Jump to content
cheto_82

моля за мнение

Recommended Posts

здравейте на всички фенове на марката ,въпроса ми е следния , колебая се между акорд 2000 година единия е автоматик другия не е та кои от двата да зема и двата са с еднакви двигатели 2,0 витек ,имат ли някви проблеми автоматиците ,и имали хонда акорд с верига ако има коя година е и кои е мотора ,ако някои има няква информатзия по характерна за този модел акорд да споделя че не знам кво да правя :lol: :lol:

Редактирано от cheto_82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво да те посъветвам,а цените еднакви ли са им?Ако ти се кара автоматик. взимай нея..Незнам, нито съм ги видял колите как изглежда,коя е по запазена...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се едно са еднакви мене ме притеснява да нямам някви ядове с автоматика ,че нали знаеш как викат на автоматика "вечната скоростна кутия' :lol: затова питам иначе аз бих зел автоматика по практично е за градско особено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

земи си рьчката според мен ,но само ако и двата са в еднакво сьстояние

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колега, според мен ако търсиш динамика(гледам че си се ориентирал към 2.0 витек) не си вземай автоматикако караш спокойно и не те интересува "за колко ускорява колата" автоматика е супер, особенно за Софияуспех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и добре дошъл в голямото семейство. Според мен си вземи с ръчната скоростна кутия. Тръпката да си хакнеш скороста ти е незаменима :angry:

Редактирано от maniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две неща:1. Има една гатанка: Какво е общото между хомосексуализма и автоматичните скорости?Отговорът: Който е опитал, не се е върнал от там.2. Никой не спомена до тук, но сигурно знаеш, че разходът на автоматика е по-голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Кало�н Кателиев

Аз бих предпочел "ръчката" пред автоматика от спортна гледна точка. Иначе, за натоварени градски трафици, автоматът е просто не заменим (да, за сметка на леко поувеличеният разход спрямо механичната кутия). Към това прибавям и усложненото устройство на автоматичната кутия ... да не дава Господ да ти се почупи нещо по нея, докато си на път. Сега всички ще ми скочите отгоре, че т'ва е Хонда и, видите ли, те не се чупят ... е, няма нищо вечно. Не е речено, че не може да се случи! Още нещо - автоматиците са американска версия и се сещай за поддръжката, която би могъл да осигуриш на колата си.

Редактирано от Калоян Кателиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предпочел "ръчката" пред автоматика от спортна гледна точка. Иначе, за натоварени градски трафици, автоматът е просто не заменим (да, за сметка на леко поувеличеният разход спрямо механичната кутия). Към това прибавям и усложненото устройство на автоматичната кутия ... да не дава Господ да ти се почупи нещо по нея, докато си на път. Сега всички ще ми скочите отгоре, че т'ва е Хонда и, видите ли, те не се чупят ... е, няма нищо вечно. Не е речено, че не може да се случи! Още нещо - автоматиците са американска версия и се сещай за поддръжката, която би могъл да осигуриш на колата си.

Това за Американската версия доста интересно мнение.Истината е,че за Европейския и Американския пазар се монтират на едни и същи модели различни видове кутии.На Джаза за Европа се слага CVT кутия,а за Сащ се слага нормална 5-степенна.На VW за Европа се слага DSG кутия,а за Америка тя не се предлага.В тази връзка ,няма какво да се сеща за подръжката.Верно е че няма нещо което да не се разваля,но е верно че няма нещо което да не се прави.Подръжката на един автомат е на 50-60 000 км да смениш маслото и филтъра.Между другото CVT кутията е единствената за която съм чувал и чел лоши работи.За другите няма какво да ги коментираме просто.Колата ти ще се скапе,кутията остава.Съвременните автоматични кутии са почти стопили разликите в разхода на гориво.Колегите са ти казали по горе.Ако си падаш по гонки,дрифтове и екстремно каране орентирай се към ръчка,ако ли не,смело взимай автомата и няма да съжаляваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички фенове на марката ,въпроса ми е следния , колебая се между акорд 2000 година единия е автоматик другия не е та кои от двата да зема и двата са с еднакви двигатели 2,0 витек ,имат ли някви проблеми автоматиците ,и имали хонда акорд с верига ако има коя година е и кои е мотора ,ако някои има няква информатзия по характерна за този модел акорд да споделя че не знам кво да правя :angry: :angry:

Каквато и да купиш винаги ще бръмчи в купето като мотор.Купи си кола ,а не мотор.Хонда произвеждат мотоциклети,а не коли.Моля ,преведете си форума,след като имате изискване за писане на кирилица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: нищо не казахте за мотора има ли такава хонда с верига иначе нещата клонят кам автоматика :D колко горе долу е разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина доколкото знам са с ремък.Дизела с верига.Разхода на мойта 2.0 бензин автоматик, 7,5 нормално каране до 8,2 по спортно.Градско 11-12 литра.Като се разработи,ще падне предполагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и да купиш винаги ще бръмчи в купето като мотор.Купи си кола ,а не мотор.Хонда произвеждат мотоциклети,а не коли.Моля ,преведете си форума,след като имате изискване за писане на кирилица.и БМВ правят мотоциклети,и в колите им сигурно БРЪМЧИ яко :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина доколкото знам са с ремък.Дизела с верига.Разхода на мойта 2.0 бензин автоматик, 7,5 нормално каране до 8,2 по спортно.Градско 11-12 литра.Като се разработи,ще падне предполагам.

И мойта е 2.0 автоматик!Засякъл съм я смесено-8.5-9.0литра кротко каране!динамиката на колата е страхотна и с автоматик!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да кажа нещо! :) колега акорд 2.0 Дизел 2000 година няма:o или ако има не е акорд! ;) колегите казаха! зависи за какво зимаш колата, от там преценяваш автоматик или ръчка, айде и аз да не се повтарам ;) успех!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2003 г. чета този форум и не съм чул някой колега с автоматик да е имал проблем с него. Освен ако не съм пропуснал нещо де.. Със сигурност Омбре има най-точен поглед върху Honda автоматиците. Аз имам три Хонди автоматик (едната е Акорд 1999 2.0 типтроник, предполагам като тази която си гледал) и никога не съм имал проблеми. Така че ако не обичаш много да ръчкаш вземай автоматика!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече и аз се сдобих с един чуден акорд 1999г. 2.0 ес, автоматик и сега престоят смяна на консумативи ,та вапроса ми е за това кои от каде пазарува и кои са добрите магазини за нашите коли (за Пловдив най вече питам) и сервизи също :afro:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...