Jump to content
kalos

Да пазим улиците чисти!

Recommended Posts

От доста време насам правя забележка по най-директния начин на други шофьори, като ги видя да изхвтрлят фасове, чашки, опаковки и много много други по пътищата! Немога да разбера с какъв акъл може човек да си отвори прозореца и да си метне боклика?!Реших да пусна тук една тема за да подсетя всички които не пазят чистотата, че няма кой да чисти след Вас!Иска ми се да измислим някакви лепенки и да покажем малко инициатива като клуб за опазването от фасове и пластмасови отпадаци!Не съм от най-креативните личности и за това моля нека измислим, като послание и така да започнем лека по-лека да "чистим".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене супер ме изнервят някои - които съвсем споко, отварят си прозореца, вадят си ръката с пепелника - пълен до ламарините и си го изтръскват, без да им дреме, ама хич и си продължават с чиста съвест. И после ще минат от там и ще викат - баси мизерията - баси държавата - голяма мръстия!?! Да не говорим за по-големи боклуци!П.П. Бе то и мене ме мързи, да ходя до кофите и т.н., ама пак си намирам решение - докарвам си се до кофата преди да паркирам и през джамчето - у казанчето кактото имам за хвърляне и така - много трудно - баси!

Редактирано от Iceman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за Темата !!!Освен да почнем да ги съветваме по пътищата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sCoff

Дори и дъвката гледам да не си изхвърлям на улицата. Колегата вече го отучих да си хвърля боклуците на улицата и го запознах с кофите !!! Фасове не хвърлям, понеже не пуша, но съм сигурен че и тях нямаше да хвърлям на земята. На непознати обаче, не правя забележки, в повечето случай няма да проумеят за какво става въпрос и просто ще си мислят, че се правя на тарикат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям напълно инициативата, дори само със забележка пак ще има някакъв ефект, не случайно в по напредналите страни и специално САЩ има един лаф "съседа гледа", щото като види нещо нередно сигнализира в дадената инстанция и тя като си върши работа, нещата придобиват друг характер и не цари анархия.Например в германия ако почнеш да караш на зиг заг за бъзик почти сигурно че този зад теб ще се обади на куките и те ще си свършат работата....така че само така пичове!Е може и до бой да се стигне ама има и доста тъпи и нагли парчета който не търпят забележки... но важно е да се действа !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kalos

До бой трудно защото в повечето случай хората се засрамват /или поне аз това бих направил/А тези забележки не се правят с повишен тон т.е. казваш колега пепелник нямаш ли като ти каже имам, му отговаряй ми използвай го тогава и си продължаваш като пич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да се промени в културата и манталитета на българите в близките 50 години... Аз цял живот съм се старал да не замърсявам с нищо никъде, карал съм и хората около мен, а боклуците стават все повече и повече с годините. Вижте само на какво приличат контейнерите за разделно събиране на отпадъци... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко дни, "пешеходейки" пред мен един баварец си хвърли кутията с цигари на улицата, аз я взех и я метнах в кофата.Вече който се вози при мен и пуши казва "И няма да си хвърлям навънка фасовете, че ще ми се караш:worthy:".Отделно мястото до шофьорското или това зад него ми е като кофа за боклук. Имам ли нещо за хвърляне...там. И отвреме навреме си почиствам, само дето предпочитам да чистя колата си отколкото да гледам улиците мръсни :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko

Малеее, не съм бил само аз значи! Направо избеснявам като видя някой да си хвърля фаса през прозореца на колата, да не говорим за чашки и цигарени кутии! Само че не съм конфликтна личност и досега не съм правил забележка на никой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

В моята кола не се пуши като за начало.А като видя някой да изхвърля каквото и да е (освен дъвки) ми идва да го пребия ама не се знае кой кога и се отказвам :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Fido Dido

То да е само на пътя...Над нас има някакви квартиранти, не ги знам какви са, но онзи ден щяха да ударят приятелката ми с пликче боклук, пуснали го направо от балкона, а тя се е облегнала на парапета и пуши! Минал на сантиметри от главата й! Слязох, нагазих в боклуците под балконите, взех пликчето и им го сложих пред вратата. Много прост народ се навъди последно време, та ме е гнус вече да си погледна през прозореца! :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пуша.. и си пуша от време на време и в колата (колкото и да не ми се иска), но за тази цел си имам пепелник, който използвам по предназначение. Откачам, когато видя да си хвърлят цигарите през прозореца!! Ми като не искат да им мирише в колата на цигари, да не пушат бе, да им се не види! :worthy: Единственото, което си позволявам да изхвърлям, са хранителни отпадъци, и то не на асвалта в града, като бананови обелки или огризки от ябълки, например, и това, пак повтарям, го правя извън града, в София си има кофи за боклук.Не съм се опитвала досега да превъзпитавам някой по пътя, само тези, които се возят при мен знаят, че има пепелник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


ОК, аз отдавна съм за НЕ на замърсяването,

обаче това с фасовете нещо не го уразбирам, ако може да ми го обясните :huh: :

Аз не пуша обаче не съм виждал който и да е пешеходец да си угаси фаса и да го хвърли в кошчето а ако го направи евентуално може да се запали останалия боклук и в повечето случаи фаса се гаси с крак и то на земята. Та к'во се получава няма ме ресурс по улиците за безопасно гасене на угарки, в Гърция примерно над самото кошче има такива специални за фасове тук го нямаме а не е кой знае к'ва инвестиция


ПС Застреляйте ме обаче ако некой ми е пушил в колата веднага като спря се оглеждам за контейнер, обаче ако няма го изтръсквам на земята щот тая смрад на угарка ме разкъсва :sick:

Редактирано от slus4o©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си признавам! Фасовете ги хвърлям почти и единственно през прозореца :sick: преди не правех така, причината е може би че пепелника ми е неудобен и не тръскам в него /оправдание е и не смекчава вината но.../.Иначе и в мойта кола като на Орлин под седалките и корите на вратите са пълни със празни кутии и опаковки от вафли итн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази тема апелирам slus4o© и stan4o, че винаги има начин стига желанието да е на лице. Контейнери за болкук има навсякъде това не е оправдание а извинение, че те е домързяло да се разходиш.И друго за фасовете от пешеходците, виждъл съм не си спомням къде /не в България/ човек пуши хвърля си фаса настъпва го хубаво, после се навежда взима го и го изхвърля в кофата за боклук!Pavkata@ за съжаление има досат песимисти като теб и може би това е причината българите да не се променяме, всеки казва няма да стане и си продължава по стария път.Искрено се надявам да не засегна някой, в никакъв случай не това ми е целта!

Редактирано от kalos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигърност не е това мястото, но някой може ли да ми даде едно стикерче н а хонда клуб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф, и аз съм една от тези, които си хвърлят фасовете през прозореца на колата. Сега, като го написах, още повече се чувствам гадно. Всеки път си казвам, че е за последно, ама този път наистина ще престана. Иначе като си изхвърлям боклука, ако има нещо около коша, мятам и него; на плажа си правя оборка около мен; като се спъна в бутилка или консерва на улицата, ги "подритвам" директно в коша и други подобни. Даже започнах да си събирам отпадъците разделно, което се оказва не толкова лесна работа. Затова, ако всеки си намери начина като прави един боклук да изхвърля два, всеки ден ще става всепо-чисто около нас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, че вече има ефект от темичката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде извадка от законите за опазване на околната среда и пътищата там какви глоби санкции и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...