Jump to content
BRAAD

Едно голямо питане!

Recommended Posts

Има ли някои които може да ми каже нешто сварзано сас скоростни кутии????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някои които може да ми каже нешто сварзано сас скоростни кутии????

Имам една в колата и работи ! , една в другата кола ама няма двигател , и една в сервиза за продан :huh:Какво по-точно питаш колега ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някои които може да ми каже нешто сварзано сас скоростни кутии????

Имам една в колата и работи ! , една в другата кола ама няма двигател , и една в сервиза за продан :huh:Какво по-точно питаш колега ?
Ами имам сивик 99-та но нешто скоростите не ги бива,трудно влизат и маи отивам на вариант да си тарся втора рака! Интересува ме дали ште стане от 1.4?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята не влизаше лесно , после започна да не влиза въобще , ама се оказа че предния собственик е сложил ментак съединител и 2 от пружините бяха свободни единици обикалящи из вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята не влизаше лесно , после започна да не влиза въобще , ама се оказа че предния собственик е сложил ментак съединител и 2 от пружините бяха свободни единици обикалящи из вътре.

Голям маниак! Ти от каква хонда имаш кутия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ BRAADЗдравей колега,Видях, че си пуснал подобна тема и в "технически въпроси", но и там не си дал никакви подробности за проблема ти.Ето ти няколко насоки за размисъл и проверка:1. Виж дали имаш спирачна течност в казанчето на съединителя2. Провери за течове помпата на съединителя и работния цилиндър (отпред на скоростната кутия)3. Обезвъздуши си системата на съединителя - използва се спирачна течност DOT 3 или DOT 44. Ако проблема продължава, тогава се насочи към проверка на състоянието на феродовия и притискателния диск на съединителя (състоянието на диска и пружните му) - задачата е доста сложна, тъй като за целта се свалят скоростите (търси подходящ сервиз)И един приятелски съвет:Пиши максимално подробно и ясно за проблемите които имаш, за да могат колегите да помогнат с каквото могат :tease: В противен случай малко хора ще ти помогнат или обърнат сериозно внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ BRAADЗдравей колега,Видях, че си пуснал подобна тема и в "технически въпроси", но и там не си дал никакви подробности за проблема ти.Ето ти няколко насоки за размисъл и проверка:1. Виж дали имаш спирачна течност в казанчето на съединителя2. Провери за течове помпата на съединителя и работния цилиндър (отпред на скоростната кутия)3. Обезвъздуши си системата на съединителя - използва се спирачна течност DOT 3 или DOT 44. Ако проблема продължава, тогава се насочи към проверка на състоянието на феродовия и притискателния диск на съединителя (състоянието на диска и пружните му) - задачата е доста сложна, тъй като за целта се свалят скоростите (търси подходящ сервиз)И един приятелски съвет:Пиши максимално подробно и ясно за проблемите които имаш, за да могат колегите да помогнат с каквото могат :help: В противен случай малко хора ще ти помогнат или обърнат сериозно внимание.

Ами какво мога да ти кажа освен едно благодаря за саветите които си ми препорачал! Но идеята ми беше дали ако намеря друга кутия няма да е по добар вариант? Незнам дали има разлика в кутиите от 1.6 и 1.4????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Но идеята ми беше дали ако намеря друга кутия няма да е по добар вариант? Незнам дали има разлика в кутиите от 1.6 и 1.4????

Всеобщото разбиране е че кутиите от D серията са съвместими , както писах по-горе моята кутия от D16Z9 я смених с такава от D15B7 , но преполагам че тази от 1,6 ще е с по-къси предавки.Коментирано беше наскоро за разликата между кутия на D16Z6/Z9 и D15Z6 , потърси темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Но идеята ми беше дали ако намеря друга кутия няма да е по добар вариант? Незнам дали има разлика в кутиите от 1.6 и 1.4????

Всеобщото разбиране е че кутиите от D серията са съвместими , както писах по-горе моята кутия от D16Z9 я смених с такава от D15B7 , но преполагам че тази от 1,6 ще е с по-къси предавки.Коментирано беше наскоро за разликата между кутия на D16Z6/Z9 и D15Z6 , потърси темата.
Ок благодаря за сега! Явно ште тарся сервиз да я свалям да видим какво ште се окаже:help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...