталог. И .. и нищо трагедия не работи добре мотора тресе предполагам не е от разминаването с каталожните данни а от това че на свещите пишеше и на руски а сигурно това дето съм го взел за Японски е било китайски. Та въпроса ми е откаде мога да си взема ИСТИНСКИ свещи???

внушил си си ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътнах километри като за смяна на свещите, когато я взех беше с НГК модел отговарящ на лепенката на капака (мотор Д15З3) едва ли са били оргиналните щото колата беше на 100к км. Скоро реших да ги сменя за НГК ме предупредиха че има много ментета и за това предпочетох денсо и това го има на същата лепенка, в Косер по каталог за моя мотор ми даваха други но аз си взех такива каквити препоръчва Хонда все пак занам ли кои го е писал този каталог. И .. и нищо трагедия не работи добре мотора тресе предполагам не е от разминаването с каталожните данни а от това че на свещите пишеше и на руски а сигурно това дето съм го взел за Японски е било китайски. Та въпроса ми е откаде мога да си взема ИСТИНСКИ свещи???

внушил си си ...
ДА .... сигурно е така затова си върнах старите :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...